Dnia 21 marca br. w naszej szkole świętowaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia można było przyjść do szkoły w dowolnym przebraniu. Pomysłowość i kreatywność naszych uczniów została wysoko oceniona - było zaskakująco, śmiesznie i kolorowo. Tego dnia samorząd uczniowski zorganizował klasowy konkurs piosenki. Kolejno każda klasa prezentowała się, śpiewając wybrany utwór.

Dnia 14 marca br. uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą wybrali się na kolejne drzwi otwarte. Tym razem celem ich wyjazdu był Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach. Kilku uczniów planuje kontynuować naukę właśnie w tej szkole, dlatego wszyscy chętnie skorzystali z zaproszenia, by poznać ofertę, szkołę, nauczycieli i starszych kolegów. Ósmoklasiści wzięli udział w ciekawych warsztatach z agrobiznesu, weterynarii, architektury krajobrazu, technologii żywności, logistyki, organizacji reklamy oraz innych.

Liczba Pi dnia 14 marca br. obchodziła swoje święto, a uczniowie klas IV - VIII ucztowali je. Nauczyciel matematyki przygotował dla swoich podopiecznych informacje, ciekawostki oraz zadania związanie z tą liczbą. Zgromadzeni wysłuchali wierszy o liczbie Pi, posłuchali, jak brzmi ta liczba, sprawdzili, czy kombinacje cyfr z daty urodzenia są kolejnymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego. Okazało się, że data urodzin każdego z nas znajduje się w rozwinięciu liczby Pi.

Jak wiadomo 8 marca jest dniem szczególnym ze względu na przypadające święto, a mianowicie Dzień Kobiet. W naszym przedszkolu dzień ten był obchodzony dzień wcześniej tj. 7 marca. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera.

W piątek, 1 marca 2019r., uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą udali się na dni otwarte do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Część ósmoklasistów planuje kontynuować naukę właśnie w tej szkole, dlatego z ciekawością i zainteresowaniem zwiedzali budynek. Na początek zaproszono wszystkich do sali gimnastycznej, gdzie zgromadzonych powitał pan dyrektor. Następnie pod przewodnictwem Agaty, wyruszyli do wybranych sal, gdzie nauczyciele zaprezentowali poszczególne typy szkół i ich rodzaje.

Dnia 21 lutego 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie z klasy I, II oraz III. W pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały występ artystyczny. Na wstępie wychowawczyni klasy II przywitała wszystkich gości miłymi słowami. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości i łez.

21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni, gdyż wtedy swoje święto mają kochani Babcia i Dziadek. Jest to wyjątkowy czas, kiedy dziękujemy Im za troskę, opiekę, wspólnie spędzone chwile. W naszym przedszkolu, Dzień Babci i Dziadka, świętowaliśmy 14 lutego, w Walentynki- idealny dzień, aby okazać miłość i wdzięczność. Dzieci przygotowały dla zaproszonych gości specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Przygotowania do tegorocznego Święta Zakochanych rozpoczęły się w naszej szkole już 9 lutego - tego dnia uczestnicy kółka plastycznego rozpoczęli "produkcję" kartek walentynkowych oraz wykonali skrzynkę na walentynkowe listy. Chętni mogli wrzucać kartki, przekazując najbliższym wyrazy miłości, przyjaźni lub informując swoich kolegów czy koleżanki, za co ich cenią. Dnia 18 lutego podczas apelu kartki powędrowały do adresatów. 

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki z grypy “Misie” świętowały 6 lutego. Nasze przedszkole odwiedził Tata Jasia, który przeprowadził Warsztaty Kulinarne. Dzieci samodzielnie wykonały pizzę oraz poznały zawód kucharza. Przekonaliśmy się, że zrobienie pizzy wcale nie jest takie łatwe, ale "Misie" poradziły sobie znakomicie.

W związku z obchodzonym na całym świecie 9 lutego Międzynarodowym Dniem Pizzy urządziliśmy wspólnie z uczniami klas I, II oraz III swoją własną pizzerię. W naszej pizzerii działy się niesamowite rzeczy. Uczniowie przygotowali jedyne i niepowtarzalne pizze poprzez posmarowanie sosem pomidorowym, nałożenie ulubionych składników i posypanie serem.

Dnia 5 lutego 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna, 15 edycja programu, odbyła się pod hasłem "Działajmy razem". W tym dniu odbyły się spotkania z nauczycielem informatyki, których celem było uświadomienie roli i zalet internetu oraz możliwości pojawiających się zagrożeń w sieci. Pierwsza grupa, w której skład wchodzili uczniowie klasy VI, VII oraz VIII, rozpoczęła zajęcia od dyskusji o walorach i zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci.

Tegoroczne ferie zimowe trwały od 14 stycznia do 27 stycznia. Na pierwszy tydzień ferii zaplanowano  i zrealizowano szereg zajęć, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania czasu wolnego.  Jak wiadomo ferie zimowe to czas beztroskiej zabawy. Nietrudno wtedy o wypadek, dlatego w pierwszym dniu dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Następnie pani Ola przeniosła dzieci w świat sensoplastyki®. Wszystko dookoła było brudne i tak właśnie miało być.

Ferie to czas odpoczynku, zabawy oraz różnego rodzaju zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania i umiejętności. Wzorem lat ubiegłych, nauczyciele zorganizowali dla swoich uczniów aktywne ferie. W zajęciach wzięło udział 26 wychowanków. Pierwszego dnia w naszej szkole odbył się MASTER CHEF 2019. Pod czujnym okiem opiekunów, dzieci przygotowały przepyszną pastę jajeczną, kanapki ze świeżych warzyw a także owocowy deser. Po zabawach kulinarnych, aby spalić kalorie, wszyscy tańczyli na balu karnawałowym. Dzieci zaprezentowały również przygotowane wcześniej stroje.

Każdy z nas z radością wyczekuje Świąt Bożego Narodzenia, ale najbardziej czekają na ten czas dzieci. W naszym przedszkolu już od początku grudnia czuć było magię świąt. Przedszkolaki tworzyły listy do Gwiazdora (bardzo dużo listów), które ochoczo wrzucały do skrzynki na listy do Świętego Mikołaja, ubierały choinkę, odliczały dni do świąt z pomocą kalendarza adwentowego, przygotowywały przedstawienie wierszy dla rodziców, czy też tańczyły szalony taniec.

17 grudnia “Misiaki” i “Tygryski” brały udział w zajęciach kulinarnych pt. “Pieczmy pierniczki”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wałkowały ciasto, wykrawały świąteczne wzory, układały pierniczki na blaszkach. Następnie przedszkolaki ozdabiały swoje dzieła przy pomocy lukru i posypek, by po chwili skosztować swoich przysmaków. Zadanie to sprawiło dzieciom ogromną radość, była to dla nich świetna zabawa. Na zakończenie “Misiaki” zapakowały swoje pierniczki w torebeczki i wręczyły rodzicom na spotkaniu wigilijnym.

6 grudnia 2018 roku przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie udały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do kina w Jarocinie. Dzieci od rana były podekscytowane podróżą i w znakomitych humorach przybyły do przedszkola. Na początku naszej wycieczki wybraliśmy się na spacer po jarocińskim rynku. Sprawdzaliśmy, czy rynek jest przygotowany na zbliżające się święta i nie zawiedliśmy się.

21 grudnia o godzinie 11.00 w pięknie udekorowanej sali Domu Ludowego odbyły się uroczyste Jasełka przygotowane przez uczniów I-III pod opieką nauczycieli. Jasełka obejrzeli wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Piękna scenografia wprawiła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój i podbiła serca widowni.

Dnia 4.12.2018r. uczniowie klas I-VI mieli możliwość spotkania się z panią Dorotą Mularczyk, która przyjechała do nas z Łodzi, aby opowiedzieć o zawodzie pisarza i nie tylko. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca nad książką od momentu pomysłu do czasu, kiedy ukaże się ona na rynku. Pani Dorota opowiedziała im, że największym darem pisarza jest fantazja, a największym problemem, redaktorzy w wydawnictwie, którzy wprowadzają zmiany w treści książki i każdą z tych zmian muszą konsultować z autorem.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, przyjaciel wszystkich dzieci, niezastąpiony towarzysz przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki- w 2002 roku. Trudno wyobrazić sobie dzieciństwo bez przytulanki, dlatego też 26 listopada świętowaliśmy w przedszkolu ten radosny dzień. Tego dnia każdy przedszkolak mógł zabrać ze sobą do przedszkola ulubioną maskotkę. Na dzieci i pluszaki czekał dzień pełen atrakcji.

"Andrzejki" to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. My również spróbowaliśmy powrócić do tych tradycji. 23.11.2018 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W salach widniały tajemnicze dekoracje. Na dzieci czekały wróżki - ich panie. Wszyscy chcieli dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości. Na początku dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta.

Dnia 23 listopada w godzinach południowych odbyła się zabawa andrzejkowa z udziałem klasy I, II oraz III. O godzinie 17:00 spotkali się uczniowie klas starszych, aby sobie powróżyć, potańczyć i wspólnie spędzić wieczór. Obie imprezy rozpoczęły się w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce młodsi z pomocą pań wróżyli sobie. Wróżby dla uczniów klas IV - VIII przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Dnia 14.11.2018 roku do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej w Jarocinie. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniali w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

W czwartek, 22 listopada 2018r. uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami wyjechali do Gniezna. Celem ich wizyty było poznanie kolejnych etapów produkcji bombek. Uczestnicy wycieczki zwiedzili 27. letnią rodzinną fabrykę, gdzie najpierw zobaczyli dmuchalnię bombek, które powstają z ogrzewanych szklanych rurek. Kolejnym etapem, który podziwialiśmy było srebrzenie szklanych kul od wewnątrz oraz malowanie ich kolorowymi lakierami. Ostatnim etapem, któremu się przyglądaliśmy było ręczne dekorowanie i zdobienie bombek.

Back to top