Dnia 17 października uczniowie klasy 2 i 3 wybrali się na zajęcia lekcyjne nad Lutynię. Szybkim marszem dotarli do młyna i zobaczyli efekty jego renowacji. Następnie mieli czas na zabawy na świeżym powietrzu - wspinaczki, skoki w dal czy równoważnia to ulubione sprzęty najmłodszych. Ostatnim zadaniem była praca pt. "Jesienny obraz" wykonana z naturalnych materiałów.

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły. To czas podziękowań za pełnienie misji kształcenia i wychowania dzieci. W naszej szkole to szczególny dzień dla uczniów pierwszej klasy, ponieważ w tym dniu "zdają egzamin", ślubują i zostają oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie.

Dnia 27 września 2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025. Przed wyborami odbyła się kampania wyborcza, podczas której kandydaci z klas IV - VIII przygotowali i rozwiesili plakaty wyborcze.  Dzięki plakatom pozostali uczniowie mogli zapoznać się z programem oraz hasłami wyborczymi. W tym roku szkolnym swoje kandydatury zgłosili: Mateusz A., Wojciech J., Jan G., Emma M., Bartosz B. i Michalina G.

Dnia 25 września w naszej szkole, zgodnie z corocznym kalendarzem imprez, odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami spotkali się na boisku szkolnym, aby uczcić ziemniaka, który był tradycją na staropolskich stołach. Uczniowie, podzieleni na grupy, rozwiązywali quizy i rozszyfrowywali gwarę wielkopolską. Na zakończenie odbyła się prawdziwa uczta,

Dnia 20 września dzieci w przedszkolu obchodziły swoje święto, gdyż tego dnia przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości w naszym przedszkolu, ponieważ dzieci oczekują tego dnia z dużą niecierpliwością. Z tej okazji zorganizowano wszystkim naszym przedszkolakom zabawy ruchowe, taneczne. Nie zabrakło też zabaw z balonami.

Tego roku przypada 31. finał ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w porządkowanie naszej planety. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku.” Akacja rozpoczęła się od przypomnienia przez panią Dyrektor założeń przedsięwzięcia oraz najważniejszych informacji o czasie rozkładanie się śmieci i zagrożeniach spowodowanych wyrzucaniem odpadów w niedozwolone miejsca.

Dnia 20 września 2024 r. uczniowie z klasy I – IV wybrali się na wycieczkę do agroturystyki „GANG ALPAK” w Potarzycy. W zagrodzie przywitały nas miłe panie i opowiedziały o życiu i funkcjonowaniu tych niesamowitych zwierząt. Dzieci otrzymały marchewkę, którą samodzielnie nakarmiły alpaki. Nie zabrakło również przytulasów, bo jedna z alpaczek bardzo chętnie to robiła.

Dnia 17 września uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Gołuchowa. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały podzielone na dwie grupy: jedna z nich udała się do Zamku, a druga do Ośrodka  Kultury Leśnej, następnie grupy zamieniły się miejscami. Podczas wizyty w Zamku, który został wzniesiony przez Leszczyńskich ponad 400 lat temu, pani przewodnik opowiedziała o jego właścicielach z drugiej połowy XIX wieku – Izabeli Czartoryskiej i Janie Działyńskim.

Dnia 2 września br., po dwóch miesiącach wakacji, na spotkali się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice, aby inaugurować rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego, uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie Kornelia z klasy VII oraz Ola z klasy VI zaprezentowały się w krótkiej części artystycznej.

W dniach od 24 do 28 czerwca br. grupa 30 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w półkoloniach letnich. Nasze spotkania odbywały się pt. "Moje zdrowie jest ważne - myślę o nim poważnie!". Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i wyjazdów, podczas których promowaliśmy aktywny i zdrowy tryb życia. Ferie letnie były dla dzieci i ich rodziców bezpłatne, ponieważ wszystkie działania zostały w 100% zrealizowane z budżetu Gminy Jarocin.

Dnia 21 czerwca 2024 r. nadszedł czas podsumowań 10 miesięcy ciężkiej pracy, podziękowań za trud wniesiony w zdobywanie wiedzy oraz czas pożegnań z ósmoklasistami. W tym celu cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i najbliższa rodzina naszych uczniów spotkała się w Sali domu Ludowego.

Tradycyjnie, w ostatnie dni przed wakacjami w naszej szkole nie było typowych lekcji, ale i tak wiele się działo. Uczniowie wzięli udział w edukacyjnych akcjach "Jak nie czytam, jak czytam", "Żyję zdrowo - na sportowo", "Dzień Pustej klasy". Dzieci spędzały czas poza murami szkoły, wykonywały różne zadania przyrodnicze, wzięły udział w rozgrywkach sportowych, przygotowały zdrowe śniadanie, oglądały filmy, grały w gry planszowe, szydełkowały oraz poszły na lody.

Dnia 18 czerwca w naszej szkole w odbył się festiwal, podczas którego uczniowie poszczególnych klas prezentowali wylosowany kraj. Wydarzenie to było związane z rocznicą 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się dużo wcześniej, gdy przedstawiciele SU ogłosili informację i wylosowali każdej klasie jedno państwo europejskie, które 1 maja 2004 roku wstępowało z nami do Unii Europejskiej.

W piątek, 14 czerwca, uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami wybrali się do malowniczo położonego, w starorzeczach Warty, Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. Zwiedzanie ośrodka rozpoczęliśmy od pomieszczenia, w którym znajduje się kancelaria leśniczego, mogliśmy podziwiać stare fotografie nadleśniczych i leśników związanych z tymi stronami oraz zabytkowe biurko.

Mama i Tata to najważniejsze słowa w życiu dziecka. Są one uosobieniem ciepła, miłości, bezpieczeństwa i troski. Dlatego pielęgnowanie oraz umacnianie więzi między dziećmi i rodzicami jest rzeczą niezmiernie ważną. Dnia 13 czerwca 2024 roku uczniowie klas I - III zaprosili swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

Dnia 12 czerwca uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Kamienicy Kultury. Wzięli udział w akcji "Tata też czyta". Książkę czytał nam tata, zastępca pani burmistrz - Radosław Żyto. Dzieci przeniosły się do krainy dawnych kreskówek dzięki detektywom z "Kociej Szajki", którzy poszukiwali skradzionych bajek o Reksiu.

Dnia 17 maja klasy IV - VIII wyjechały na wycieczkę do Rogalina i Kórnika. W Rogalinie zwiedziliśmy Pałac - dawną siedzibę rodu Raczyńskich, jeden z najcenniejszych zabytków rezydencjonalnych w Polsce. Wnętrza w głównej części pałacu i jego lewym skrzydle oddają przedwojenny klimat rogalińskiego domu. Bardzo ciekawie było podczas zwiedzania " zakamarków pałacowych".

7 maja br. przedszkolaki z grupy „MISIE” oraz „TYGRYSKI” wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do kina „ECHO” w Jarocinie na bajkę „Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń”. Dzieciaki z zainteresowaniem śledziły losy sympatycznego Pettsona, oraz pełnego energii gadającego kota Findusa. Podczas seansu szaleństwa Findusa doprowadzały do śmiechu całą salę.

Dnia 8 maja uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami udali się do Kalisza. Celem ich podróży był Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, a dokładniej scena kameralna. To właśnie na niej siedząc w dwóch pierwszych rzędach uczniowie mieli możliwość przenieść się do małej, wiejskiej chatki i obejrzeć spektakl pt. "Bajka o szczęściu". Właśnie tam mieszkał sobie Dziadek.

Kwiecień jest miesiącem poświęconym poszerzaniu świadomości dotyczącej funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. Autyzm to nie choroba, jest zaburzeniem, które utrudnia osobom codzienne funkcjonowanie w środowisku. Osoby te mają ogromny problem z nawiązaniem relacji społecznych, komunikacją i zmysłami. Dnia 24.04.2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Autyzmu.

Dnia 22 kwietnia uczniowie klas 1-3 obchodzili "Dzień Ziemi". Dzieci wykazały się doskonałą znajomością rodzajów pojemników na śmieci oraz ogromną wiedzą na temat recyklingu. Najmłodsi mają dużą świadomość, że warto przyczynić się do dbania o naszą planetę. W ramach działań na rzecz Ziemi dzieci wraz z wychowawcami posprzątały naszą najbliższą okolicę oraz pracowały w grupach tworząc plakaty.

Dnia 27 marca br. uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola miały przyjemność przenieść się w podróż na Spitsbergen oraz na Grenlandię. Wszystko to dzięki panu Adamowi Włodarczykowi, pasjonatowi dalekich i ekstremalnych podróży, który zagościł w progach naszej szkoły. Podczas spotkania pan Adam relacjonował 1. pleszewską ekspedycję na Spitsbergen, czyli największą wyspę Norewgi, którą odbył z dwoma kolegami w 2022 roku.

Dnia 20 marca br. dzieci z grupy TYGRYSKI i MISIE wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Publicznej Biblioteki w Jarocinie. Zajęcia dotyczyły zbliżających się Świąt Wielkanocnych. MISIE przy pomocy różnych szablonów z motywem wielkanocnym musiały ozdobić tytkę. Następnie wspólnie wysłuchaliśmy książki o zwyczajach Świąt Wielkiej Nocy. TYGRYSKI wykonały kurczaka w pisance.

Back to top