Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Jest to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka – od tego dnia staje się pełnoprawnym przedszkolakiem. 19 listopada 2024r. w naszym przedszkolu odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Nowo przyjęte dzieci z grupy MISIE zostały uroczyście przyjęte do społeczności przedszkolnej.

Dnia 15 listopada przypada Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole od wtorku do piątku powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia. Każdego dnia na każdej lekcji matematyki w klasach IV - VIII uczniowie utrwalali jej znajomość. W jakim celu? Dobra znajomość tabliczki mnożenia pomaga wykonywać działania arytmetyczne szybciej, dokładniej i z mniejszym wysiłkiem. Dzięki jej znajomości wykonywanie działań arytmetycznych jest łatwiejsze i mniej stresujące, pomaga uniknąć błędów, pozwala zaoszczędzić czas. 

Dnia 15 listopada uczniowie klas 1-3 spotkali się z Melanią Kapelusz - autorką książek dla dzieci. Wszyscy byli ciekawi, jak wygląda współczesna pisarka oraz mieli do niej wiele pytań. Uczniom towarzyszyły własnoręcznie wykonane przypinki na wcześniejszych zajęciach z Paniami z Biblioteki Publicznej w Jarocinie.

Dnia 14 listopada uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę świąteczną do Manufaktury Bombki w Miliczu. Dawniej była tutaj fabryka bombek w której wytwarzano ozdoby choinkowe przez 58 lat. Rocznie wydmuchiwano nawet 1 000 000 bombek, z czego aż 90% milickiej produkcji wyjeżdżała w najdalsze zakątki świata m.in. do USA, Kanady Anglii, Norwegii, a nawet Australii i Nowej Zelandii. Ponoć wśród odbiorców milickich bombek był sam Walt Disney.

Dnia 13 listopada cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali Domu Ludowego, aby upamiętnić 106. rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Aby podkreślić ważność tego święta wszyscy założyli tego dnia stroje galowe oraz przypięli biało-czerwone kotyliony. 11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

W ostatnim tygodniu października w naszym przedszkolu w obydwu grupach obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzieci wraz z Paniami mogły oglądać i dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: slalom dyniowy, taniec z miotłą, podawanie dyni, skoki przez dynię oraz zabawy z latarkami i folią malarską.

Dnia 29 października na zaproszenie Pań do naszego przedszkola przyjechała Policja. Przybliżono dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniano jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Policjant zaznaczył jak ważne jest noszenie ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe dla naszego bezpieczeństwa.

Koniec października to czas, gdy uczniowie naszej szkoły i przedszkola odwiedzają Mogiłę Żołnierzy Napoleońskich, która znajduje się w lesie przy drodze Hilarów - Wilkowyja. W tym roku również społeczność szkolna udała się na mogiłę, aby ją uporządkować, pograbić liście, zapalić znicze i złożyć kwiaty. Co roku nauczyciele przypominają historię tego miejsca, tłumaczą, dlaczego opiekujemy się mogiłą.

Za nami obchody szkolnego Dnia Dyni, który odbył się dnia 31 października. Tego dnia, uczniowie, chcąc podkreślić to wyjątkowe święto, ubrali się w odcieniach koloru pomarańczowego, przygotowali emblematy i przypinki z dynią. Najmłodsi dowiedzieli się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.   

Dnia 24 października uczniowie klasy 2 i 3 mieli spotkanie z paniami z biblioteki w Jarocinie. Dzieci przygotowują się do spotkania autorskiego z panią Melanią Kapelusz - twórcą książek dla najmłodszych, które będzie miało miejsce w listopadzie. Panie bibliotekarki zapoznały uczniów z twórczością oraz życiorysem pani Melanii Kapelusz, a następnie dzieci miały do wykonania kilka zadań.

Dnia 17 października uczniowie klasy 2 i 3 wybrali się na zajęcia lekcyjne nad Lutynię. Szybkim marszem dotarli do młyna i zobaczyli efekty jego renowacji. Następnie mieli czas na zabawy na świeżym powietrzu - wspinaczki, skoki w dal czy równoważnia to ulubione sprzęty najmłodszych. Ostatnim zadaniem była praca pt. "Jesienny obraz" wykonana z naturalnych materiałów.

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły. To czas podziękowań za pełnienie misji kształcenia i wychowania dzieci. W naszej szkole to szczególny dzień dla uczniów pierwszej klasy, ponieważ w tym dniu "zdają egzamin", ślubują i zostają oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie.

Dnia 27 września 2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025. Przed wyborami odbyła się kampania wyborcza, podczas której kandydaci z klas IV - VIII przygotowali i rozwiesili plakaty wyborcze.  Dzięki plakatom pozostali uczniowie mogli zapoznać się z programem oraz hasłami wyborczymi. W tym roku szkolnym swoje kandydatury zgłosili: Mateusz A., Wojciech J., Jan G., Emma M., Bartosz B. i Michalina G.

Dnia 25 września w naszej szkole, zgodnie z corocznym kalendarzem imprez, odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami spotkali się na boisku szkolnym, aby uczcić ziemniaka, który był tradycją na staropolskich stołach. Uczniowie, podzieleni na grupy, rozwiązywali quizy i rozszyfrowywali gwarę wielkopolską. Na zakończenie odbyła się prawdziwa uczta,

Dnia 20 września dzieci w przedszkolu obchodziły swoje święto, gdyż tego dnia przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości w naszym przedszkolu, ponieważ dzieci oczekują tego dnia z dużą niecierpliwością. Z tej okazji zorganizowano wszystkim naszym przedszkolakom zabawy ruchowe, taneczne. Nie zabrakło też zabaw z balonami.

Tego roku przypada 31. finał ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w porządkowanie naszej planety. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku.” Akacja rozpoczęła się od przypomnienia przez panią Dyrektor założeń przedsięwzięcia oraz najważniejszych informacji o czasie rozkładanie się śmieci i zagrożeniach spowodowanych wyrzucaniem odpadów w niedozwolone miejsca.

Dnia 20 września 2024 r. uczniowie z klasy I – IV wybrali się na wycieczkę do agroturystyki „GANG ALPAK” w Potarzycy. W zagrodzie przywitały nas miłe panie i opowiedziały o życiu i funkcjonowaniu tych niesamowitych zwierząt. Dzieci otrzymały marchewkę, którą samodzielnie nakarmiły alpaki. Nie zabrakło również przytulasów, bo jedna z alpaczek bardzo chętnie to robiła.

Dnia 17 września uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Gołuchowa. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały podzielone na dwie grupy: jedna z nich udała się do Zamku, a druga do Ośrodka  Kultury Leśnej, następnie grupy zamieniły się miejscami. Podczas wizyty w Zamku, który został wzniesiony przez Leszczyńskich ponad 400 lat temu, pani przewodnik opowiedziała o jego właścicielach z drugiej połowy XIX wieku – Izabeli Czartoryskiej i Janie Działyńskim.

Dnia 2 września br., po dwóch miesiącach wakacji, na spotkali się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice, aby inaugurować rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego, uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie Kornelia z klasy VII oraz Ola z klasy VI zaprezentowały się w krótkiej części artystycznej.

W dniach od 24 do 28 czerwca br. grupa 30 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w półkoloniach letnich. Nasze spotkania odbywały się pt. "Moje zdrowie jest ważne - myślę o nim poważnie!". Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i wyjazdów, podczas których promowaliśmy aktywny i zdrowy tryb życia. Ferie letnie były dla dzieci i ich rodziców bezpłatne, ponieważ wszystkie działania zostały w 100% zrealizowane z budżetu Gminy Jarocin.

Dnia 21 czerwca 2024 r. nadszedł czas podsumowań 10 miesięcy ciężkiej pracy, podziękowań za trud wniesiony w zdobywanie wiedzy oraz czas pożegnań z ósmoklasistami. W tym celu cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i najbliższa rodzina naszych uczniów spotkała się w Sali domu Ludowego.

Tradycyjnie, w ostatnie dni przed wakacjami w naszej szkole nie było typowych lekcji, ale i tak wiele się działo. Uczniowie wzięli udział w edukacyjnych akcjach "Jak nie czytam, jak czytam", "Żyję zdrowo - na sportowo", "Dzień Pustej klasy". Dzieci spędzały czas poza murami szkoły, wykonywały różne zadania przyrodnicze, wzięły udział w rozgrywkach sportowych, przygotowały zdrowe śniadanie, oglądały filmy, grały w gry planszowe, szydełkowały oraz poszły na lody.

Dnia 18 czerwca w naszej szkole w odbył się festiwal, podczas którego uczniowie poszczególnych klas prezentowali wylosowany kraj. Wydarzenie to było związane z rocznicą 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się dużo wcześniej, gdy przedstawiciele SU ogłosili informację i wylosowali każdej klasie jedno państwo europejskie, które 1 maja 2004 roku wstępowało z nami do Unii Europejskiej.

Back to top