Dzień Dziecka w przedszkolu

Dnia 1.06.2015r. w przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Dziecka. Z tej okazji przedszkolanki J. Wardeńska i N. Jankowska zorganizowały swoim podopiecznym szereg atrakcji, aby dzień ten na długo pozostał w sercach i pamięci najmłodszych.
Aktywność ruchowa wśród dzieci jest najlepszym źródłem przyjemności i satysfakcji. W myśl tej zasady nauczycielki przeprowadziły dla przedszkolaków zawody sportowe pt. „Spartakiada”.
Wizyta leśniczego

Dnia 28.05.2015r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem leśniczym w celu przybliżenia dzieciom bogactwa i znaczenia środowiska leśnego, a przede wszystkim wyrabiania w nich odpowiedzialności za jego stan.
Leśnik przedstawił nam, iż las to największa ostoja życia na Ziemi, ponieważ dostarczają nam naturalnych surowców, oczyszczają powietrze i są domem dla wielu gatunków zwierząt.
Dzień Dziecka

1 czerwca w Szkole Podstawowej w Bachorzewie także świętowano Dzień Dziecka. Klasy I i II zostały w szkole z panią Sylwią Bień, panią Magdaleną Ludwiczak oraz z panią Marią Ziętek. Najpierw w sali komputerowej obejrzały film, następnie w klasie samodzielnie przygotowały śniadanie, aby wspólnie je zjeść. Było także mnóstwo atrakcji na boisku szkolnym: gry, zabawy, skakanki, trampolina, którą dostarczyła pani Dastych. Pani Sylwia zakupiła także dla dzieci słodycze.
Klasy III - VI natomiast udały się do Krzesin, gdzie znajduje się 31. Baza Lotnictwa Taktycznego. Uczniom towarzyszyły nauczycielki: pani Elżbieta Bartkowiak, pani Beata Fengler oraz pani Iwona Stasik.
„Pif- paf city”

25.05.2015r. uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola spotkały się z wyczekiwanymi aktorami z Filharmonii Pomysłów. Tym razem spektakl zatytułowany „Pif- paf city” przedstawiał historię młodej kowbojki. Dziewczyna o imieniu Betty przeniosła dzieci w świat country. Przy pomocy gitary elektrycznej i basowej wszyscy mieli okazję posłuchać kowbojskiej muzyki.
Lekcje w muzeum

27 maja, dzieci uczęszczające na zajęcia kółka plastycznego, udały się wraz z opiekunami do Muzeum Narodowego w Poznaniu na zajęcia warsztatowe połączone oczywiście ze zwiedzaniem. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy ze względu na dużą rozpiętość wiekową (od 7 do 13 lat). Młodsza grupa miała temat związany z barwami, natomiast starsze dzieci zajęły się studium postaci.
Rajd rowerowy

22 maja 2015r. uczniowie klasy V i VI udali się rowerami na dwudniową wycieczkę do Radlina razem z opiekunami p. Magdaleną Ludwiczak i p. Sylwią Bień. Celem wyprawy było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „TĘCZA” im. Macieja Kostki. Podróż rowerowa upłynęła w miłej i przyjemnej atmosferze.
Konkurs "Ekozabawka"

I Edycja Konkursu "Ekozabawka" organizowana przez panią Justynę Wardeńską i Natalię Jankowską, nauczycieli z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie zaowocowała wieloma ciekawymi pracami. Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych, wzbogacanie wiedzy dotyczącej segregacji i wykorzystywania surowców wtórnych oraz rozwijanie kreatywności i twórczości artystycznej dzieci.
Wyróżnienie w konkursie recytatorskim

17 kwietnia 2015 r. troje dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie wzięło udział w konkursie pt. "Akademia Pana Brzechwy i Tuwima", którego organizatorem był Zespół Szkół w Siedleminie. Nasze przedszkole reprezentowali: Zofia Łukaszewicz z grupy Misiów oraz Igor Pietrzak i Kacper Zawisła z grupy Tygrysków.
Konkurs składał się z części recytatorskiej oraz części plastycznej. Dzieci miały za zadanie dokonać interpretacji artystycznej utworów Jana Brzechw i Juliana Tuwima.
„Fabryka Muzotronika"

16.04.2015r. uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola miały po raz kolejny okazję spotkać się z aktorami Filharmonii Pomysłów. Tym razem spektakl dotyczył tworzenia nowoczesnej muzyki i komponowania utworów, a nosił nazwę „Fabryka Muzotronika". Była to historia o okrutnym właścicielu fabryki – Muzotroniku, który poszukiwał nowych, jeszcze dotąd nieodkrytych dźwięków.
Majowe święta

30 kwietnia, w nawiązaniu do zbliżających się tzw. świąt majowych w szkole zostały zorganizowane różnorodne działania. Najpierw uczniowie klas IV - VI udali się do sali Domu Ludowego na spotkanie z panią Elżbietą Bartkowiak, która z okazji 224 rocznicy ogłoszenia Konstytucji 3 Maja przygotowała pogadankę. To już tradycja szkolna - wspólne spotkania, rozmowy, które mobilizują uczniów do aktywnego uczestnictwa w pogadance, podnoszą świadomość dzieci.
Zajęcia na UAM w Poznaniu

Dnia 15 kwietnia br. uczniowie klas IV - VI wraz z wychowawcami wybrali się na Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. W tym roku wychowankowie pojechali na Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Festiwal, dzięki ciekawej ofercie edukacyjnej, z której mogą skorzystać wszyscy chętni, w tym roku przyciągnął ok. 1,5 tys uczestników. Podczas spotkań, które odbywały się w różnorodnej formie przekazu tj. warsztaty, prezentacje i wykłady oraz bogatej tematyce środowisko akademickie promowało osiągnięcia uczelni.
Śniadanie wielkanocne w przedszkolu

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa.
„Misie” i „Tygryski” przygotowywały się do tego wielkiego święta, aby móc przeżyć je radośnie i w gronie rówieśników. Dnia 01.04.2015r. w przedszkolu zorganizowano śniadanko wielkanocne.
Natan na podium

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie wzięły udział w konkursie wielkanocnym pod hasłem: „Pisanki, kraszanki, jaja wielkanocne” zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole w Łuszczanowie. Rozgrywki skierowano do dzieci 3-4, 5-6 letnich.
Zajęcia otwarte w przedszkolu formą integracji

Dnia 23.03.2015r. w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci z grupy „Misie” zaprezentowały swoje umiejętności pod hasłem: „Pisanki, kraszanki, jaja malowane.” Celem spotkania było poznanie wielkanocnych zwyczajów, dostrzeganie piękna wytworów sztuki ludowej, regionalnej, przeprowadzenie doświadczeń poprzez angażowanie dzieci do zabaw badawczych.
Przedszkolaki powitały wiosnę

Dnia 20 marca 2015r. tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.
Przedszkolaki barwnym korowodem przemaszerowały przez wieś z kukłą Marzanny. Po drodze dzieci śpiewały piosenki i radosnymi okrzykami przywołały wiosnę, a żegnały zimę.
Witamy wiosnę

20 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. Wychowankowie trzeciej klasy przygotowali Marzannę, z którą kolorowy korowód przeszedł ulicami naszej wioski. Każdy uczeń mógł tego dnia przyjść do szkoły w nietypowym stroju. Za kukłą wędrowały przebrane: babcie, księżniczki, panie wiosny, piłkarze, gwiazdy ekranu i wiele innych postaci.
Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy"

Niepubliczne Przedszkole w Bachorzewie bierze udział w projekcie "Dzieciństwo bez próchnicy". Głównym celem projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych. W ramach projektu podjęto bezpośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne realizowane na rzecz dzieci, rodziców i nauczycieli.
Dzień Liczby Pi

13 marca, w wigilię Dnia Liczby Pi, uczniowie klas 4 – 6, podzieleni na zespoły międzyklasowe, rozwiązywali matematyczne łamigłówki. Po powitaniu, pani Beata Zawisła przekazała wychowankom istotne informacje o liczbie pi. Za pomocą wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Liczba Pi” zaprezentowała rozwinięcie dziesiętne stałej matematycznej do 42. miejsca po przecinku.
Przedszkolaki w Spichlerzu

Dnia 10.03.2015r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie wraz z wychowawcami odwiedziły Spichlerz Polskiego Rocka, który jest kolebką Jarocina. Maluchy dowiedziały się, iż wystawa rekwizytów polskiego rocka powstała w miejscu po dawnym spichlerzu zbożowym.
Przedszkolaki brały udział w warsztatach plastycznych i zwiedzały muzeum. Podczas zajęć plastycznych dzieci wyrażały na papierze swoje uczucia, emocje, jakie płyną z muzyki. Rysowały obiekty, które kojarzą się z Jarocinem. „Młode talenty” wykazały się dużą pomysłowością.
Szymon na konkursie plastycznym

14 marca 2015 r. odbył się konkurs plastyczny w Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5. Nasze przedszkole reprezentował Szymon Świątek z grupy Tygrysków. Temat konkursu brzmiał "Moja ulubiona zabawka". Dzieci miały na wykonanie pracy 60 minut.
Akademia Filmowa

W marcu uczniowie kl. IV - VI, wraz z opiekunami, mieli okazję obejrzeć kolejny film w ramach Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza. Tym razem była to norweska produkcja pt. "Mecz życia". Scenariusz tego filmu, jak i jego holenderskiego poprzednika, został oparty na książce Jacques'a Vriensa. W trakcie projekcji miało miejsce nietypowe wydarzenie, otóż z powodu awarii projetora nastąpiła przerwa, którą mogliśmy wykorzystać na obejrzenie pomieszczenia, w którym przygotowywane są filmy do wyświetlania.
Ferie w przedszkolu

Ferie zimowe (16.02.2015r. - 20.02.2015r.) w naszym przedszkolu upłynęły pod znakiem wyśmienitej zabawy. Podczas tygodnia ferii dzieci m.in. bawiły się na baliku karnawałowym, były w kinie na filmie animowanym "Paddington" oraz wypiekały pyszne gofry.
Walentynki

W przeddzień Walentynek wszyscy uczniowie spotkali się na apelu, aby poznać tradycje tego święta. Opiekun Samorządu Uczniowskiego przypomniał zebranym historię święta oraz przytoczył kilka ciekawostek związanych z Dniem Zakochanych.