Dnia 28.05.2015r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem leśniczym w celu przybliżenia dzieciom bogactwa i znaczenia środowiska leśnego, a przede wszystkim wyrabiania w nich odpowiedzialności za jego stan.

Leśnik przedstawił nam, iż las to największa ostoja życia na Ziemi, ponieważ dostarczają nam naturalnych surowców, oczyszczają powietrze i są domem dla wielu gatunków zwierząt.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również w jaki sposób pomagać zwierzętom leśnym przetrwać zimę.

Podczas zajęć leśniczy zadawał dzieciom mnóstwo pytań, w celu sprawdzenia ich wiedzy. Maluchy aktywnie uczestniczyły w przyrodniczym quizie, gdzie rozpoznawały odgłosy zwierząt leśnych, tropy, ślady.

Podsumowaniem zajęć było obejrzenie bajki o „Dziku Ryjo” oraz podziękowanie edukatorowi za przybycie i przekazanie nam cennej, pouczającej wiedzy przyrodniczej.