Podczas pierwszego tygodnia ferii w naszej szkole każdego dnia odbywały się zajęcia dla chętnych uczniów. Nauczyciele przygotowali szereg propozycji dla swoich wychowanków. Na półkolonie zapisało się 20 uczniów, którzy spotykali się przez pięć dni i brali udział zajęciach: programowania, druku 3D, robotycznych, sportowych, plastycznych, technicznych, muzycznych, teatralnych, łamigłówek i logicznego myślenia oraz kulinarnych.

Dnia 31.01.2024r. w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Każdemu z nas Babcia i Dziadek kojarzy się z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co dobre. Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego w pewien sposób chcemy okazać im szacunek oraz podziękować im za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 29 stycznia odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji dla uczniów kl. I-III w trakcie którego policjant przypomniał nam o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Dnia 19 stycznia uczniów klas 1-3 odwiedzili niesamowici goście - ich najukochańsi dziadkowie i babcie. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami dokładnie przygotowywały się na tę wizytę, długo utrwalali wierszyki i powtarzali piosenki, aby móc pokazać się z pozytywnej strony. Dzień Babci i Dziadka został oficjalnie rozpoczęty przez p. Dyrektor i każdy uczeń zaprezentował się najlepiej jak potrafił.

Przygotowania do świąt w naszej szkole trwały od początku grudnia: uczniowie przyozdabiali sale lekcyjne na święta, odbył się konkurs bożonarodzeniowy. W ostatnim dniu został przeprowadzony decydujący etap konkursu, uczniowie zasiedli do klasowych wigilii lub spotkań. Na zakończenie tego podniosłego dnia aktorzy z klasy IV, V, VII oraz VIII zaprezentowali się podczas Jasełek Bożonarodzeniowych.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w naszym przedszkolu zadbały dzieci z obydwu grup biorąc udział w świątecznych występach, które odbyły się 21 grudnia. Pod okiem swoich Pań, przedszkolaki wcieliły się w role aktorów. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz piękna dekoracja sali.

Dnia 19 grudnia br. w ramach działań profilaktyczno–edukacyjnych uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz cyberprzemocy. Spotkanie dla naszych uczniów poprowadzili asp. Karina Migalska-Cepa oraz st. sierż. Łukasz Nowak - policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Uczniowie VIII klasy wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta. Lekcja samorządu terytorialnego na żywo odbyła się w jarocińskim magistracie w środę, 13 grudnia. Celem wizyty było przygotowaniem do świadomego i aktywnego życia społecznego, poznanie swoich praw i możliwości wpływania na losy gminy. Rolę przewodniczki po magistracie przejęła Pani Paulina Warzywoda, dyrektor Wydziału Kultury i Oświaty w Jarocinie.

Dnia 13 grudnia klasa I - III i zerówka odwiedziła Skansen Bicz, czyli czarującą Wioskę Świętego Mikołaja. Dzieci zobaczyły, jak pracują Elfy i mogły poczuć magię nadchodzących Świąt! Elfy zabrały wszystkich do swojego świata. Pod nieobecność Mikołaja dzieci weszły do Jego domu i zobaczyły, jak On mieszka oraz dowiedziały się co je, jak ma urządzony pokój i co robi w wolnym czasie.

W tym roku Gwiazdor postanowił dać naszym uczniom inną formę prezentu i dlatego dnia 6 grudnia uczniowie klas IV - VIII wraz z wychowawcami udali się go jarocińskiego centrum rozrywki "Green Room". Wychowankowie spędzili dwie godziny na kręgielni, gdzie wyśmienicie się bawili. Uczniowie zostali podzieleni na 6 drużyn, w których próbowali strącić kręgle.

Dnia 30.11.2023r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie obchodziły Andrzejki. Tradycja wróżenie w Andrzejki sięga bardzo odległych czasów. Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał poznać swoją przyszłość sięgał po „wróżby andrzejkowe”. Dzieci z grupy „Misie” i „Tygryski” chciały również zajrzeć w przyszłość i sprawdzić, co je czeka w przyszłości.

Wychowawcy klas I  - III wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla najmłodszych uczniów, natomiast opiekun SU wraz z samorządem uczniowskim i dziewczynami z VIII klasy przygotowali andrzejki dla uczniów klas IV - VIII. Podczas imprezy dzieci mogły dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

Dnia 27.11.2023r. w grupie „Tygryski” odbyły się zajęcia pt. „Lubimy rozwiązywać zagadki” Współpraca nauczyciela z rodzicami jest bardzo ważnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania dziecka. Taka forma zajęć pozwala na integrację przedszkolaków, nauczyciela i rodziców. Podczas zajęć rodzice mogli zapoznać się ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej w placówce.

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. Dlatego też 25.11.2023r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Od samego rana panowała ogromna radość, ponieważ dzieci przyniosły swoją ulubioną maskotkę. Misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodając im otuchy, pomagają, pocieszają i rozweselają.

Dnia 25 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wybrali się do tematycznego parku rozrywki Mandoria w Rzgowie koło Łodzi. Ten otwarty w lipcu 2021 roku obiekt jest największym całorocznym parkiem rozrywki w Polsce. Znaleźliśmy tam ponad 20 atrakcji, w tym roller – coastery, karuzele, zjeżdżalnie na 6 torów, łódki na wodzie, labirynty i wiele innych.

22 listopada br. przedszkolaki z grupy „Misie” i „Tygryski” wraz z Paniami wyjechali na swoją pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Piekarnictwa w Pleszewie, które połączone było z warsztatami. Przedszkolaki miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę o zawodzie piekarza. Dzieci oglądały z zainteresowaniem stare piece i urządzenia, które były używane dawniej w piekarni.

Dnia 24 listopada uczniowie klas 1-3 obchodzili Światowe Święto Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Każdy tego dnia wybrał się do szkoły ze swoim mięciutkim przyjacielem. Uczniowie wysłuchali historii powstania maskotki oraz odpowiedzieli na pytania dotyczące wszystkich niedźwiadków. Dzieci doskonale znają najbardziej popularne misie, historie Kubusia Puchatka, czy misia Paddingtona nie są im wcale obce.

W dniach 16 - 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To matematyczne święto na stałe weszło do naszego szkolnego kalendarza, a jego celem było propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki. Dnia 16 listopada podczas lekcji matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób - grali w statki i wykreślanki cyfrowe oraz rozwiązywali tabliczki szczęścia.

Wiemy, jak ważna jest edukacja o finansach, dlatego też 15 listopada 2023r. uczniowie z klas I-III odwiedzili Bank Spółdzielczy w Jarocinie. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z działalnością placówki, omówienie podstawowych zagadnień związanych z bankowością, a co za tym idzie propagowanie śród dzieci nawyku oszczędzania już od najmłodszych lat. 

Dnia 13 listopada w naszym przedszkolu dzieci z obydwu grup obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bohaterowie bajkowi są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Dzieci przebrały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Każdy z dumą zaprezentował swój strój.

W naszym przedszkolu 8 listopada odbyło się spotkanie z policją. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Występy publiczne dzieci w formie przedstawień i uroczystości stanowią bardzo ważny element życia przedszkolnego. Dzieci uczą się pokonywać nieśmiałość i prezentować publicznie własne umiejętności. Nabywają w ten sposób wiary w siebie, uczą się, że ich praca włożona w naukę wierszy, piosenek, w przygotowania do występu ma określony cel i przynosi zamierzony efekt, co zachęca dzieci do dalszej nauki.

8 listopada 2023 r. uczniów klas I-III odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Pani Karina przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze, przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz właściwego zachowania, gdy zaatakuje nas agresywny pies.

Back to top