Lutowy konkurs nosił tytuł „Portfel SKO”. Zadaniem uczestników było stworzenie portfela z surowców wtórnych. Uczestnicy zrobili swoje portmonetki z materiałów, starych gazet i tektury. Do pani Iwony wpłynęło 5 prac uczniów klas I-VIII. Nagrody otrzymali:

Styczeń upłynął uczniom na udziale w wielu konkursach SKO, a jednym z nich był konkurs BS na karnawałowy kotylion. Każdy z uczniów musiał wykonać dwa kotyliony, które następnie zostały przekazane do Banku Spółdzielczego w Jarocinie. Prace uczniów były bardzo kolorowe i błyszczące, jak to na karnawał przystało.

Po feriach na 5 uczniów naszej szkoły czekały nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. 1 naklejka oznacza 1 wpłatę. Niektórzy z tych uczniów dokonywali wpłat za swe książeczki nawet dwa razy w tygodniu.

Dla członków SKO grudzień upłynął na tworzeniu bombek choinkowych z logo SKO. Wszystkie ozdoby musiały być wykonane z surowców wtórnych. Na gazetce SKO zawisły bombki wykonane z plastikowych nakrętek, wikliny papierowej, patyczków do lodów, makulatury i plastikowych butelek. Wszyscy wykonali przepiękne prace.

Koniec listopada i początek grudnia upłynął członkom SKO na tworzeniu czegoś z niczego. Bank Spółdzielczy w Jarocinie ogłosił konkurs na przygotowanie przedmiotu, który zyskał nowe życie lub ulepszenie go tak, aby mógł być wykorzystany w przyszłości. Prace musiały być wykonane samodzielnie w dowolnej technice w formacie A3.

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęły 24 prace wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące plastelinę, wykorzystujące drewno i makulaturę.

Uczniowie klas IV-VIII w październiku zmierzyli się z konkursem SKO dotyczącym napisania wiersza rymowanki na temat oszczędzania i zachęcania do oszczędzania. Do opiekuna SKO wpłynęło 12 wierszy, które skupione były na oszczędzaniu. Powstały więc wiersze o korzyściach płynących z bycia członkiem SKO, o świnkach skarbonkach, o planach na wydawanie zaoszczędzonych pieniędzy.

Jak wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą: „Październik to miesiąc oszczędzania”. Dlatego też właśnie w tym miesiącu skupiamy się najbardziej na tematyce oszczędzania. Zadaniem uczniów klas I-III było stworzenie plakatu, który zachęci wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klas I-III bardzo poważnie podeszli do tego zadania i stworzyli przepiękne plakaty, które przy okazji opatrzyli hasłami wzywającymi do oszczędzania pieniędzy w SKO.

Wrzesień – wreszcie, po długiej nieobecności wróciliśmy do szkolnych ławek. 11 września w Szkolnej Kasie Oszczędności powitaliśmy aż 17 nowych członków. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I: Janek, Jakub, Tymon, Szymon, Laura, Maja, Maja, Zosia, Zosia, Jagoda, Oliwia, Blanka, Nikola i Lilka. Książeczki otrzymali również uczniowie klasy II Alicja i Andrii oraz Emma uczennica klasy IV.

20 kwietnia uczniowie klas IV-VIII przystąpili do pisania testu wyboru z historii bankowości spółdzielczej. Miesiąc wcześniej otrzymali od opiekuna SKO materiały na ten temat. Do konkursu zgłosiły się 4 drużyny, które bardzo dobrze przygotowały się do tych trudnych wiedzowych zmagań. Pytania związane były z nazwiskami, datami, miejscowościami oraz nazwami związanymi z bankowością spółdzielczą.

 13 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie wiedzowym poświęconym wiadomościom o pieniądzu i banku. 6 uczestników zmagało się z pytaniami o bankomat, banknoty, monety. Uczestnicy musieli wykazać się również umiejętnościami matematycznymi. W niektórych zadaniach należało wyliczyć resztę z zakupów lub koszty zakupów.

W marcu zadanie konkursowe dla uczniów klas I-VIII bardzo mocno związane było z Wielkanocą. Zadaniem uczniów było wykonanie pisanki z logo SKO. Do opiekuna SKO pani Iwony wpłynęło13 pięknych pisanek. Wszystkie pisanki prezentowane są na gazetce SKO.

Styczeń upłynął członkom SKO na tworzeniu naklejek z logo SKO. Wszystkie naklejki musiały mieć konkretne wymiary 20x20cm. Na gazetce pojawiły się naklejki przedstawiające nowe ciekawe postacie, które uczniowie chcieliby znaleźć w swoich książeczkach. Dyplomy i nagrody otrzymali następujący uczniowie:

Grudzień upłynął członkom SKO na tworzeniu gwiazd choinkowych z logo SKO. Wszystkie gwiazdy musiały być wykonane z surowców wtórnych. Na gazetce SKO pojawiły się gwiazdy wykonane z plastikowych nakrętek, kartonikach po sokach, tektury, makulatury i plastikowych butelek. Wszyscy wykonali przepiękne gwiazdy choinkowe.

Back to top