Dnia 15 października w naszej szkole odbyło się podwójne święto: Ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz Dzień Edukacji Narodowej. Zgromadzonych gości powitała wychowawczyni klasy I - pani Iwona Stasik -  oraz zaprosiła wszystkich do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez jej wychowanków. Pierwszoklasiści zaprezentowali się podczas recytacji wierszy, podczas śpiewania piosenek oraz w tańcach. Gościnnie wystąpili również uczniowie klasy II oraz klasy III.

Dnia 5 października klasa VII i VIII udały się do Muzeum Narodowego do Poznania na lekcję muzealną. Temat lekcji brzmiał: "Interpretacja dzieła malarskiego". Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy, byli bardzo zdyscyplinowani, aktywni oraz kreatywni.

Corocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami postanowili uczcić tak radosne święto. Symbolem przewodnim jest znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Każdy otrzymał żółty balon. Po nadmuchaniu zadaniem dzieci było narysowanie swojej uśmiechniętej buźki.

Dnia 1 października br. w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to akcja, która miała na celu przypomnieć tabliczkę mnożenia. Wcześniej wśród uczniów klas IV - VIII rozpoczęły się przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia podczas wspólnych zabaw tj. "Matematyczne spacery", "stacja zadaniowe" oraz rozwiązywania łamigłówek matematycznych.

30.09.2021r. w przedszkolu chłopcy obchodzili swoje święto „Dzień Chłopca”. W tym szczególnym dla nich dniu dziewczynki wręczyły swoim kolegom drobne prezenty, zaśpiewały sto lat oraz zaprosiły do wspólnych zabaw. Dzień był pełen uśmiechów i tanecznych zabaw. Na zakończenie dnia chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

29 września obchodziliśmy w szkole „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tego dnia dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, a zabawy rozpoczęliśmy od konkursu tańca, do którego zgłosiły się dwie drużyny. Następnie wychowankowie podzielili się na dwie grupy. Uczniowie klas I - IV wysłuchali historii o pochodzeniu ziemniaka. Dowiedzieli się skąd pochodzi, jak nazywa się w różnych rejonach Polski oraz co z ziemniaków można przyrządzić.

 

Dnia 25 września o godzinie 7.30 wyjechaliśmy 42 osobową grupą na jednodniową wycieczkę do Kruszwicy i Inowrocławia. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik i bardzo ciekawie opowiedziała nam historię zamku i legendarnej Mysiej Wieży, gdzie myszy Popiela zjadły. Następnie weszliśmy na 32 metrową wieżę i z górnego tarasu widokowego podziwialiśmy Jezioro Gopło, jak i miasto.

Dnia 23.09.2021 r. odbyła się wycieczka szkolna klas I-III do ZGO w Jarocinie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze sposobami segregacji odpadów oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za nasze wspólne środowisko. Uczniowie wraz z wychowawcami zostali oprowadzeni po całym zakładzie. Pracownicy opowiedzieli nam pokrótce co dzieje się z odpadami, które do nich trafiają.

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Była to okazja do świętowania i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Wspólnie spędziliśmy dzień w miłej i wesołej atmosferze. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w pokazie eksperymentów. Chętnie uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną.

Akcja "Sprzątanie Świata" znajduje się w szkolnym kalendarzu imprez - jest to wydarzenie cykliczne, dlatego też i w tym roku wzięliśmy w niej udział. W piątek, 17 września, przyłączyliśmy się do 28. edycji powyższej akcji, która została opatrzona hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaangażowali się, aby nasze otoczenie było czyste.

15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Uczniowie dowiedzieli się, że opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie.

Dnia 26 czerwca 2021 roku 49 uczestników wyruszyło na wycieczkę integracyjną do Borysewa. Przemierzając alejki zoo mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, ich wygląd oraz tryb życia. Świetną atrakcją była możliwość obejrzenia karmienia zwierząt. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem , ale również atrakcyjną lekcją biologii.

W piątek - 25 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęło się od krótkiej części artystycznej przygotowanej przez ósmoklasistów. Następnie głos zabrała pani dyrektor Beata Fengler, która podsumowała kończący się rok szkolny. Podziękowała dzieciom, rodzicom i nauczycielom za cierpliwość, wyrozumiałość i realizację zadań pomimo trudnej sytuacji.

„Misie” i „Tygryski” przygotowały swoim rodzicom miłą niespodziankę. Za pośrednictwem komunikatora internetowego przesłano rodzicom nagrane wcześniej występy. Występy bardzo się podobały rodzicom i dostarczyły im wielu wzruszeń. Dnia 23.06.2021r. grupa „Tygrysków” w strojach hawajskich przeniosła się na chwilę do tropików do krainy słońca i powiewu letniego wiatru.

Dnia 17 czerwca 2021 r. dzieci z klas I-IV pod opieką swoich nauczycielek wyjechały na wycieczkę do kina w Jarocinie na film animowany pt. „Tom i Jerry”. Dzieci po przybyciu do sali kinowej z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie seansu. Przenieśliśmy się do Nowego Jorku, gdzie rozgrywały się perypetie bohaterów. Komedia wszystkim bardzo się podobała. Wszyscy wyszli z kina w wyśmienitych humorach.

Dnia 15 czerwca 2021 r. uczniowie klas V - VIII wraz z opiekunami udali się do Jarocina. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w kinie, gdzie dzieci obejrzały film pt. "Cruella". Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy głównej bohaterki, śmiejąc się i wzruszając na przemian, a wpadające w ucho melodie budowały klimat i wprowadzały uczniów w świat przygód Estelli.

Dnia 14 czerwca klasy I-IV odwiedziły Starą Chatę u Kowala w Kluczewie. Na powitanie otrzymały słodką niespodziankę. Dzieci miały okazję poznać jak hoduje się i pielęgnuje zwierzęta w gospodarstwie, czym się żywią i w jakich warunkach żyją. Ponadto dzieci piekły kiełbaskę na ognisku i odbyły przejażdżkę bryczką po okolicy.

Dnia 2 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów. Od rana uczniowie, podzieleni na mniejsze grupy, grali w gry planszowe, oglądali filmy. Następnie wszyscy przenieśli się na boiska szkole, gdzie przeprowadzono różnorodne gry i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

31.05.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto wszystkich przedszkolaków - Dzień Dziecka. Misie i Tygryski otrzymały prezenty (gry, piłki i hula-hop) od wychowawców oraz paczki z łakociami od Rady Rodziców. Dużą niespodzianką dla dzieci były zabawy na świeżym powietrzu z animatorami. Przedszkolaki z zaangażowaniem i radością wykonywały postawione przed nimi zadania.

W tym roku z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole zorganizowano akcję proekologiczną. Zadanie polegało na wybraniu się z rodziną na spacer po najbliższej okolicy i pozbieraniu śmieci. Celem akcji było promowanie zachowań proekologicznych, budowanie  wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie zagrożeń oraz zwiększanie świadomości, że mamy wpływ na przyrodę i efekty niszczenia naturalnego środowiska.  

Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie, w ramach akcji "Bądź widoczny - bądź bezpieczny", przekazał dla uczniów I klasy kamizelki odblaskowe oraz mapy "Rowerowym szlakiem przez Gminę Jarocin". Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci.

Pod tym hasłem odbyły się zajęcia otwarte w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie. Z powodu pandemii w tym roku były one „wirtualnie” otwarte. Rodzice mogli zobaczyć prace swoich dzieci oglądając nagranie z zajęć. Misiaki przygotowały część artystyczną podczas, której recytowały wiersze oraz śpiewały i tańczyły oznajmiając, że nadeszła już wiosna.

W marcu tego roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wiosennego gaika. Następnie należało wykonać zdjęcie pracy i przesłać je do pani dyrektor lub do wychowawcy. Łącznie wpłynęło 17 zdjęć prac. Komisja konkursowa brała pod uwagę, czy praca spełnia (czy jest to forma gaika), pomysłowość, kolorystykę, estetykę.

Back to top