09 stycznia najmłodsza grupa społeczności uczniowskiej naszej szkoły tj. klasy I-III wraz z Paniami przeniosła się do internetowego teatru, aby obejrzeć spektakl pt. "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Propozycja Arlekina jest współczesną, rozśpiewaną inscenizacją znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, którzy swoim zachowaniem zatruwają życie rodziny i rodzinnej wsi.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy klas I -III przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

W grudniu w ramach matematycznego projektu "Bawiąc, uczymy się matematyki", dofinansowanego przez Fundację mBanku, uczniowie klas IV - VI wzięli udział w nocce w szkole. "Matematyczny maraton", bo tak zostało nazwane to wydarzenie, przyciągnął wielu chętnych. W piątek, wieczorową porą, mimo ciemności, do szkoły przybyło 24 uczniów, aby wspólnie spędzić czas, integrować się oraz zdobyć nowe umiejętności.

Dnia 11 grudnia 2019 roku klasa VII i VIII uczestniczyła w warsztatach poświęconych rodzinie Radolińskich oraz powstańcom wielkopolskim. Zajęcia odbyły się w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Koleżanki i koledzy musicie tam być! Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji o początkach gałęzi rodu, tworzyliśmy na podstawie zdobytych informacji drzewo genealogiczne rodziny Radolińskich.

Dnia 6 grudnia klasy I-III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Adama Mickiewicza do Śmiełowa. Uczestniczyli w przedświątecznych warsztatach przywołujące Boże Narodzenie z dawnych czasów. Dzieci dowiedziały się jak wyglądały święta Adama Mickiewicza oraz jak przygotowywano się do świąt w domu śmiełowskim.  

Dzień 6.12.2019r. był wielkim wydarzeniem dla naszych przedszkolaków. Dzieci rozpoczęły dzień od ubierania choinki. Święta Bożego Narodzenia kojarzą się ludziom z zapachem pierniczków, aby dbać o polskie tradycje świąteczne, przedszkolaki wraz z paniami miały możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych.

W listopadzie odbył się kolejny konkurs rodzinny dla uczniów klas IV - VI, biorących udział w matematycznym projekcie "Bawiąc, uczymy się matematyki". W nawiązaniu do realizacji materiału podczas zajęć projektowych, zadanie polegało na stworzeniu stworka z figur przestrzennych o wysokości 30 - 40 cm. 

Przedszkolaki bardzo chętnie i dość licznie wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „W krainie polskich legend” organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury i Oświaty na Wsi „Słoneczko” w Mieszkowie. Dzieci samodzielnie wykonały prace pod nadzorem nauczyciela. Konkurs skierowany był do dzieci 3-4, 5-6 letnich.

4 grudnia obchodzimy Barbórkę, czyli święto wszystkich górników. Z tej okazji, 29 listopada, mogliśmy gościć w naszej placówce dwóch górników. Nasi wspaniali goście opowiedzieli dzieciom jak wygląda ich praca, jakimi narzędziami się posługują oraz zaprezentowali górniczy galowy strój. Dzieci miały możliwość przymierzyć niektóre elementy wyposażenia górniczego.

Dnia 25.11.2019r. przedszkole świętowało Dzień Pluszowego Misia. Radość panowała ogromna od samego rana, ponieważ dzieci przyniosły swoją ulubioną maskotkę. Przedszkolaki prezentowały swoje pluszaki. Maskotki były różne jedne duże, inne małe, białe i brązowe. Misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pomagają, pocieszają, rozweselają.

Dnia 28 listopada 2019 roku nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Tego dnia dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – bliższą „co mnie wkrótce spotka” i dalszą… „kim będę w przyszłości”.

Jest jedna taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole dnia 28.11.2019 r. przed południem odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa dla młodszej społeczności uczniowskiej, a mianowicie klas I - IV.

W październiku i listopadzie podczas zajęć matematycznych realizowanych w ramach grantu od fundacji mBanku uczniowie klas IV - VI utrwalali wiadomości o figurach na płaszczyźnie. Uczniowie podzieleni na grupy, musieli odszukać, ukrytych w szkole kopert. Każda drużyna otrzymała od nauczyciela wskazówki, które pomogły im w poszukiwaniach. Po rozwiązaniu zadań, uczestnicy mogli dowiedzieć się, gdzie znajduje się ich koperta.

20 listopada 2019r. “Misie” i “Tygryski”, na zaproszenie Pani Iwony Grodzkiej- Wojtaszak, odwiedziły szkołę. Celem wycieczki było obejrzenie przedstawienia teatralnego pt. “Baśń o trzech konikach”, które przygotował Teatr Animacji w Poznaniu. Na dzieci czekała pięknie przygotowana sala- zasłonięte okna, wygodne poduchy, miękkie dywany. Przedszkolaki oglądały przedstawienie na dużym ekranie tablicy interaktywnej.

Dnia 6 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość. Tego dnia, do naszej przedszkolnej społeczności, już oficjalnie, dołączyły “nowe Misie”. „Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.

Dnia 13.11.2019 r. w przedszkolu w grupie „Tygryski” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Dom pełen niespodzianek”. Celem zajęć było zaprezentowanie przez dzieci zdobytych umiejętności i wiadomości. W zajęciach uczestniczyli rodzice oraz pani dyrektor. Powitaliśmy również niezwykłego gościa – „lalkę Zuzię”, która zaprosiła nas do zwiedzania zoo.

Dnia 4.11.2019 r. w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Dnia 8 listopada, punktualnie o 11.11 zaśpiewaliśmy hymn narodowy rozpoczynając świętowanie Dnia Niepodległości. Od rana wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach patriotycznych. Dla młodszych dzieci zostały zorganizowane zajęcia plastyczne, starsi wzięli udział w konkursie wiedzowym. 

W dniu 8 listopada br. uczniowie klas I – VIII wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Wszyscy wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, gdyż daje nam energię do działania. Przygotowanie śniadanie poprzedziły pogadanki na temat zasad zdrowego żywienia. Dzieci przygotowały z przyniesionych produktów zdrowe potrawy, które później skonsumowały z apetytem.

W dniach 29 - 30 października uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami odwiedzili mogiłę, która znajduje się w pobliskim lesie. Jest to miejsce pochówku żołnierzy, którzy brali udział w wyprawie Napoleona na Moskwę. Po przybyciu na miejsce uczniowie uporządkowali miejsce pamięci, pograbili teren i zapalili znicze, które przynieśli. Wszyscy wysłuchaliśmy krótkiej historii o tym miejscu. 

Wieczorem, dnia 25 października, w naszej szkole zrobiło się gwarno, wesoło i filmowo. Przyczyną obecności uczniów klas VI - VIII w szkole mimo weekendu i późnych godzin była filmowa nocka w szkole zorganizowana przez szkolny Samorząd Uczniowski. Około godziny 18:00 w szkole spotkali się fascynaci filmów, dobrej zabawy oraz nocnych rozmów. Po przyjściu do szkoły, uczestnicy wybrali sale, w których mieli spać. 

Dla uczniów klas IV - VI, biorących udział w matematycznym projekcie "Bawiąc, uczymy się matematyki", w październiku został zorganizowany plastyczny konkurs rodzinny.  Zadanie polegało na stworzeniu pracy o formacie A4 przedstawiającej jesień za pomocą figur geometrycznych. 

Dnia 24 października 2019 roku klasa VI i V oraz uczniowie z SU z samego rana autokarem udali się Poznania, by miło, sympatycznie spędzić czas w Rogalowym Muzeum - muzeum rogala świętomarcińskiego. Poznaliśmy tradycje wypieku rogala, która ma już 150 lat. Poznaliśmy sposób produkcji według oryginalnej receptury.

Back to top