Od 12 września br. w naszej szkole będzie realizowany projekt "Bawiąc, uczymy się matematyki", który dofinansowała Fundacja mBanku. Poniżej informacje związane z realizacją dodatkowych spotkań o charakterze matematycznym.

Dnia 2 września 2019 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego spotkali się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Na początku Martyna zaprosiła wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu Polski, po czy odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy VIII oraz V. Młodzież deklamowała wiersze oraz śpiewała piosenki. Następnie zabrała głos pani dyrektor, która powitała wszystkich bardzo serdecznie.

Nadszedł czas podsumowań 10 miesięcy ciężkiej pracy, podziękowań za trud wniesiony w zdobywanie wiedzy oraz czas pożegnań z ósmoklasistami. W tym celu cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i najbliższa rodzina naszych uczniów spotkała się 19 czerwca 2019 r. w Sali domu Ludowego. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 punktualnie o godzinie 8:30 rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego.

18 czerwca 2019 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego, które było połączone z Dniem Rodzinki oraz pożegnaniem starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Podobnie jak latach ubiegłych w naszej szkole zorganizowano zajęcia na świeżym powietrzu w ramach akcji "Dzień Pustej Klasy". Dnia 18 czerwca spotkaliśmy się na boisku szkolnym, gdzie nauczyciele przygotowali 10 stacji z różnymi wyzwaniami o tematyce przyrodniczej. Na początku uczniowie zostali podzieleni losowo na 10 grup i każda drużyna miała za zadanie wymyślić nazwę swojego teamu oraz zaprojektować swój znak. 

W poniedziałek 17 czerwca br. Samorząd Uczniowski zorganizował dla nas festiwal talentów. Chętne osoby mogły wystąpić solo, w duetach lub grupach i zaprezentować swoje uzdolnienia. Dzięki temu wydarzeniu dowiedzieliśmy się o wielu ukrytych zdolnościach naszych uczniów. Spotkanie wywoływało w nas bardzo wiele emocji - był podziw, uśmiechy, wzruszenie.

W poniedziałek, 17 czerwca, odbył się "Festiwal Państw Świata", podczas którego uczniowie każdej klasy prezentowali informacje jednym państwie ze świata. Przygotowania do tej imprezy rozpoczęły się dużo wcześniej, gdy Samorząd Uczniowski wylosował nazwę kraju każdej z klas. Wtedy to uczniowie w zespołach klasowych wyszukiwali ciekawostek o danym państwie, wymyślali koncepcję przekazania wiadomości innym. 

13 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy I – III oraz przedszkolaki z grupy "Tygrysów" ze swoimi opiekunami wyruszyły z samego rana w ciekawą podróż. Była to wycieczka do Westernlandu z największą wioska indiańską w Europie. Po dotarciu na miejsce blade twarze zostały powitane przez Indiankę oraz Szeryfa, po czym zostało wykonane zdjęcie na stylizowanym liście gończym.

Mamy świetną wiadomość. Otrzymaliśmy grant na napisany przez p. Beatę projekt "Bawiąc, uczymy się matematyki". Nasza szkoła jako jedna z 112 organizacji otrzymała dofinansowanie na prowadzenie dodatkowych spotkań o tematyce matematycznej dla uczniów klas IV - VI oraz ich rodziców.

Dnia 14 czerwca podsumowaliśmy akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom", która w naszej szkole odbywała się raz w miesiącu. Podczas czytania dzieliliśmy się na dwie grupy - uczniów młodszych (z klas I - IV) oraz starszych. Przeważnie uczniowie najstarszych klas wprowadzali w świat bohaterów książki swoich kolegów i koleżanki, czasami do czytania zgłaszali się rodzice.

Dnia 8 czerwca 2019 r. o godzinie 6.00 grupa 57 uczestników wyruszyła na wycieczkę do Torunia. Zwiedzaliśmy Fort IV, w którym również braliśmy udział w warsztatach wypieku piernika. Następnie obejrzeliśmy Stare Miasto, Bulwar Filadelfijski, Piernikową Aleję Gwiazd, Kamienicę pod Gwiazdą, pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę.

Dnia 4 czerwca br. rodzice uczniów klasy ósmej zorganizowali dla swoich dzieci pożegnalną zabawę, na którą zostali zaproszeni uczniowie klasy siódmej oraz nauczyciele. Impreza odbyła się w Bachorzewie w restauracji "Impresja". Na rozpoczęcie spotkania, o godzinie 17:00, najstarsi uczniowie naszej szkoły zatańczyli "Belgijkę", następnie podziękowali nauczycielom za trud wychowania oraz nauki. 

Wzorem lat ubiegłych nasza cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, łamiącej stereotypy, że dzieci i młodzież niechętnie czyta książki. Akcja została połączona z piknikiem i pobytem na świeżym powietrzu. Wszyscy uczniowie perfekcyjnie przygotowali się do spotkania, przynosząc książki, koce, poduszki, łakocie, owoce oraz napoje.

23 maja przedszkolaki z grupy "Tygrysków" zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na dzień otwarty. Temat przewodni brzmiał: "Wiosenne zabawy". Po serdecznym przywitaniu się z rodzicami przez nauczyciela i zaśpiewaniu piosenki powitalnej pt. "Wszyscy są, witam was" rozpoczęliśmy nasze wiosenne zabawy. Wychowawca wprowadził dzieci w tematykę wiosenną poprzez przeczytanie opowiadania pt. "Jak chomik szukał wiosny".

W dniach 29 - 31 maja chętni uczniowie z klas IV - VIII wraz z opiekunami wyjechali na trzy dni do Łodzi. Pierwszym  punktem naszej wyprawy była gra miejska w łódzkim parku. Uczniowie podzieleni na grupy poruszali się po wyznaczonym terenie, wyszukiwali potrzebnych informacji, by wykonać przygotowane przez pana przewodnika zadania. Po wykonaniu wszystkich zadań wszyscy udaliśmy się do schroniska na krótką projekcję filmu o mieście.

Po raz kolejny mieliśmy okazję podziwiać występ teatralny rodziców naszych przedszkolaków oraz rodziców dzieci z klasy I. Tym razem z okazji Dnia Dziecka rodzice wraz z Paniami przygotowali muzyczno-teatralną niespodziankę. Było to przedstawienie pt. "Rzepka" Juliana Tuwima. Rodzice, którzy wzięli udział w inscenizacji wykazali się swoimi zdolnościami aktorskimi na wysokim poziomie. Głównym zadaniem występujących rodziców było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch i przede wszystkim kostium.

3 czerwca z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki wraz z Paniami wybrały się na pizzę do restauracji Impresja w Bachorzewie. Gdy przyszliśmy, czekał na nas pięknie zastawiony stół, a Pani kelnerka podała nam pyszną pizzę. Po zjedzeniu udaliśmy się na plac zabaw, który bardzo się dzieciom spodobał. Następnie każdy przedszkolak otrzymał loda oraz bańki mydlane, z których dzieci były najbardziej zadowolone.

17 maja Misiaki zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte. Tematem przewodnim spotkania był ruch, a hasło dnia brzmiało: “Żyjmy zdrowo- na sportowo!”. Spotkanie z Rodzicami rozpoczęło się przywitaniem i krótką rozmową na temat zdrowego stylu życia. Następnie dzieci zaprezentowały taniec, zagrały na instrumentach (wykonanych własnoręcznie) oraz przedstawiły jedną z zabaw logopedycznych. W dalszej części przedszkolaki zaprosiły rodziców do udziału w zawodach sportowych.

W przeddzień Dnia Dziecka klasa trzecia zorganizowała piknik. Wszyscy z ochotą zajadali pizzę i lody. Po smacznym posiłku, każdy z nas położył się na kocu i marzył ......

W piękny dzień  28 maja przywitaliśmy wspaniałych gości. W progach naszej szkoły pojawiła się  grupa ,,Tygrysów". Uczniowie trzeciej klasy przygotowali dla nich moc niespodzianek i konkursów. Oprowadzili grupę po szkole.Wszyscy bawili się z uśmiechem na twarzy. 

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka klasa I oraz II wybrała się wraz z wychowawcami do pizzerii Impresja w Bachorzewie. Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w pizzerii, a także przy stole podczas posiłku. Ciepła przekąska szybko zniknęła z talerzy. Dzieci i panie serdecznie dziękują właścicielom za gościnność.

W ostatnim tygodniu uczniowie klas V - VIII wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej przez Fundację Orange. Nauczyciel informatyki przeprowadził zajęcia o hejcie, których celem było przypomnienie  o zagrożeniach, które można napotkać w sieci. Uczniowie wymienili się pomysłami na temat przeciwdziałania niebezpiecznym sytuacjom oraz przekazali wiedzę dotyczącą radzenia sobie z problemem hejtu.

W tym roku Dzień Ziemi przypadał 22 kwietnia, czyli podczas wiosennej przerwy świątecznej. Po powrocie do szkoły uczniowie zaangażowali się w akcję, której celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród społeczeństwa. W klasach podczas lekcji z wychowawcą odbyły się zajęcia o ekologii i środowisku oraz wspólne wyjścia poza teren szkoły w celu posprzątania najbliższe okolicy.

Back to top