W dniach 29 - 30 października uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami odwiedzili mogiłę, która znajduje się w pobliskim lesie. Jest to miejsce pochówku żołnierzy, którzy brali udział w wyprawie Napoleona na Moskwę. Po przybyciu na miejsce uczniowie uporządkowali miejsce pamięci, pograbili teren i zapalili znicze, które przynieśli. Wszyscy wysłuchaliśmy krótkiej historii o tym miejscu. 

Wieczorem, dnia 25 października, w naszej szkole zrobiło się gwarno, wesoło i filmowo. Przyczyną obecności uczniów klas VI - VIII w szkole mimo weekendu i późnych godzin była filmowa nocka w szkole zorganizowana przez szkolny Samorząd Uczniowski. Około godziny 18:00 w szkole spotkali się fascynaci filmów, dobrej zabawy oraz nocnych rozmów. Po przyjściu do szkoły, uczestnicy wybrali sale, w których mieli spać. 

Dla uczniów klas IV - VI, biorących udział w matematycznym projekcie "Bawiąc, uczymy się matematyki", w październiku został zorganizowany plastyczny konkurs rodzinny.  Zadanie polegało na stworzeniu pracy o formacie A4 przedstawiającej jesień za pomocą figur geometrycznych. 

Dnia 24 października 2019 roku klasa VI i V oraz uczniowie z SU z samego rana autokarem udali się Poznania, by miło, sympatycznie spędzić czas w Rogalowym Muzeum - muzeum rogala świętomarcińskiego. Poznaliśmy tradycje wypieku rogala, która ma już 150 lat. Poznaliśmy sposób produkcji według oryginalnej receptury.

Dnia 24 października uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do ZGO w Jarocinie. Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobami segregacji odpadów oraz uzmysłowienie dzieciom konieczności ich odpowiedniego klasyfikowania. Na miejscu czekały już na nas Panie, które oprowadziły nas i opowiedziały o całym procesie segregacji i rekultywacji śmieci. Wyrzucając śmieci do kosza, nigdy nie zastanawialiśmy się co się z nimi stanie.

Dnia 22 października 2019 r. klasa VIII została zaproszona przez burmistrza Adama Pawlickiego na spotkanie promujące czytelnictwo. Spotkanie zostało przeprowadzone przez Pana Roberta Ziółkowskiego i panią Joannę Jodełkę, pisarzy, którzy zwracają młodym ludziom uwagę na korzyści, przyjemności, jakie płyną z " mody" na czytanie książek. Wydarzenie to zostało sfinansowane ze środków Gminy Jarocin.

16 października klasy I, II oraz III wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Jarocinie. Niektórzy uczniowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć bank i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat jego funkcjonowania. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się jak zabezpieczone są pieniądze przed fałszowaniem, jakie są sposoby na ich szybkie przeliczanie oraz poznali korzyści płynące z oszczędzania.

CodeWeek, czyli tydzień kodowania, to inicjatywa, w której uczniowie naszej szkoły biorą udział od kilku lat. Podobnie było w tym roku, w październiku uczniowie wszystkich klas wzięli udział w zajęciach związanych z kodowaniem. Europejski Tydzień Kodowania to akcja organizowana na terenie całej Europy i dedykowana tym, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Pasowanie na Ucznia to jedna z uroczystości, która wpisuje się w kalendarz imprez Naszej Szkoły. Dnia 14 października 2019 roku 11 dzieci z klasy pierwszej uczestniczyło w takim święcie. Siedmiolatki odświętnie ubrane przybyły do szkoły w obecności rodziców. Dzieci swój program artystyczny przedstawiły w języku polskim, niemieckim i angielskim. Program został tak ułożony, by można było ukazać ile pierwszaki nauczyły się przez 6 tygodni szkoły, jaką posiadają wiedzę i talenty.

W tym roku Święto Pieczonego Ziemniaka odbyło się 9 października. Ze względu na brzydką pogodę konkurencje odbywały się na sali Domu Ludowego. Po powitaniu i podziale na 7 grup zaczęliśmy wspólną zabawę. Pierwszym zadaniem było wybranie nazwy grupy oraz ułożenie krótkiej rymowanki z ziemniakiem w roli głównej. Kolejnym zadaniem było wykonanie ziemniaczano – warzywnego stworka.

Dnia 28 września 2019 roku 33 uczestników wyruszyło na kolejną rodzinną wycieczkę. Tym razem naszym celem był Międzyrzecki Rejon Umocniony - potężny system poniemieckich fortyfikacji na powierzchni oraz dwugodzinna, trasa podziemna. Wielką atrakcją był przejazd wojskowym samochodem po polnych wertepach. Po tych atrakcjach przyszedł czas na obiad w wojskowej kantynie oraz zakup militarnych pamiątek.

W dniu 2.10.2019r. do naszego przedszkola przybyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Celem tej wizyty było poznanie zawodu policjanta, przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Policjanci zaprezentowali swoje mundury i wyposażenie (kajdanki, broń, gaz pieprzowy).

Dnia 30 września 2019 r. obchodzono Dzień Chłopca w przedszkolu. Ogromne przeżycia towarzyszyły chłopcom w ten szczególny dla nich dzień. Rano wszystkie dzieci przygotowały sobie maski, a później w tych maskach świetnie się bawiły. Dziewczynki pamiętały, aby zaśpiewać chłopcom tradycyjne „sto lat” i wręczyć drobne upominki.

Piątek, 4 października 2019 godzina 17:00, stłoczeni w Sali Cechu Rzemiosł Różnych z 190 innymi uczestnikami i ich opiekunami czekamy na rozpoczęcie gry miejskiej pod nazwą Noc Zawodowców. Są to uczniowie klas 7 i 8, którzy chcą poznać ofertę edukacyjną szkoły ponadpodstawowej, w szczególności od strony praktycznej. Po powitaniu i odebraniu pakietu startowego o godzinie 17:30, podzieleni na dwie drużyny 5-osobowe, wyruszyliśmy na podbój Zespołu Szkół Ponadpodstawych nr 2 w Jarocinie. 

W piątek, 4 października 2019r., w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to akcja, która miała na celu przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w inny, przyjemny i niecodzienny sposób. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już w środę i właśnie wtedy w salach lekcyjnych zawisły plakaty z tabliczką mnożenia. Uczniowie klas IV - VIII przepytywali się wzajemnie z obliczania iloczynów, a osoba, która popełniła błąd, musiała oddać fanta.

Dnia 20.09.2019r. wszystkie dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie obchodziły swoje święto „Dzień Przedszkolaka”. Dzień ten został wpisany na stałe do kalendarza imprez przedszkolnych. Tego dnia przedszkole zorganizowało moc atrakcji dla dzieci. Już od samego rana panowała wesoła atmosfera. Dzieci z dużą niecierpliwością oczekiwały na zabawę. Na początek wszyscy wspólnie odśpiewali hymn przedszkolaka, a następnie pląsali w tańcach przy muzyce.

Wzorem lat ubiegłych, społeczność naszej szkoły i przedszkola wzięła udział w akcji na rzecz poszanowania naszej planety i środowiska. Dnia 19 września uczniowie wszystkich klas oraz przedszkolaki przyłączyły się do działania pt. "Sprzątanie świata", której temat tegorocznej edycji brzmiał "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Każdy uczestnik otrzymał gumowe rękawiczki oraz worki na odpady, a następnie wszyscy zostali podzieleni na mniejsze zespoły i wraz ze swoimi opiekunami posprzątali wyznaczone tereny.

17 września o godzinie 9.30 klasa I, II oraz III przeniosła się do katowickiego teatru, by obejrzeć spektakl „Ile żab waży księżyc?”. Podobnie, jak w poprzednich latach, nasza szkoła uczestniczy w projekcie Internetowy Teatr TVP dla szkół. Uczniowie mogli zobaczyć baśniową opowieść o niecodziennym spotkaniu Króla samochwały z samotnym, przybyłym nie wiadomo skąd Chłopcem, zadającym dorosłemu władcy ważnych, z jego punktu widzenia, pytań.

W piątek 13 września br. o godzinie 16:30 uczniowie klas IV - VI oraz ich rodzice spotkali się na szkolnym placu zabaw, aby bawić się matematyką. Piknik rodzinny odbył się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Bawiąc, uczymy się matematyki", który dofinansowała Fundacja mBanku. Na początku uczniowie zostali podzieleni na sześć drużyn, a każdy zespół wybrał sobie dorosłego opiekuna - pomocnika. Pierwsze zadanie polegało na odnalezieniu "stacji", w której była koperta z matematycznym zadaniem.

Od 12 września br. w naszej szkole będzie realizowany projekt "Bawiąc, uczymy się matematyki", który dofinansowała Fundacja mBanku. Poniżej informacje związane z realizacją dodatkowych spotkań o charakterze matematycznym.

Dnia 2 września 2019 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego spotkali się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Na początku Martyna zaprosiła wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu Polski, po czy odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy VIII oraz V. Młodzież deklamowała wiersze oraz śpiewała piosenki. Następnie zabrała głos pani dyrektor, która powitała wszystkich bardzo serdecznie.

Nadszedł czas podsumowań 10 miesięcy ciężkiej pracy, podziękowań za trud wniesiony w zdobywanie wiedzy oraz czas pożegnań z ósmoklasistami. W tym celu cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i najbliższa rodzina naszych uczniów spotkała się 19 czerwca 2019 r. w Sali domu Ludowego. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 punktualnie o godzinie 8:30 rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego.

18 czerwca 2019 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego, które było połączone z Dniem Rodzinki oraz pożegnaniem starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Back to top