5 października 2016 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które zostały poprzedzone miesięczną realizacja projektu wśród uczniów klas I - VI pt. "Wybieramy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego". W ramach działań projektowych uczniowie przeanalizowali stan zasobów i potrzeb szkoły, wybrali przedstawicieli, przygotowali kampanie wyborcze dla swoich kandydatów.

Już 2 września 2015r. ruszył w naszej szkole projekt "Wybieramy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego", który zakończył się 30 września wyborami, w których udział wzięło 56 uczniów spośród 56 uprawnionych do głosowania. Projekt przygotował uczniów do przeprowadzenia wyborów reprezentacji samorządu uczniowskiego.

Dnia 27 maja w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs piosenki zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Zadanie uczniów polegało na zaśpiewaniu utworu "Na majówkę", którego słowa napisała Wanda Chotomska oraz przygotowaniu aranżacji. Celem zabawy była integracja uczniów oraz przełamanie tremy przed występami publicznymi. 

Kolejna część międzyklasowego konkursu "Kolorowy rok" polegała na ubraniu się na kolor zielony. Na 5 maja uczniowie przygotowali wyrazy, w których tytule pojawia się sylaba „zie”.

Czwarta część międzyklasowego konkursu "Kolorowy rok" polegała na ubraniu się na kolor czerwony lub różowy. Na 13 lutego uczniowie przygotowali piosenki, w których tytule pojawia się słowo „kocham” lub „miłość”.

Dnia 7 stycznia odbył się trzeci międzyklasowy konkurs pt. "Kolorowy rok". Przedstawiciele samorządu tym razem wybrali kolor niebieski, na który należało się ubrać w tym dniu, a zadanie dla całej klasy polegało na wypisaniu jak największej liczby imion na literę "n".

Dnia 1 grudnia odbyła się druga edycja międzyklasowego konkursu pt. "Kolorowy rok". Przedstawiciele samorządu tym razem wybrali kolor szary, na który należało się ubrać w tym dniu, a zadanie dla całej klasy polegało na wypisaniu jak największej liczby swierząt koloru szarego.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami przedstawicieli SU, dnia 3 listopada (pierwszy dzień każdego miesiąca) odbył się międzyklasowy konkurs pt. "Kolorowy rok". Członkowie samorządu wybrali kolor żółty, na który należało się ubrać w tym dniu, a zadanie dla całej klasy polegało na wypisaniu jak największej liczby wyrazów z "ż".

Regulamin Samorządu Uczniowskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego Nasza Szkoła w Bachorzewie.

Back to top