27 maja, dzieci uczęszczające na zajęcia kółka plastycznego, udały się wraz z opiekunami do Muzeum Narodowego w Poznaniu na zajęcia warsztatowe połączone oczywiście ze zwiedzaniem. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy ze względu na dużą rozpiętość wiekową (od 7 do 13 lat). Młodsza grupa miała temat związany z barwami, natomiast starsze dzieci zajęły się studium postaci.

Młodsze dzieci podczas zwiedzania galerii rozmawiały z panią oprowadzającą na temat barw w obrazach, ich podziału na barwy ciepłe i zmine, lekkie i ciężkie, kolory podstawowe i pochodne. Na koniec otrzymały zadanie namalowania pracy z użyciem barw ciepłych lub zimnych.

Grupa starsza najpierw oglądała rzeźby przedstawiające postaci ludzkie z różnych epok:  ciało Apolla - z matematycznie wyliczonymi proporcjami - ideał! Oglądała zdeformowane pod względem proporcji rzeźby okresu gotyku, postaci realistyczne róznych epok oraz rzeźby współczesne. Wprowadzone zostały takie pojęcia, jak kanon postaci, proporcje, popiersie, profil. Ważnym elementem zajęć było uzmysłowienie młodym ludziom, że nie powinni zmieniać operacyjnie swoich ciał, bo to, co rzeczywiste, charakterystyczne jest najcenniejsze. Na koniec zajęć dziewczyny mogły naszkicować w róznych ujęciach, wybraną przez siebie rzeźbę.