Niepubliczne Przedszkole w Bachorzewie  bierze udział w projekcie "Dzieciństwo bez próchnicy". Głównym celem projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych. W ramach projektu podjęto bezpośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne realizowane na rzecz dzieci, rodziców i nauczycieli.

W czwartek 19 marca 2015r. odwiedził nasze przedszkole edukator, który przeprowadził spotkanie z rodzicami prezentując właściwe sposoby dbania o higienę jamy ustnej oraz o prawidłowy zgryz. Rodzice podczas spotkania zadawali wiele pytań,  wyjaśniali interesujące ich kwestie.

Kolejnym etapem projektu były zajęcia z dziećmi. Królik Pampiś opowiedział przedszkolakom jak należy dbać o zdrowy uśmiech. Każde dziecko pod czujnym okiem pani dentystki myło ząbki używając właściwej techniki. Dzieci otrzymały małe upominki: kalendarz mycia ząbków, zestaw do higieny jamy ustnej oraz kolorowanki.