W ostatnim tygodniu uczniowie klas V - VIII wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej przez Fundację Orange. Nauczyciel informatyki przeprowadził zajęcia o hejcie, których celem było przypomnienie  o zagrożeniach, które można napotkać w sieci. Uczniowie wymienili się pomysłami na temat przeciwdziałania niebezpiecznym sytuacjom oraz przekazali wiedzę dotyczącą radzenia sobie z problemem hejtu.

W tym roku Dzień Ziemi przypadał 22 kwietnia, czyli podczas wiosennej przerwy świątecznej. Po powrocie do szkoły uczniowie zaangażowali się w akcję, której celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród społeczeństwa. W klasach podczas lekcji z wychowawcą odbyły się zajęcia o ekologii i środowisku oraz wspólne wyjścia poza teren szkoły w celu posprzątania najbliższe okolicy.

Uczniowie klas I-III zmierzyli się w kwietniu z tematem fanatycznego królestwa i jego banknotami. Zadaniem uczniów było wykonanie na kartce A4 banknotu, który mógłby być pieniądzem w wymyślonym przez nich fantastycznym królestwie. Na banknotach pojawiły się więc lwy, przepiękne zamki, różne stworki, a nawet ciasteczka. Wszystkie prace bardzo podobały się jury, a wyniki prezentują się następująco:

W dniach 15 - 17 kwietnia ośmioro ósmoklasistów przystąpiło do egzaminu dla uczniów kończących naukę w szkole podstawowej. W kolejnych dniach najstarsi podopieczni naszej szkoły pisali egzamin z języka polskiego, matematyki oraz języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że powodzenie nie opuszczało naszych uczniów i dostaną się oni do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych.

Dnia 11 kwietnia 2019r. uczniowie klas VI - VIII wraz z wychowawcami udali się do Poznania. Celem wyjazdu był udział w Poznańskim Festiwalu Sztuki i Nauki na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Po przybyciu na miejsce, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i udali się na zajęcia. 

3 marca 2019 roku punktualnie o 9.00 uczniowie klas I – IV rozpoczęli internetową wizytę w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie pt. „Bromba w sieci” autorstwa Macieja Wojtyszki. Dzieci poznały możliwości, jakie daje komputer z podłączeniem do Internetu, ale również poznały jego zagrożenia. Świat wirtualny to możliwość szybkiego pozyskania informacji, ale i niebezpieczeństwa. Okazuje się, że w sieci zaczął grasować złośliwy Wirus. 

Udział w akcji bierze klasa II oraz III wraz z wychowawczyniami. Zasada działania jest prosta. Dzieci zainteresowane tym programem wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami z innych szkół biorących udział w zabawie. Na pocztówkach znalazły się pozdrowienia oraz krótkie wiadomości. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju, mają możliwość poznania innych regionów, miast, zabytków oraz położenia na mapie.

W piątek 29 marca 2019r. około godziny 19:00 w naszej szkole pojawiło się 30 uczniów ze śpiworami, karimatami, poduszkami i prowiantem oraz wpisowym w postaci 10 ziaren grochu lub fasoli. Chętni przygotowali na tę okazję stroje księżniczki i księcia. Po rozlokowaniu się w salach, wszyscy udali się do klasy II, gdzie czekała na nich pięknie przystrojona komnata księżniczki. Uczestnicy podziwiali i zachwycali się dziełem stworzonym przez rodziców, uczniów i wychowawcę klasy III.

29 marca 2019 r. odwiedziła nas wolontariuszka ze schroniska z Radlina wraz ze swoją podopieczną - suczką Majlą. Pani Zuza opowiedziała uczniom klas I - VI m.in. o pracy w schronisku, o tym, jak należy się witać z psem czy o tym jakie są zwyczaje psów. Dzieci przekonały się, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty. Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zachować się podczas kontaktu z nieznajomym psem, co zrobić, aby spotkanie było bezpieczne.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca, był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane tego dnia na różnokolorowo. Grupa "Tygrysków" przyniosła piękne kwiaty, bazie i różnego rodzaju gałązki, natomiast grupa "Misiaków" przygotowała dla siebie piękne wianuszki z barwnymi kwiatami. "Tygryski" wspólnie przygotowały "Marzannę", a "Misie" plakat - Witamy Wiosnę.

19 marca 2019 roku punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie klas I-IV rozpoczęli internetową wizytę w Teatrze Maska w Rzeszowie. Wspólnie mieliśmy możliwość zobaczenia spektaklu „Akademia Pana Kleksa”. Uczniowie mogli dowiedzieć się: Czy nauka w szkole może być przyjemnością? W takiej niezwykłej szkole, jak Akademia Ambrożego Kleksa - oczywiście! Kolorowy i roztańczony musical to niezapomniana podróżą do świata wyobraźni...

Dnia 21 marca br. w naszej szkole świętowaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia można było przyjść do szkoły w dowolnym przebraniu. Pomysłowość i kreatywność naszych uczniów została wysoko oceniona - było zaskakująco, śmiesznie i kolorowo. Tego dnia samorząd uczniowski zorganizował klasowy konkurs piosenki. Kolejno każda klasa prezentowała się, śpiewając wybrany utwór.

Dnia 14 marca br. uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą wybrali się na kolejne drzwi otwarte. Tym razem celem ich wyjazdu był Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach. Kilku uczniów planuje kontynuować naukę właśnie w tej szkole, dlatego wszyscy chętnie skorzystali z zaproszenia, by poznać ofertę, szkołę, nauczycieli i starszych kolegów. Ósmoklasiści wzięli udział w ciekawych warsztatach z agrobiznesu, weterynarii, architektury krajobrazu, technologii żywności, logistyki, organizacji reklamy oraz innych.

Liczba Pi dnia 14 marca br. obchodziła swoje święto, a uczniowie klas IV - VIII ucztowali je. Nauczyciel matematyki przygotował dla swoich podopiecznych informacje, ciekawostki oraz zadania związanie z tą liczbą. Zgromadzeni wysłuchali wierszy o liczbie Pi, posłuchali, jak brzmi ta liczba, sprawdzili, czy kombinacje cyfr z daty urodzenia są kolejnymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego. Okazało się, że data urodzin każdego z nas znajduje się w rozwinięciu liczby Pi.

Jak wiadomo 8 marca jest dniem szczególnym ze względu na przypadające święto, a mianowicie Dzień Kobiet. W naszym przedszkolu dzień ten był obchodzony dzień wcześniej tj. 7 marca. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera.

W piątek, 1 marca 2019r., uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą udali się na dni otwarte do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Część ósmoklasistów planuje kontynuować naukę właśnie w tej szkole, dlatego z ciekawością i zainteresowaniem zwiedzali budynek. Na początek zaproszono wszystkich do sali gimnastycznej, gdzie zgromadzonych powitał pan dyrektor. Następnie pod przewodnictwem Agaty, wyruszyli do wybranych sal, gdzie nauczyciele zaprezentowali poszczególne typy szkół i ich rodzaje.

Dnia 21 lutego 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie z klasy I, II oraz III. W pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały występ artystyczny. Na wstępie wychowawczyni klasy II przywitała wszystkich gości miłymi słowami. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości i łez.

21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni, gdyż wtedy swoje święto mają kochani Babcia i Dziadek. Jest to wyjątkowy czas, kiedy dziękujemy Im za troskę, opiekę, wspólnie spędzone chwile. W naszym przedszkolu, Dzień Babci i Dziadka, świętowaliśmy 14 lutego, w Walentynki- idealny dzień, aby okazać miłość i wdzięczność. Dzieci przygotowały dla zaproszonych gości specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Przygotowania do tegorocznego Święta Zakochanych rozpoczęły się w naszej szkole już 9 lutego - tego dnia uczestnicy kółka plastycznego rozpoczęli "produkcję" kartek walentynkowych oraz wykonali skrzynkę na walentynkowe listy. Chętni mogli wrzucać kartki, przekazując najbliższym wyrazy miłości, przyjaźni lub informując swoich kolegów czy koleżanki, za co ich cenią. Dnia 18 lutego podczas apelu kartki powędrowały do adresatów. 

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki z grypy “Misie” świętowały 6 lutego. Nasze przedszkole odwiedził Tata Jasia, który przeprowadził Warsztaty Kulinarne. Dzieci samodzielnie wykonały pizzę oraz poznały zawód kucharza. Przekonaliśmy się, że zrobienie pizzy wcale nie jest takie łatwe, ale "Misie" poradziły sobie znakomicie.

W związku z obchodzonym na całym świecie 9 lutego Międzynarodowym Dniem Pizzy urządziliśmy wspólnie z uczniami klas I, II oraz III swoją własną pizzerię. W naszej pizzerii działy się niesamowite rzeczy. Uczniowie przygotowali jedyne i niepowtarzalne pizze poprzez posmarowanie sosem pomidorowym, nałożenie ulubionych składników i posypanie serem.

Dnia 5 lutego 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna, 15 edycja programu, odbyła się pod hasłem "Działajmy razem". W tym dniu odbyły się spotkania z nauczycielem informatyki, których celem było uświadomienie roli i zalet internetu oraz możliwości pojawiających się zagrożeń w sieci. Pierwsza grupa, w której skład wchodzili uczniowie klasy VI, VII oraz VIII, rozpoczęła zajęcia od dyskusji o walorach i zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci.

Tegoroczne ferie zimowe trwały od 14 stycznia do 27 stycznia. Na pierwszy tydzień ferii zaplanowano  i zrealizowano szereg zajęć, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania czasu wolnego.  Jak wiadomo ferie zimowe to czas beztroskiej zabawy. Nietrudno wtedy o wypadek, dlatego w pierwszym dniu dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Następnie pani Ola przeniosła dzieci w świat sensoplastyki®. Wszystko dookoła było brudne i tak właśnie miało być.

Back to top