Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa.

„Misie” i „Tygryski” przygotowywały się do tego wielkiego święta, aby móc przeżyć je radośnie i w gronie rówieśników. Dnia 01.04.2015r. w przedszkolu zorganizowano śniadanko wielkanocne.

Celem tego spotkania było wprowadzenie najmłodszych w nastrój Świąt Wielkanocnych. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie stołu. Na świątecznym stole znalazły się tradycyjne pokarmy: baranek, szynka, kiełbasa, chleb, jajka, „baba wielkanocna”. Dzieci przypomniały sobie symbolikę i znaczenie pokarmów. Nie zabrakło świątecznych oznak budzącej się do życia przyrody: bukszpan, rzeżucha, bazie.
Po śniadanku wielu atrakcji dostarczył dzieciom Wielkanocny Zajączek, który przygotował im ciekawe niespodzianki. Przedszkolaki musiały przygotować gniazdo do zająca, a następnie tropiły zająca po zostawionych przez niego śladach (znakach). Wreszcie zastały gniazdo pełne prezentów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.