W marcu tego roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wiosennego gaika. Następnie należało wykonać zdjęcie pracy i przesłać je do pani dyrektor lub do wychowawcy. Łącznie wpłynęło 17 zdjęć prac. Komisja konkursowa brała pod uwagę, czy praca spełnia (czy jest to forma gaika), pomysłowość, kolorystykę, estetykę.

W styczniu 2021 został ogłoszony konkurs fotograficzny. Prace można było nadsyłać do 5 marca. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo zdjęć, bo aż 20. Ośmioosobowa komisja zadecydowała, komu przyznać I, II i III miejsce.

A oto zwycięzcy:

Dnia 14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Sala była pięknie udekorowana czerwonymi serduszkami. Ten wyjątkowy dzień stał się okazją do wspólnej zabawy. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, np. szukały drugiej połówki serca „złamane serca”, „serce parzy”.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki przygotowały piękny program artystyczny. Tym razem uroczystość odbyła się w nietypowy sposób. Z uwagi na pandemię w przedszkolu nie mogliśmy gościć naszych dziadków. Jednak zrobiliśmy im miłą niespodziankę, nagrywając filmiki z występu. „Misie” zaprezentowały krótki program artystyczny i przygotowały upominki. „Tygryski” przypomniały naszym dziadkom historię czasów PRL-u.

Tegoroczne ferie zimowe odbyły się pod hasłem podróży dookoła świata. Przedszkolaki z grupy „Misiów” i „Tygrysków” zostały zabrane w ciekawą wyprawę poprzez kontynenty. Dzieci wyleciały samolotem z Europy na mroźną Antarktydę, odwiedziły również gorącą Afrykę kończąc podróż w indiańskiej wiosce w Ameryce Północnej. Przedszkolaki poznały tubylców, ich życie i zwyczaje.

„Bóg się rodzi, moc truchleje

Pan niebiosów obnażony

Ogień krzepnie, blask ciemnieje

Ma granice – Nieskończony”

Od października do 15 grudnia 2020 r. dla uczniów szkoły zostały przygotowane wyzwania czytelnicze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Działanie zostało zaplanowane dla dwóch kategorii wiekowych: kl. I-IV i kl. V-VIII. Zadanie polegało na przeczytaniu dziesięciu książek według podanych kryteriów: książkę kryminał, książkę, która zawiera podaną liczbę stron, książkę, którą można przeczytać w jeden dzień, książkę, na okładce której jest zwierzę, lekturę szkolną, której nie miało się ochoty wcześniej przeczytać, książkę, której autorem jest kobieta, książkę z czerwoną okładką, książkę, której tytuł zawiera przymiotnik; słowo w języku angielskim itp.

2020NowyRok

Wieloetapowy Konkurs Bożonarodzeniowy dedykowany był dla wszystkich uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-IV oraz klasy V-VIII. W konkursie, poza nielicznymi wyjątkami, brali udział wszyscy uczniowie.

6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga wielki worek niezmordowanie

I każdy od niego upominek dostanie.

A kiedy rozda już prezenty

Wraca do nieba uśmiechnięty.

25.11. 2020r. w przedszkolu obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Tym razem obchodziliśmy to święto bez naszych solenizantów – Misiów. Pozostały one w domu i z utęsknieniem czekały na dzieci. Na początek imprezy przedszkolaki przygotowały misiowe maski. Dzieci poznały historię powstania pluszaków. Nie brakowało tańców, wierszyków, piosenek o tematyce misiowej.

W dawnych czasach, pod koniec każdego roku, w wieczór poprzedzający św. Andrzeja, dzieci, młodzież i dorośli zbierali się popołudniem aby wspólnie bawić się i śpiewać. 30 listopada w naszym przedszkolu dzieci poznały andrzejkowe tradycje. Poprzez zabawy losowe takie jak np. układanie butów, przebijanie serduszek, czy koło szczęścia mogły „wywróżyć” sobie przyszłość.

10 listopada 2020 r. obchodziliśmy 102 rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Przedszkolaki w tym dniu przygotowały piękne kotyliony oraz flagi Polski, a ich stroje odzwierciedlały barwy narodowe. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały historii opowiadającej o drodze Polaków do wolności. Poznały symbole narodowe takie jak flaga, godło i hymn oraz oddały należyty im szacunek.

W pierwszym etapie całorocznego konkursu szkolnego, w którym biorą udział uczniowie wszystkich klas, zadaniem w klasach I - III było wykonanie pracy plastycznej ukazującej piękną polską jesień, natomiast uczniowie kl. IV - VIII mieli wykonać zdjęcia przedstawiające także piękno jesieni ale w najbliższej okolicy, a następnie scalić te zdjęcia w formie fotokolażu. Prace były cudowne, więc komisja miała problem z ustaleniem miejsc.

Dnia 30 października 2020r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami udali się na Mogiłę Żołnierzy Napoleońskich. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych i panującej pandemii, zachowując wszelkie środki ostrożności dzieci zaopiekowały się mogiłą, która znajduje się na piaszczystym wzgórzu, przy drodze z Hilarowa do Wilkowyi. Na kopcu stoi krzyż, z kilkoma wyrytymi, ważnymi dla Polaków datami.

Dnia 29.10.2020r. w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Misiaki od rana były bardzo podekscytowane tym wydarzeniem. Dzieci przygotowały z wychowawcą część artystyczną, podczas której tańczyły i śpiewały oraz recytowały wiersze. Na koniec przedstawienia wychowankowie złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Beata Fengler „pasowała” magicznym ołówkiem obecne dzieci na przedszkolaka.

Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Aktu Pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała pani dyrektor Beata Fengler w asyście wychowawczyni. Ponadto Pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami.

Dnia 2 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to akcja, która miała na celu przypomnieć tabliczkę mnożenia. Uczniowie klas IV - VIII podczas lekcji matematyki sprawdzali stopień przyswojenia tabliczki mnożenia oraz rozwiązywali łamigłówki matematyczne.

Wrzesień do tradycyjnie w naszej szkole czas wyborów nowego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas IV - VIII wraz z wychowawcami ustalili osoby kandydujące do szkolnego samorządu, a kandydaci przygotowali programy wyborcze oraz plakaty, które zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym. 

Dnia 30.09.2020r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopca. W ten szczególny dzień dziewczynki pamiętały, aby zaśpiewać chłopcom tradycyjne „sto lat”. Chłopcy mieli wiele zadań do wykonania, z którymi radzili sobie doskonale. Dziewczynki uważnie obserwowały zmagania chłopców i kibicowały im. Chłopcy świetnie spisali się w konkursach i zasłużyli na miano „super chłopaka”.

Dzień 22.09.2020r. jest to Dzień Przedszkolaka. Jak co roku o tej porze każdy przedszkolak doczekać się nie może. Przedszkolaki święto mają tańczą, skaczą i śpiewają. Było to motto naszej imprezy. Tego dnia było wesoło i kolorowo. Dzieci z wymalowanymi buźkami bawiły się przy muzyce, brały udział w zabawach integracyjnych.

Dnia 18.09.2020r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie wzięły udział w akcji Sprzątanie świata. Staramy się już od najmłodszych lat zaszczepić w młodym pokoleniu wrażliwość poszanowania przyrody. Zwracamy uwagę, że należy dbać o środowisko segregując śmieci.

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej okazji skorzystali uczniowie klas I - VI dnia 25 września obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. W związku z sytuacją pandemiczną uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i wraz z opiekunami udali się na szkolne boisko. W tym dniu we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”.

Back to top