"Wszystkie śmieci są nasze" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna 29. akcja Sprzątania Świata, do której, zgodnie z tradycjami, przyłączyła się społeczność naszej szkoły. Dnia 16 września uczniowie podzieleni na trzy grupy udali się w okolice szkoły, aby pozbierać porzucone śmieci. Wyprawy w poszukiwaniu śmieci poprzedziły pogadanki na temat ekologii oraz obowiązku dbania o środowisko.

15-go września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. To cudowne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły… Motywem przewodnim jest kropka. Uczniowie klasy I, II oraz III włączyli się w obchody tego  święta. Z tej okazji powstały kropkowe dzieła sztuki.

Dnia 14 września klasa I, II oraz III wraz ze swoimi wychowawcami udały się na wycieczkę do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jarocinie. Uczestnicy obejrzeli interesującą prezentację, dotyczącą zdrowego stylu życia, przeprowadzoną przez panią dietetyk. Zobaczyli także wiele ciekawych urządzeń, służących do produkcji mleka, masła, sera, śmietany itp. Mogli bacznie przyjrzeć się, jak nalewana jest do kubeczków śmietana.

Dnia 1 września 2022 r. o godz. 8:30 pani Dyrektor Beata Fengler zainaugurowała uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023. Na początek pani dyrektor powitała zgromadzonych: uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne, zwracając się ze szczególnymi słowami dla pierwszoklasistów, którzy zawitali w mury naszej społeczności szkolnej. Pani Beata przedstawiła wychowawców klas oraz pozostałych nauczycieli oraz poinformowała do zmianach.

Dnia 24 czerwca 2022 r. nadszedł czas podsumowań 10 miesięcy ciężkiej pracy, podziękowań za trud wniesiony w zdobywanie wiedzy oraz czas pożegnań z ósmoklasistami. W tym celu cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i najbliższa rodzina naszych uczniów spotkała się w Sali domu Ludowego.

W ostatnie dni w naszej szkole przed wakacjami nie było typowych lekcji, ale i tak wiele się działo. Uczniowie wzięli udział w edukacyjnych akcjach "Jak nie czytam, jak czytam", "Dzień Pustej klasy", "Żyję zdrowo - na sportowo", oglądali filmy, wzięli udział w przedstawieniu przygotowanym przez kółko teatralne oraz udali się na wycieczkę do lasu.

Dnia 14 czerwca uczniowie klas V - VIII wraz z wychowawcami udali się do kina Echo im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie na film pt. "Jurassic World: Dominion". Był to film SF, w którym dinozaury żyły razem z ludźmi na całym świecie. Nasi wychowankowie przekonali się, czy cienka linia równowagi zmieni przyszłość ludzkości. Kolejnego dnia, czyli 15 czerwca, dzieci z  klas I-IV pojechały na film „Detektyw Bruno”.

Dnia 4 czerwca odbyła się ósma szkolna a jednocześnie rodzinna wycieczka do magicznego i wyjątkowego miasta jakim jest Wrocław. Miasto nowoczesnych wieżowców i wyniosłych kościołów, miejsce, gdzie w jednej chwili z gwarnej i zatłoczonej estakady można wejść w cichą, spokojną uliczkę, w której zatrzymał się czas. Miasto Stu Mostów, Wenecja Północy, na stałe związana z przepływającą tędy Odrą i jej odnogami. 

11 czerwca 2022 odbyła się jedna z najważniejszych w tym roku szkolnym imprez plenerowych – festyn z okazji 20-lecia Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Tłumnie zgromadzeni uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele wysłuchali z zaciekawieniem historii szkoły. Każdy z zebranych miał okazję zobaczyć bardzo ciekawą wystawę na temat historii szkoły na przestrzeni ponad 100 lat.

7 czerwca klasy I-III wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Gołuchowa. Głównym punktem naszej wycieczki była lekcja terenowa z planem parku. Uczestnicy w czasie warsztatów mieli za zadanie rozpoznać różne gatunki drzew. Podczas dendrologicznego spaceru wypełniali karty pracy. Po zajęciach w terenie podopieczni wraz z nauczycielami udali się na piknik.

Dnia 26 maja 2022 r. grupa "Tygrysy" z naszego przedszkola odwiedziła szkołę. Celem wizyty było zwiedzenie szkoły oraz udział w zajęciach kodowania. Na początek pani Beata oprowadziła przedszkolaków po salach szkolnych, pokazała im miejsce nauki w nowym roku szkolnym. Dzieci dowiedziały się również gdzie jest biblioteka, gabinet dyrektora, szatnia oraz toalety.

Dnia 4 maja 2022 roku, w sobotę o godzinie 9.00, grupa 33 osób: dzieci, Rodziców, absolwentów Naszej Szkoły oraz nauczycieli wyruszyła na rajd pieszy, któremu przyświecało hasło " 20 kilometrów na dwudziestolecie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie". Start rajdu - boisko szkolne. Trasa rajdu wiodła po najbliższej okolicy.

W II półroczu uczniowie klasy VI podczas lekcji wychowawczych realizowali projekt "Superbohaterki", przygotowany przez fundację "Kosmos dla Dziewczynek". Na początku uczniowie poznali 11 zasłużonych i wybitnych Polek, ich pasje, cechy charakteru oraz mocne strony. Szóstoklasiści przyznawali postaciom gwiazdki i wspólnie wybrali klasową "Superbohaterkę". Została nią Wanda Rutkiewicz - jedna z najsłynniejszych himalaistek świata., pierwsza Polka i Europejka na Evereście, pierwsza kobieta, która zdobyła K2.

Dnia 13 maja uczniowie klasy I-III pojechali na warsztaty do Jarocina „Jarocin dla dzieci: gra spacerowa” Joanna Jodełka. Na początku udali się na spacer po Parku Radolińskich, gdzie obejrzeli pałac. Zwrócili uwagę na zegar słoneczny z 1910 roku, umieszczony w tylnej elewacji pałacu i poznali niezwykłą historię tej uroczej budowli. Zobaczyli amfiteatr, ruiny późnogotyckiego Kościoła św. Ducha, gdzie okazjonalnie odprawiane są msze.

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Tego dnia uczniowie młodszych klas spotkali się wspólnie, by obejrzeć krótki film. Przypomnieliśmy sobie jak segregować odpady, oszczędzać wodę i energię. Dzieci układały puzzle oraz wykonały pracę plastyczną. Święto to ma nam przypominać, że jesteśmy cząstką przyrody i musimy zrobić wszystko, aby zachować, chronić oraz odnawiać środowisko przyrodnicze.

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. Autyzm to zaburzenie rozwoju związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Wśród nas są osoby z tym zaburzeniem, dlatego nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Dnia 04.04.2022r. zorganizowano warsztaty, aby uświadomić młodemu pokoleniu czym jest autyzm oraz zwrócić uwagę na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb.

 Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z postrzeganiem świata, komunikacją i rozumieniem relacji społecznych. Tej okazji dnia 1 kwietnia uczniowie przedszkola wzięli udział w zajęciach, które miały na celu uświadomić dzieciom problemy osób zmagających się z tym schorzeniem.

Tego dnia wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami uroczyście powitały wiosnę, żegnając jednocześnie zimę. Korzystając z ładnej pogody, wybraliśmy się na spacer z Marzanną symbolizującą przemijającą porę roku. Podczas spaceru śpiewaliśmy piosenki o Pani Wiośnie, szukając jej pierwszych zwiastunów.

Dnia 25 marca 2022 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na warsztaty do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin w Jarocinie. Dzieci utrwaliły sobie podstawy kodowania i programowania z wykorzystaniem gier edukacyjnych i tabletów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zabawy z chustą animacyjną.

Dnia 21 marca uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami wybrali się na przemarsz po okolicy, aby powitać wiosnę. Wydarzenie to poprzedziły przygotowania: uczniowie trzeciej klasy, zgodnie z coroczną tradycją, przygotowali Marzannę, pozostali uczniowie przygotowali wiosenne gaiki. W tym roku większość gaików była w kolorach niebieskim i żółtym, aby podkreślić solidarność z Ukrainą.

Dnia 27 lutego br. Pani Dyrektor ogłosiła zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewnia pomoc poszkodowanym. Odzew ze strony uczniów, ich rodzin i nauczycieli szkoły oraz przedszkola przerósł nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za otwarte serca i bezinteresowną pomoc!

Ferie w przedszkolu rozpoczęły się od eksperymentów. Mali badacze w celu zaspokojenia swojej ciekawości przeprowadzali eksperymenty. Przez zabawę badacze uczyli się obserwować, wyciągać wnioski, szukać rozwiązań i określać związki przyczynowo-skutkowe. Kolejny dzień przeznaczono na zajęcia kulinarne. Dzieci uczyły się łączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieci miały ogromną radość nie tylko z uczestnictwa w zajęciach, ale i jedzenia swoich pysznych wypieków.

22.12.2021r. w przedszkolu odbyła się Wigilia. Od samego rana panowała radosna atmosfera. Wszystkie dzieci były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na uroczystą wieczerzę. Na początku zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia. Po wigilii wspólnie kolędowaliśmy. Przedszkolaki wysłuchały kolęd granych na keyboardzie przez kolegę Igora Sołtysiaka.

Back to top