16.04.2015r. uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola miały po raz kolejny okazję spotkać się z aktorami Filharmonii Pomysłów. Tym razem spektakl dotyczył tworzenia nowoczesnej muzyki i komponowania utworów, a nosił nazwę „Fabryka Muzotronika". Była to historia o okrutnym właścicielu fabryki – Muzotroniku, który poszukiwał nowych, jeszcze dotąd nieodkrytych dźwięków.

Z tego powodu nie chciał słyszeć już dobrze znanych brzmień i kazał je wyrzucić Panu Kaziowi (dozorcy) do śmietnika. Na szczęście tak się nie stało. Skromny pracownik potajemnie zbudował z wyrzuconych melodii piękną opowieść muzyczną przy pomocy kontrabasu. Wraz z zaangażowaniem dzieci, Muzotronika i Pana Kazia udało się w końcu stworzyć zadowalający wszystkich nowoczesny utwór. Dzięki temu spotkaniu dzieci miały okazję poznać nowe instrumenty muzyczne, a także utrwalić gamę. Wszyscy z zapartym tchem oglądali spektakl i smucili się, że tak szybko się skończył. Z radością oczekujemy na kolejne spotkanie z aktorami.