Dnia 26 czerwca 2021 roku 49 uczestników wyruszyło na wycieczkę integracyjną do Borysewa. Przemierzając alejki zoo mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, ich wygląd oraz tryb życia. Świetną atrakcją była możliwość obejrzenia karmienia zwierząt. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem , ale również atrakcyjną lekcją biologii.

W piątek - 25 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęło się od krótkiej części artystycznej przygotowanej przez ósmoklasistów. Następnie głos zabrała pani dyrektor Beata Fengler, która podsumowała kończący się rok szkolny. Podziękowała dzieciom, rodzicom i nauczycielom za cierpliwość, wyrozumiałość i realizację zadań pomimo trudnej sytuacji.

„Misie” i „Tygryski” przygotowały swoim rodzicom miłą niespodziankę. Za pośrednictwem komunikatora internetowego przesłano rodzicom nagrane wcześniej występy. Występy bardzo się podobały rodzicom i dostarczyły im wielu wzruszeń. Dnia 23.06.2021r. grupa „Tygrysków” w strojach hawajskich przeniosła się na chwilę do tropików do krainy słońca i powiewu letniego wiatru.

Dnia 17 czerwca 2021 r. dzieci z klas I-IV pod opieką swoich nauczycielek wyjechały na wycieczkę do kina w Jarocinie na film animowany pt. „Tom i Jerry”. Dzieci po przybyciu do sali kinowej z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie seansu. Przenieśliśmy się do Nowego Jorku, gdzie rozgrywały się perypetie bohaterów. Komedia wszystkim bardzo się podobała. Wszyscy wyszli z kina w wyśmienitych humorach.

Dnia 15 czerwca 2021 r. uczniowie klas V - VIII wraz z opiekunami udali się do Jarocina. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w kinie, gdzie dzieci obejrzały film pt. "Cruella". Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy głównej bohaterki, śmiejąc się i wzruszając na przemian, a wpadające w ucho melodie budowały klimat i wprowadzały uczniów w świat przygód Estelli.

Dnia 14 czerwca klasy I-IV odwiedziły Starą Chatę u Kowala w Kluczewie. Na powitanie otrzymały słodką niespodziankę. Dzieci miały okazję poznać jak hoduje się i pielęgnuje zwierzęta w gospodarstwie, czym się żywią i w jakich warunkach żyją. Ponadto dzieci piekły kiełbaskę na ognisku i odbyły przejażdżkę bryczką po okolicy.

Dnia 2 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów. Od rana uczniowie, podzieleni na mniejsze grupy, grali w gry planszowe, oglądali filmy. Następnie wszyscy przenieśli się na boiska szkole, gdzie przeprowadzono różnorodne gry i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

31.05.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto wszystkich przedszkolaków - Dzień Dziecka. Misie i Tygryski otrzymały prezenty (gry, piłki i hula-hop) od wychowawców oraz paczki z łakociami od Rady Rodziców. Dużą niespodzianką dla dzieci były zabawy na świeżym powietrzu z animatorami. Przedszkolaki z zaangażowaniem i radością wykonywały postawione przed nimi zadania.

W tym roku z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole zorganizowano akcję proekologiczną. Zadanie polegało na wybraniu się z rodziną na spacer po najbliższej okolicy i pozbieraniu śmieci. Celem akcji było promowanie zachowań proekologicznych, budowanie  wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie zagrożeń oraz zwiększanie świadomości, że mamy wpływ na przyrodę i efekty niszczenia naturalnego środowiska.  

Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie, w ramach akcji "Bądź widoczny - bądź bezpieczny", przekazał dla uczniów I klasy kamizelki odblaskowe oraz mapy "Rowerowym szlakiem przez Gminę Jarocin". Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci.

Pod tym hasłem odbyły się zajęcia otwarte w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie. Z powodu pandemii w tym roku były one „wirtualnie” otwarte. Rodzice mogli zobaczyć prace swoich dzieci oglądając nagranie z zajęć. Misiaki przygotowały część artystyczną podczas, której recytowały wiersze oraz śpiewały i tańczyły oznajmiając, że nadeszła już wiosna.

W marcu tego roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wiosennego gaika. Następnie należało wykonać zdjęcie pracy i przesłać je do pani dyrektor lub do wychowawcy. Łącznie wpłynęło 17 zdjęć prac. Komisja konkursowa brała pod uwagę, czy praca spełnia (czy jest to forma gaika), pomysłowość, kolorystykę, estetykę.

W styczniu 2021 został ogłoszony konkurs fotograficzny. Prace można było nadsyłać do 5 marca. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo zdjęć, bo aż 20. Ośmioosobowa komisja zadecydowała, komu przyznać I, II i III miejsce.

A oto zwycięzcy:

Dnia 14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Sala była pięknie udekorowana czerwonymi serduszkami. Ten wyjątkowy dzień stał się okazją do wspólnej zabawy. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, np. szukały drugiej połówki serca „złamane serca”, „serce parzy”.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki przygotowały piękny program artystyczny. Tym razem uroczystość odbyła się w nietypowy sposób. Z uwagi na pandemię w przedszkolu nie mogliśmy gościć naszych dziadków. Jednak zrobiliśmy im miłą niespodziankę, nagrywając filmiki z występu. „Misie” zaprezentowały krótki program artystyczny i przygotowały upominki. „Tygryski” przypomniały naszym dziadkom historię czasów PRL-u.

Tegoroczne ferie zimowe odbyły się pod hasłem podróży dookoła świata. Przedszkolaki z grupy „Misiów” i „Tygrysków” zostały zabrane w ciekawą wyprawę poprzez kontynenty. Dzieci wyleciały samolotem z Europy na mroźną Antarktydę, odwiedziły również gorącą Afrykę kończąc podróż w indiańskiej wiosce w Ameryce Północnej. Przedszkolaki poznały tubylców, ich życie i zwyczaje.

„Bóg się rodzi, moc truchleje

Pan niebiosów obnażony

Ogień krzepnie, blask ciemnieje

Ma granice – Nieskończony”

Od października do 15 grudnia 2020 r. dla uczniów szkoły zostały przygotowane wyzwania czytelnicze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Działanie zostało zaplanowane dla dwóch kategorii wiekowych: kl. I-IV i kl. V-VIII. Zadanie polegało na przeczytaniu dziesięciu książek według podanych kryteriów: książkę kryminał, książkę, która zawiera podaną liczbę stron, książkę, którą można przeczytać w jeden dzień, książkę, na okładce której jest zwierzę, lekturę szkolną, której nie miało się ochoty wcześniej przeczytać, książkę, której autorem jest kobieta, książkę z czerwoną okładką, książkę, której tytuł zawiera przymiotnik; słowo w języku angielskim itp.

2020NowyRok

Wieloetapowy Konkurs Bożonarodzeniowy dedykowany był dla wszystkich uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-IV oraz klasy V-VIII. W konkursie, poza nielicznymi wyjątkami, brali udział wszyscy uczniowie.

6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga wielki worek niezmordowanie

I każdy od niego upominek dostanie.

A kiedy rozda już prezenty

Wraca do nieba uśmiechnięty.

25.11. 2020r. w przedszkolu obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Tym razem obchodziliśmy to święto bez naszych solenizantów – Misiów. Pozostały one w domu i z utęsknieniem czekały na dzieci. Na początek imprezy przedszkolaki przygotowały misiowe maski. Dzieci poznały historię powstania pluszaków. Nie brakowało tańców, wierszyków, piosenek o tematyce misiowej.

W dawnych czasach, pod koniec każdego roku, w wieczór poprzedzający św. Andrzeja, dzieci, młodzież i dorośli zbierali się popołudniem aby wspólnie bawić się i śpiewać. 30 listopada w naszym przedszkolu dzieci poznały andrzejkowe tradycje. Poprzez zabawy losowe takie jak np. układanie butów, przebijanie serduszek, czy koło szczęścia mogły „wywróżyć” sobie przyszłość.

Back to top