W dniach od 24 do 28 czerwca br. grupa 30 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w półkoloniach letnich. Nasze spotkania odbywały się pt. "Moje zdrowie jest ważne - myślę o nim poważnie!". Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i wyjazdów, podczas których promowaliśmy aktywny i zdrowy tryb życia. Ferie letnie były dla dzieci i ich rodziców bezpłatne, ponieważ wszystkie działania zostały w 100% zrealizowane z budżetu Gminy Jarocin.

Dnia 21 czerwca 2024 r. nadszedł czas podsumowań 10 miesięcy ciężkiej pracy, podziękowań za trud wniesiony w zdobywanie wiedzy oraz czas pożegnań z ósmoklasistami. W tym celu cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i najbliższa rodzina naszych uczniów spotkała się w Sali domu Ludowego.

Tradycyjnie, w ostatnie dni przed wakacjami w naszej szkole nie było typowych lekcji, ale i tak wiele się działo. Uczniowie wzięli udział w edukacyjnych akcjach "Jak nie czytam, jak czytam", "Żyję zdrowo - na sportowo", "Dzień Pustej klasy". Dzieci spędzały czas poza murami szkoły, wykonywały różne zadania przyrodnicze, wzięły udział w rozgrywkach sportowych, przygotowały zdrowe śniadanie, oglądały filmy, grały w gry planszowe, szydełkowały oraz poszły na lody.

Dnia 18 czerwca w naszej szkole w odbył się festiwal, podczas którego uczniowie poszczególnych klas prezentowali wylosowany kraj. Wydarzenie to było związane z rocznicą 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się dużo wcześniej, gdy przedstawiciele SU ogłosili informację i wylosowali każdej klasie jedno państwo europejskie, które 1 maja 2004 roku wstępowało z nami do Unii Europejskiej.

W piątek, 14 czerwca, uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami wybrali się do malowniczo położonego, w starorzeczach Warty, Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. Zwiedzanie ośrodka rozpoczęliśmy od pomieszczenia, w którym znajduje się kancelaria leśniczego, mogliśmy podziwiać stare fotografie nadleśniczych i leśników związanych z tymi stronami oraz zabytkowe biurko.

Mama i Tata to najważniejsze słowa w życiu dziecka. Są one uosobieniem ciepła, miłości, bezpieczeństwa i troski. Dlatego pielęgnowanie oraz umacnianie więzi między dziećmi i rodzicami jest rzeczą niezmiernie ważną. Dnia 13 czerwca 2024 roku uczniowie klas I - III zaprosili swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

Dnia 12 czerwca uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Kamienicy Kultury. Wzięli udział w akcji "Tata też czyta". Książkę czytał nam tata, zastępca pani burmistrz - Radosław Żyto. Dzieci przeniosły się do krainy dawnych kreskówek dzięki detektywom z "Kociej Szajki", którzy poszukiwali skradzionych bajek o Reksiu.

Dnia 17 maja klasy IV - VIII wyjechały na wycieczkę do Rogalina i Kórnika. W Rogalinie zwiedziliśmy Pałac - dawną siedzibę rodu Raczyńskich, jeden z najcenniejszych zabytków rezydencjonalnych w Polsce. Wnętrza w głównej części pałacu i jego lewym skrzydle oddają przedwojenny klimat rogalińskiego domu. Bardzo ciekawie było podczas zwiedzania " zakamarków pałacowych".

7 maja br. przedszkolaki z grupy „MISIE” oraz „TYGRYSKI” wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do kina „ECHO” w Jarocinie na bajkę „Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń”. Dzieciaki z zainteresowaniem śledziły losy sympatycznego Pettsona, oraz pełnego energii gadającego kota Findusa. Podczas seansu szaleństwa Findusa doprowadzały do śmiechu całą salę.

Dnia 8 maja uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami udali się do Kalisza. Celem ich podróży był Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, a dokładniej scena kameralna. To właśnie na niej siedząc w dwóch pierwszych rzędach uczniowie mieli możliwość przenieść się do małej, wiejskiej chatki i obejrzeć spektakl pt. "Bajka o szczęściu". Właśnie tam mieszkał sobie Dziadek.

Kwiecień jest miesiącem poświęconym poszerzaniu świadomości dotyczącej funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. Autyzm to nie choroba, jest zaburzeniem, które utrudnia osobom codzienne funkcjonowanie w środowisku. Osoby te mają ogromny problem z nawiązaniem relacji społecznych, komunikacją i zmysłami. Dnia 24.04.2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Autyzmu.

Dnia 22 kwietnia uczniowie klas 1-3 obchodzili "Dzień Ziemi". Dzieci wykazały się doskonałą znajomością rodzajów pojemników na śmieci oraz ogromną wiedzą na temat recyklingu. Najmłodsi mają dużą świadomość, że warto przyczynić się do dbania o naszą planetę. W ramach działań na rzecz Ziemi dzieci wraz z wychowawcami posprzątały naszą najbliższą okolicę oraz pracowały w grupach tworząc plakaty.

Dnia 27 marca br. uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola miały przyjemność przenieść się w podróż na Spitsbergen oraz na Grenlandię. Wszystko to dzięki panu Adamowi Włodarczykowi, pasjonatowi dalekich i ekstremalnych podróży, który zagościł w progach naszej szkoły. Podczas spotkania pan Adam relacjonował 1. pleszewską ekspedycję na Spitsbergen, czyli największą wyspę Norewgi, którą odbył z dwoma kolegami w 2022 roku.

Dnia 20 marca br. dzieci z grupy TYGRYSKI i MISIE wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Publicznej Biblioteki w Jarocinie. Zajęcia dotyczyły zbliżających się Świąt Wielkanocnych. MISIE przy pomocy różnych szablonów z motywem wielkanocnym musiały ozdobić tytkę. Następnie wspólnie wysłuchaliśmy książki o zwyczajach Świąt Wielkiej Nocy. TYGRYSKI wykonały kurczaka w pisance.

Dnia 23 marca 2024 r. w hali widowiskowo-sportowej spółki Jarocin Sport odbyły się rozgrywki I Festiwalu Gier i Zabaw Ruchowych dla uczniów klas I-III. Celem projektu było pokazanie dzieciom, że sport to zabawa, ruch, radość i wspaniały sposób spędzania wolnego czasu.

W dniu 21 marca br. przyszła do nas kalendarzowa wiosna. W związku z tym uczniowie naszej szkoły postanowili również powitać wyczekiwaną porę roku, a na tą okazję przygotowali kolorowe gaiki - gałązki przyozdobione kolorowymi wstążkami i kwiatkami. O godz. 11:30 cała społeczność szkolna udała się na spacer nad Lutynię. Po drodze dzieci wypatrywały pierwszych oznak wiosny, słuchały śpiewu ptaków, obserwowały działalność bobrów w okolicy stawu.

Dnia 14 marca obchodzi się Dzień Liczby PI. Tego dnia również w naszej szkole uczniowie klas III - VIII celebrowali święto tej ważnej stałej matematycznej, która pojawia się w wielu dziedzinach matematyki i fizyki. Obchody Dnia Liczby Pi były pretekstem do zachęcenia młodych ludzi do czerpania radości z matematyki oraz do podejmowania wyzwań. 

Dnia 31 stycznia uczniowie klas 1-3 mieli możliwość spotkania z dietetykiem. Odwiedziła nas p. Marta Bartkowiak z tematem słodyczy w diecie najmłodszych. Dzieci doskonale wiedziały czym jest cukier i dlaczego jest niezdrowy, jednak wszyscy przyznali, że bardzo lubią słodycze i chętnie zjadają je w domach. Pani dietetyk pokazała dzieciom jakie są skutki nadmiaru cukru. Osobiście wybrane osoby mierzyły ilość łyżeczek cukru w poszczególnych produktach.

Podczas pierwszego tygodnia ferii w naszej szkole każdego dnia odbywały się zajęcia dla chętnych uczniów. Nauczyciele przygotowali szereg propozycji dla swoich wychowanków. Na półkolonie zapisało się 20 uczniów, którzy spotykali się przez pięć dni i brali udział zajęciach: programowania, druku 3D, robotycznych, sportowych, plastycznych, technicznych, muzycznych, teatralnych, łamigłówek i logicznego myślenia oraz kulinarnych.

Dnia 31.01.2024r. w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Każdemu z nas Babcia i Dziadek kojarzy się z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co dobre. Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego w pewien sposób chcemy okazać im szacunek oraz podziękować im za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 29 stycznia odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji dla uczniów kl. I-III w trakcie którego policjant przypomniał nam o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Dnia 19 stycznia uczniów klas 1-3 odwiedzili niesamowici goście - ich najukochańsi dziadkowie i babcie. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami dokładnie przygotowywały się na tę wizytę, długo utrwalali wierszyki i powtarzali piosenki, aby móc pokazać się z pozytywnej strony. Dzień Babci i Dziadka został oficjalnie rozpoczęty przez p. Dyrektor i każdy uczeń zaprezentował się najlepiej jak potrafił.

Przygotowania do świąt w naszej szkole trwały od początku grudnia: uczniowie przyozdabiali sale lekcyjne na święta, odbył się konkurs bożonarodzeniowy. W ostatnim dniu został przeprowadzony decydujący etap konkursu, uczniowie zasiedli do klasowych wigilii lub spotkań. Na zakończenie tego podniosłego dnia aktorzy z klasy IV, V, VII oraz VIII zaprezentowali się podczas Jasełek Bożonarodzeniowych.

Back to top