Dnia 18 września 2020 r., wzorem lat ubiegłych, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do corocznej akcji "Sprzątania Świata". Wiemy, że Ziemia to nasz wspólny dom i musimy o niego dbać. Mimo panującej pandemii postanowiliśmy posprzątać najbliższą okolicę, pamiętając o środkach bezpieczeństwa, dezynfekcji rąk i zmianie uszkodzonych rękawiczek.

Rada Rodziców Niepublicznej Szkoły i Przedszkola w Bachorzewie w imieniu rodziców, uczniów i przedszkolaków pragnie podziękować całemu Gronu Pedagogicznemu za ten rok szkolny, za wsparcie w trudnych chwilach i nieustającą motywację do zdobywania wiedzy.

Uczennice Martyna Antczak oraz Zuzanna Komorowska z klasy VIII zajęły I miejsce w województwie wielkopolskim, w półfinale krajowym Konkursu Europejski Quiz Finansowy 2019/2020. 

Nad całością czuwała pani Iwona Grodzka - Wojtaszak. 

Gratulacje!

 

Na potrzeby zaistniałej sytuacji nauczyciele naszej szkoły stworzyli zbiór ciekawych i przydatnych do nauki stron www. Warto tam zaglądać, korzystać oraz zdobywać nowe lub utrwalać poznane treści. 

Serdecznie zachęcamy!

Poniżej link bezpośredni oraz screen, gdzie można znaleźć to na naszej szkolnej stronie www.

Drodzy Uczniowie klas IV - VIII,

zgodnie z rozporządzeniem MEN od dnia 25 marca 2020r. rozpoczynamy lekcje online.

Uczniowie klas IV - VIII będą korzystali z pakietu Office 365, tak jak do tej pory na lekcjach informatyki czy innych zajęciach.

Przygotowaliśmy dla Was dwie podstawowe instrukcje:

  • dla uczniów korzystających z komputerów/laptopów
  • dla uczniów, którzy do nauki będą wykorzystywali urządzenia mobilna (telefony, tablety).

Aplikacja na telefony komórkowe i tablety jest bezpłatna.

Ważne.

Aby odbierać wiadomości od nauczycieli w dzienniku elektronicznym Librus, należy korzystać z:

1) przeglądarki internetowej (komputer, laptop, telefon, tablet, ...)

2) aplikacji - pod warunkiem, że posiadacie Państwo, wersję płatną!

Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonali się o tym uczniowie z klasy I – III. Przyszli do biblioteki 5 marca br. ze swoimi paniami. Pani bibliotekarka opowiedziała nam o swojej pracy oraz omówiła zasady korzystania z biblioteki. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece bezpłatnie można korzystać z komputera i internetu, w kąciku dla dzieci grać w gry planszowe oraz oczywiście czytać czasopisma i książki.

Ferie zimowe to wymarzony i długo oczekiwany moment dla wszystkich dzieci. Chcemy, aby ten wymarzony czas był dla dzieci chwilą niezapomnianych przeżyć. Nasze zajęcia odbywały się pod hasłem „Ahoj przygodo”. W pierwszym dniu ferii dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa. Poznały sporty zimowe, układały historyjki obrazkowe, dobierały sprzęty do określonej dyscypliny sportowej, odgrywały scenki pantomimiczne.

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach pod koniec 2019 roku ogłosił VI Regionalny konkurs rysunkowy "Mój wymarzony ogród". Z naszej szkoły w tym konkursie wzięły udział 2 uczennice. 21 lutego zostały wraz z opiekunem zaproszone na uroczyste wręczenie nagród do szkoły w Tarcach. Łącznie wpłynęło 37 prac z kilkunastu szkół podstawowych.

I miejsce w tym konkursie zajęła Zofia Krysiak z klasy VII, Martyna Antczak z klasy VIII otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!

16 lutego 2020r. na sali wiejskiej w Bachorzewie odbył się koncert charytatywny mający na celu zbiórkę funduszy na leczenie chorego Michałka z Witaszyc. Inicjatorkami tej imprezy były uczennice należące do Samorządu Uczniowskiego w szkole w Bchorzewie, przede wszystkim Martyna Antczak oraz Oliwia Kolanowska. Do samej organizacji koncertu przyczyniła się Rada Rodziców szkoły i przedszkola w Bachorzewie, wspomniany wyżej Samorząd Uczniowski, nauczyciele oraz pracownicy szkoły i przedszkola, liczni rodzice i uczniowie.

23 stycznia odbyła się wspaniała impreza. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest na stałe wpisane w repertuar imprez szkolnych. Tdzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Na wstępnie p.Iwona powitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Dzieci przedstawiły program artystyczny.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą z bezwarunkową miłością, ciepłem i wszystkim, co najlepsze. Jak co roku, z okazji święta Babci i Dziadka, zaprosiliśmy wspaniałych gości na wspólne świętowanie. 22 stycznia 2020 roku, z uśmiechem na ustach, odwiedzili nasze przedszkole Dziadkowie “Misiaków” i “Tygrysków”.

09 stycznia najmłodsza grupa społeczności uczniowskiej naszej szkoły tj. klasy I-III wraz z Paniami przeniosła się do internetowego teatru, aby obejrzeć spektakl pt. "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Propozycja Arlekina jest współczesną, rozśpiewaną inscenizacją znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, którzy swoim zachowaniem zatruwają życie rodziny i rodzinnej wsi.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy klas I -III przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

W grudniu w ramach matematycznego projektu "Bawiąc, uczymy się matematyki", dofinansowanego przez Fundację mBanku, uczniowie klas IV - VI wzięli udział w nocce w szkole. "Matematyczny maraton", bo tak zostało nazwane to wydarzenie, przyciągnął wielu chętnych. W piątek, wieczorową porą, mimo ciemności, do szkoły przybyło 24 uczniów, aby wspólnie spędzić czas, integrować się oraz zdobyć nowe umiejętności.

Dnia 11 grudnia 2019 roku klasa VII i VIII uczestniczyła w warsztatach poświęconych rodzinie Radolińskich oraz powstańcom wielkopolskim. Zajęcia odbyły się w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Koleżanki i koledzy musicie tam być! Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji o początkach gałęzi rodu, tworzyliśmy na podstawie zdobytych informacji drzewo genealogiczne rodziny Radolińskich.

Dnia 6 grudnia klasy I-III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Adama Mickiewicza do Śmiełowa. Uczestniczyli w przedświątecznych warsztatach przywołujące Boże Narodzenie z dawnych czasów. Dzieci dowiedziały się jak wyglądały święta Adama Mickiewicza oraz jak przygotowywano się do świąt w domu śmiełowskim.  

Dzień 6.12.2019r. był wielkim wydarzeniem dla naszych przedszkolaków. Dzieci rozpoczęły dzień od ubierania choinki. Święta Bożego Narodzenia kojarzą się ludziom z zapachem pierniczków, aby dbać o polskie tradycje świąteczne, przedszkolaki wraz z paniami miały możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych.

W listopadzie odbył się kolejny konkurs rodzinny dla uczniów klas IV - VI, biorących udział w matematycznym projekcie "Bawiąc, uczymy się matematyki". W nawiązaniu do realizacji materiału podczas zajęć projektowych, zadanie polegało na stworzeniu stworka z figur przestrzennych o wysokości 30 - 40 cm. 

Przedszkolaki bardzo chętnie i dość licznie wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „W krainie polskich legend” organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury i Oświaty na Wsi „Słoneczko” w Mieszkowie. Dzieci samodzielnie wykonały prace pod nadzorem nauczyciela. Konkurs skierowany był do dzieci 3-4, 5-6 letnich.

4 grudnia obchodzimy Barbórkę, czyli święto wszystkich górników. Z tej okazji, 29 listopada, mogliśmy gościć w naszej placówce dwóch górników. Nasi wspaniali goście opowiedzieli dzieciom jak wygląda ich praca, jakimi narzędziami się posługują oraz zaprezentowali górniczy galowy strój. Dzieci miały możliwość przymierzyć niektóre elementy wyposażenia górniczego.

Dnia 25.11.2019r. przedszkole świętowało Dzień Pluszowego Misia. Radość panowała ogromna od samego rana, ponieważ dzieci przyniosły swoją ulubioną maskotkę. Przedszkolaki prezentowały swoje pluszaki. Maskotki były różne jedne duże, inne małe, białe i brązowe. Misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pomagają, pocieszają, rozweselają.

Dnia 28 listopada 2019 roku nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Tego dnia dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – bliższą „co mnie wkrótce spotka” i dalszą… „kim będę w przyszłości”.

Back to top