W marcu uczniowie kl. IV - VI, wraz z opiekunami, mieli okazję obejrzeć kolejny film w ramach Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza. Tym razem była to norweska produkcja pt. "Mecz życia". Scenariusz tego filmu, jak i jego holenderskiego poprzednika, został oparty na książce Jacques'a Vriensa. W trakcie projekcji miało miejsce nietypowe wydarzenie, otóż z powodu awarii projetora nastąpiła przerwa, którą mogliśmy wykorzystać na obejrzenie pomieszczenia, w którym przygotowywane są filmy do wyświetlania.

Film "Mecz życia", który mogliśmy obejrzeć po piętnastominutowej przerwie, to niezwykła opowieść o radzeniu sobie ze śmiertelną chorobą zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Główną bohaterką była nastoletnia Anja (w tej roli Mia Helene Solberg Brekke), której pasją była gra w piłkę nożną, z tego powodu była w konflikcie z jednym kolegą. Wkrótce u dziewczynki zdiagnozowano białaczkę, ona jednak nie poddaje się, przekonana, że pokona chorobę i znów będzie mogła grać. Rzeczywistość jednak okazuje się okrutna.

Film pokazuje, jak z chorobą i śmiercią radzą sobie dorośli, zwłaszcza rodzice chorej dziewczynki oraz dzieci - koledzy z jej klasy.

Film był bardzo wzruszający, smutny - wielu osobom były potrzebne chusteczki.