Dnia 13 maja uczniowie klasy I-III pojechali na warsztaty do Jarocina „Jarocin dla dzieci: gra spacerowa” Joanna Jodełka. Na początku udali się na spacer po Parku Radolińskich, gdzie obejrzeli pałac. Zwrócili uwagę na zegar słoneczny z 1910 roku, umieszczony w tylnej elewacji pałacu i poznali niezwykłą historię tej uroczej budowli. Zobaczyli amfiteatr, ruiny późnogotyckiego Kościoła św. Ducha, gdzie okazjonalnie odprawiane są msze.

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Tego dnia uczniowie młodszych klas spotkali się wspólnie, by obejrzeć krótki film. Przypomnieliśmy sobie jak segregować odpady, oszczędzać wodę i energię. Dzieci układały puzzle oraz wykonały pracę plastyczną. Święto to ma nam przypominać, że jesteśmy cząstką przyrody i musimy zrobić wszystko, aby zachować, chronić oraz odnawiać środowisko przyrodnicze.

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. Autyzm to zaburzenie rozwoju związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Wśród nas są osoby z tym zaburzeniem, dlatego nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Dnia 04.04.2022r. zorganizowano warsztaty, aby uświadomić młodemu pokoleniu czym jest autyzm oraz zwrócić uwagę na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb.

 Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z postrzeganiem świata, komunikacją i rozumieniem relacji społecznych. Tej okazji dnia 1 kwietnia uczniowie przedszkola wzięli udział w zajęciach, które miały na celu uświadomić dzieciom problemy osób zmagających się z tym schorzeniem.

Tego dnia wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami uroczyście powitały wiosnę, żegnając jednocześnie zimę. Korzystając z ładnej pogody, wybraliśmy się na spacer z Marzanną symbolizującą przemijającą porę roku. Podczas spaceru śpiewaliśmy piosenki o Pani Wiośnie, szukając jej pierwszych zwiastunów.

Dnia 25 marca 2022 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na warsztaty do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin w Jarocinie. Dzieci utrwaliły sobie podstawy kodowania i programowania z wykorzystaniem gier edukacyjnych i tabletów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zabawy z chustą animacyjną.

Dnia 21 marca uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami wybrali się na przemarsz po okolicy, aby powitać wiosnę. Wydarzenie to poprzedziły przygotowania: uczniowie trzeciej klasy, zgodnie z coroczną tradycją, przygotowali Marzannę, pozostali uczniowie przygotowali wiosenne gaiki. W tym roku większość gaików była w kolorach niebieskim i żółtym, aby podkreślić solidarność z Ukrainą.

Dnia 27 lutego br. Pani Dyrektor ogłosiła zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewnia pomoc poszkodowanym. Odzew ze strony uczniów, ich rodzin i nauczycieli szkoły oraz przedszkola przerósł nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za otwarte serca i bezinteresowną pomoc!

Ferie w przedszkolu rozpoczęły się od eksperymentów. Mali badacze w celu zaspokojenia swojej ciekawości przeprowadzali eksperymenty. Przez zabawę badacze uczyli się obserwować, wyciągać wnioski, szukać rozwiązań i określać związki przyczynowo-skutkowe. Kolejny dzień przeznaczono na zajęcia kulinarne. Dzieci uczyły się łączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieci miały ogromną radość nie tylko z uczestnictwa w zajęciach, ale i jedzenia swoich pysznych wypieków.

22.12.2021r. w przedszkolu odbyła się Wigilia. Od samego rana panowała radosna atmosfera. Wszystkie dzieci były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na uroczystą wieczerzę. Na początku zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia. Po wigilii wspólnie kolędowaliśmy. Przedszkolaki wysłuchały kolęd granych na keyboardzie przez kolegę Igora Sołtysiaka.

W dniach 20 i 21.12.2021r. w naszym przedszkolu odbyły się świąteczne występy przedszkolaków. Chcąc przybliżyć rodzicom radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia, przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności teatralne. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię świąt. „Tygryski” w pięknych strojach przedstawiły przygotowania ludzi i elfów do świąt.

9 grudnia br. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami udali się na warsztaty bożonarodzeniowe do Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie. Głównym celem wyjazdu było wywołanie radości z powodu zbliżających się świąt. Po przyjeździe dzieci zostały oprowadzone po różnych zakątkach muzeum, następnie przeszliśmy do przygotowanej już sali, w której czekały na każdego uczestnika płyta CD oraz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia potrzebne do wykonania ozdoby świątecznej.

Nauczyciele klas I – V wspólnie zorganizowali dla swoich uczniów zabawę andrzejkową, którzy mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Całą zabawę uświetniła nam wspaniała muzyka. Nie zabrakło również wróżb przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Były one miłym przerywnikiem w tanecznej zabawie i sprawiły uczniom dużo radości.

Andrzejki to magiczny czas, kiedy każdy z nas może sprawdzić, czy spełnią się jego marzenia. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, a także ustawiania swoich butów, aby sprawdzić która dziewczynka wyjdzie pierwsza za mąż i który chłopiec pierwszy się ożeni.

„W Krainie Pani Jesieni” - pod tym hasłem dnia 17.11.2021r. odbyły się zajęcia otwarte w grupie „Tygrysków”. Z powodu pandemii zajęcia otwarte dla rodziców przeprowadzono wirtualnie. Rodzice mogli zobaczyć umiejętności swoich pociech, oglądając nagranie z zajęć. W czasie zajęć dzieci zmagały się z zadaniami otrzymanymi od Pani Jesieni.

Dnia 25.11.2011r. obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to na stałe zostało wpisane do naszego kalendarza imprez. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego przyjaciela Misia. Na początek imprezy dzieci robiły sobie zdjęcia w Misiowej fotobudce. Następnie dzieci poznały historię Pluszowego Misia.

Dnia 25 listopada uczniowie klas I-IV wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka, które znajduje się w Szkole Podstawowej w Potarzycy. Głównym celem wycieczki było zdobycie wiedzy z zakresu astronomii oraz poznanie podstawowych przyrządów astronomicznych, a także rozbudzenie zainteresowania tą dziedziną wśród uczniów.

25 listopada klasa I – III uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło ze swoim „milutkim przyjacielem”. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. Dzieci zapoznały się z historią Pluszowego Misia. Dowiedziały się, że jego historia rozpoczęła się w 1902 roku za sprawą Prezydenta Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelta, który wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, podczas którego został postrzelony mały niedźwiadek.

W sobotę, 20 listopada, chętni uczniowie wraz z rodzicami przyłączyli się do akcji "20 drzew na 20-lecie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie". Początkowo mieliśmy posadzić 20 drzew, jednak akcja rozrosła się do większych rozmiarów i ostatecznie uczestnicy posadzili 100 grabów oraz 20 innych drzew liściastych (lipy, brzozy, daglezje) na terenie naszej szkoły. 

Dnia 16.11.2021r. w naszym przedszkolu odbyło się długo wyczekiwane "Pasowanie na Przedszkola". Był to szczególny dzień dla grupy "Misiaków", ale i ogromne przeżycie. Po pięknych tańcach oraz wierszach Pani Dyrektor za pomocą "Czarodziejskiej kredki" dokonała uroczystego pasowania.

W środę, 10 listopada, społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o  godzinie 11:11 uczniowie oraz nauczyciela zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie uczniowie z kółka teatralnego wraz z panią Iwoną Stasik zaprezentowali się w przedstawieniu o tematyce patriotycznej. Dzięki temu dzieci poszerzyły wiedzę na temat własnej ojczyzny.

W dniach 28 oraz 29 października uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się na Mogiłę Żołnierzy Napoleońskich. Pierwszego dnia uczniowie klas najmłodszych, a kolejnego  - ich starsi koledzy, zagrabili teren przy mogile, a następnie zapalili znicze. Dzieci wysłuchały również historii o mogile, która znajduje się na piaszczystym wzgórzu, przy drodze z Hilarowa do Wilkowy oraz przypomniały sobie, jakie wydarzenia są powiązane z datami, które zostały wyryte na krzyżu.

Dnia 15 października w naszej szkole odbyło się podwójne święto: Ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz Dzień Edukacji Narodowej. Zgromadzonych gości powitała wychowawczyni klasy I - pani Iwona Stasik -  oraz zaprosiła wszystkich do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez jej wychowanków. Pierwszoklasiści zaprezentowali się podczas recytacji wierszy, podczas śpiewania piosenek oraz w tańcach. Gościnnie wystąpili również uczniowie klasy II oraz klasy III.

Back to top