22 maja 2015r. uczniowie klasy V i VI udali się rowerami na dwudniową wycieczkę do Radlina razem z opiekunami p. Magdaleną Ludwiczak i p. Sylwią Bień. Celem wyprawy było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „TĘCZA” im. Macieja Kostki. Podróż rowerowa upłynęła w miłej i przyjemnej atmosferze.

Wszyscy uczniowie posiadają kartę rowerową i doskonale znają przepisy ruchu drogowego, które bacznie podczas rajdu przestrzegali. Po dotarciu na miejsce zakwaterowali się w pokojach i odetchnęli po podróży. Następnie czekało na nich wiele atrakcji: gokarty, sprzęt sportowy, trampolina , a także dużo zielonej przestrzeni do swobodnej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu. Wieczorem panie zorganizowały ognisko, następnie wszyscy udali się na spacer koło ruin pałacu Opalińskich w Radlinie. Przedtem miejscowy gospodarz opowiedział dzieciom prawdziwą historię o duchach nawiedzających ruiny pałacu. Po powrocie uczniowie lekko przestraszeni wspólnie usiedli wkoło ogniska i snuli swoje straszne historie, ich wyobraźnia była naprawdę bogata. Drugiego dnia po pysznym śniadaniu przygotowanym przez nauczycielki dzieci miały czas dla siebie. Następnie każdy z nich mógł spróbować swoich sił na rowerkach wodnych. Po obiedzie wszyscy udali się na długi spacer do „Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radlinie”. Widok smutnych, zamkniętych psów i kotów każdego bardzo zasmucił i zmusił do głębokiej refleksji nad losem porzuconych zwierząt. Po powrocie ze schroniska dzieci miały czas na spakowanie swoich rzeczy, a także zostawienie porządku w pokojach. Następnie wszyscy udali się w powrotną podróż rowerami do Bachorzewa. Przez całe dwa dni dopisała słoneczna i piękna pogoda, dzieci szczęśliwe i zadowolone mogły bez przerwy korzystać z gokartów i sprzętu sportowego, miały także bardzo dużo miejsca na spacery i bieganie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że czas szybko im upłynął, dzieci podziękowały za gościnę i uprzedziły właściciela „Tęczy”, że wrócą tam za rok.