Grudzień upłynął członkom SKO na tworzeniu gwiazd choinkowych z logo SKO. Wszystkie gwiazdy musiały być wykonane z surowców wtórnych. Tym razem konkurs odbywał się online i uczniowie przesyłali zdjęcia swoich pięknych gwiazd. Na gazetce online pojawiły się gwiazdy wykonane z plastikowych nakrętek, kartonikach po sokach, tektury, makulatury i plastikowych butelek.

Listopad upłynął uczniom klas VI - VIII na tworzeniu prezentacji multimedialnych związanych ze sposobami mądrego oszczędzania. Do opiekuna SKO wpłynęły na adres mailowy 2 prezentacje przedstawiające różne sposoby mądrego oszczędzania. Pojawiły się świnki skarbonki, wpłaty do banku, lecz bezapelacyjnie wygrało oszczędzanie w SKO.

W listopadzie, w czasie pandemii uczniowie klas I-III zmierzyli się z tematem mądrego oszczędzania w wersji plastycznej. W pracach pojawił się przede wszystkim motyw pieniędzy, a także wpłacanie pieniędzy do banku. Do opiekuna SKO wpłynęły 2 prace przedstawiające sposoby mądrego oszczędzania. Obie prace, Poli i Weroniki zostały nagrodzone I miejscem.

Uczniowie klas IV-VIII w październiku zmierzyli się z konkursem SKO dotyczącym napisania wiersza rymowanki na temat oszczędzania i zachęcania do oszczędzania. Do opiekuna SKO wpłynęły 3 wiersze, które skupione były na oszczędzaniu. Powstały więc wiersze o korzyściach płynących z bycia członkiem SKO, o świnkach skarbonkach, o planach na wydawanie zaoszczędzonych pieniędzy.

 

Jak wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą: „Październik to miesiąc oszczędzania”. Dlatego też właśnie w tym miesiącu skupiamy się najbardziej na tematyce oszczędzania. Zadaniem uczniów klas I-III było stworzenie plakatu, który zachęci wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klas I-III bardzo poważnie podeszli do tego zadania i stworzyli przepiękne plakaty, które przy okazji opatrzyli hasłami wzywającymi do oszczędzania pieniędzy w SKO.

Wrzesień – wreszcie, po długiej nieobecności wróciliśmy do szkolnych ławek. 7 września w Szkolnej Kasie Oszczędności powitaliśmy aż 12 nowych członków. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I: Ksawery, Maja, Bartosz, Bartek, Ala, Marta, Kevin, Kamil, Filip, Franek i Milena oraz Sebastian.

27 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie wiedzowym poświęconym wiadomościom o pieniądzu i banku. 7 drużyn zmagało się z pytaniami o bankomat, banknoty, monety. Uczestnicy musieli wykazać się również umiejętnościami matematycznymi. W niektórych zadaniach należało wyliczyć resztę z zakupów lub koszty zakupów.

27 lutego uczniowie klas IV-VIII przystąpili do pisania testu wyboru z historii bankowości spółdzielczej. Miesiąc wcześniej otrzymali od opiekuna SKO materiały na ten temat. Do konkursu zgłosiły się 3 drużyn, które bardzo dobrze przygotowały się do tych trudnych wiedzowych zmagań. Pytania związane były z nazwiskami, datami, miejscowościami oraz nazwami związanymi z bankowością spółdzielczą.

Styczniowy konkurs był dla uczniów klas I-VIII wielkim wyzwaniem. Nie dosyć, że musieli stworzyć trójwymiarową planetę w tematyce SKO, to jeszcze musieli współpracować w grupie i wspólnie wymyśleć to dzieło. Do tego trudnego zadania przystąpiły 3 drużyny: dwie z klasy 3 i jedna z klasy 6.

Dla członków SKO grudzień upłynął na tworzeniu ozdób choinkowych z logo SKO. Wszystkie ozdoby musiały być wykonane z surowców wtórnych. Wśród ozdób pojawiły się bombki, choinki, bałwanki i laski cukrowe. Na gazetce SKO zawisły ozdoby wykonane z plastikowych nakrętek, wikliny papierowej, patyczków do lodów, makulatury i plastikowych butelek.

Dnia 19 oraz 20 listopada w naszej szkole gościł BAKCYL. Ale nie martwcie się to nie żaden wirus tylko projekt edukacji finansowej dla dzieci i młodzieży. We wtorek klasa VI, a w środę klasy VII i VIII wspólnie z Panią Karoliną z Banku Spółdzielczego w Jarocinie zgłębiali tajniki pieniądza, oszczędzania i inwestowania. Zajęcia składały się z dwóch 45-minutowych lekcji.

Listopadowy konkurs nosił tytuł „Portfel SKO”. Zadaniem uczestników było stworzenie portfela z surowców wtórnych. Uczestnicy zrobili swoje portmonetki z kartoników po napojach, starych gazet, folii bąbelkowej, wikliny papierowej i tektury. Do pani Iwony wpłynęło 11 prac w dwóch kategoriach klasy I-III i klasy IV—VIII. W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:

Uczniowie klas I-III w październiku odwiedzili Bank Spółdzielczy w Jarocinie i dowiedzieli się bardzo wiele na temat banku i oszczędzania. A ich pierwszy, w tym roku, konkurs SKO dotyczył napisania wiersza rymowanki na temat oszczędzania i zachęcania do oszczędzania. Do opiekuna SKO wpłynęło 5 wierszy, które skupione były na oszczędzaniu. Powstały więc wiersze o korzyściach płynących z bycia członkiem SKO, o świnkach skarbonkach, o planach na wydawanie zaoszczędzonych pieniędzy.

Jak wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą: „Październik to miesiąc oszczędzania”. Dlatego też właśnie w tym miesiącu skupiamy się najbardziej na tematyce oszczędzania. Zadaniem uczniów klas IV-VIII było stworzenie plakatu, który zachęci wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klas IV-VIII bardzo poważnie podeszli do tego zadania i stworzyli przepiękne plakaty, które przy okazji opatrzyli hasłami wzywającymi do oszczędzania pieniędzy w SKO.

Back to top