21 maja w siedzibie Banku Spółdzielczego w Jarocinie odbył się z okazji 150-lecia Banku Spółdzielczego konkurs „Wiedzy o Banku Spółdzielczym”. W zmaganiach udział wzięło 10 szkół, a między nimi Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bachorzewie z reprezentantkami z klasy VI Martyną i Agatą.

Kwietniowe zmagania konkursowe dla uczniów klas IV-VII dotyczyły stworzenia projektu koszulki z logo SKO.

Pojawiły się świnki skarbonki, hasła o oszczędzaniu, a także Lord Vader dbający o oszczędności. W szranki stanęli Iwona, Łucja, Zuza, Anastazja i Kacper.

Wszystkie projekty były bardzo ciekawe i warte stworzenia z nich prawdziwych koszulek.

W kwietniu przypada Dzień Książki i w związku z tym świętem uczniowie klas I-III tworzyli zakładki do książki – obowiązkowo z logo SKO.

Wpłynęło aż 12 zakładek. Każda była bardzo interesująca. Były zakładki w formie Minionków, loda w wafelku, nietoperza, pojawiły się zakładki z frędzlami i koronkami.

W konkursie udział wzięli: Mikołaj, Kacper, Dominika, Robert, Wiktoria, Mikołaj, Beata, Sebastian, Kacper, Nikodem, Hania i Igor.

Marzec upłynął uczniom klas VI - VII na tworzeniu prezentacji multimedialnych związanych ze sposobami mądrego oszczędzania. 

Do opiekuna SKO wpłynęły prezentacje przedstawiające różne sposoby mądrego oszczędzania. Pojawiły się świnki skarbonki, wpłaty do banku, lecz bezapelacyjnie wygrało oszczędzanie w SKO.

W marcu uczniowie klas I-III na zmierzyli się z tematem mądrego oszczędzania w wersji plastycznej.

W pracach pojawił się motyw świnki skarbonki, wpłat do banku, a także wpłacania pieniędzy na książeczkę SKO w Szkolnej Kasie Oszczędności 

Do opiekuna SKO wpłynęły 4 prace przedstawiające sposoby mądrego oszczędzania.

19 marca uczniowie klas IV-VII przystąpili do pisania testu wyboru z historii bankowości spółdzielczej. Miesiąc wcześniej otrzymali od opiekuna SKO materiały na ten temat.

Do konkursu zgłosiły się 3 drużyn, które bardzo dobrze przygotowały się do tych wiedzowych zmagań.

12 marca uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie wiedzowym poświęconym wiadomościom o pieniądzu i banku. 3 drużyny zmagały się z pytaniami o bankomat, banknoty, monety. Pytania dotyczyły również SKO, kiedy można wpłacać pieniądze, a także jakie postaci widnieją na naklejkach wklejanych dzieciom do książeczek SKO. Uczestnicy musieli wykazać się również umiejętnościami matematycznymi. W niektórych zadaniach należało wyliczyć resztę z zakupów lub koszty zakupów.

W lutym odbył się kolejny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VII. Tym razem zadaniem uczniów było wymyślenie i wykonanie wesołej monety. Średnica monety miała wynosić 20 cm. Uczniowie przynosili swoje dzieła do końca lutego.

Pomysłowe i kolorowe monety wykonało 5 uczniów z klas I-III i 5 uczniów z klas IV-VII  i wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

W grudniu WSGB ogłosiło ogólnopolski konkurs pt.: „Superbohater SKO”. Zadaniem uczniów biorących w nim udział było stworzenie kostiumu z materiałów wtórnych dla super bohatera oraz wymyślenie hasła reklamującego go.

Do konkursu stanęły 3 ekipy z naszej szkoły, które stworzyły wspaniałe kostiumy.

Styczniowy konkurs to kartki świąteczne z logo SKO.

Każdy z uczestników musiał na kartce A4 wykonać kartkę świąteczną - dowolną technika, która swoją tematyką nawiązywała do Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowym warunkiem, jaki musieli spełnić uczestnicy było wkomponowanie tam loga SKO.

W konkursie udział wzięło 8 uczniów z klas I-VII, a jury miało jak zwykle dylemat, która praca powinna wygrać.

Pod koniec listopada Bank Spółdzielczy w Jarocinie ogłosił konkurs na „Świąteczną ozdobę choinkową z logo SKO”. W naszej szkole zdecydowało się na udział w eliminacjach szkolnych aż 16 uczniów.

Wszyscy wykonali przepiękne ozdoby choinkowe.

Pojawiły się wśród nich szyte Mikołaje, bombki z żarówki, bobki zrobione na szydełku, wykonane w przezroczystej kuli, a także bombki z pomarańczy nakłutej pięknie pachnącymi goździkami.

Listopad upłynął nam na tworzeniu portfeli z surowców wtórnych. Do konkursu zgłosiło się 10 uczniów z klas I-VII. Wśród portfeli pojawiły się dzieła z papieru gazetowego, z plastikowych butelek i słoików, z jeansu, z pudełek po sokach, a także z materiałów.

Komisja oceniająca miała duży kłopot z wyłonieniem zwycięzcy:

  • I miejsce zajęła Jagoda Kolarz z klasy VII
  • II miejsce zajęła Anastazja Nowicka z klasy IV
  • III miejsce zajęły Amelia Grzesiak z klasy VII i Beata Liberacka z klasy III.

Za nami październik i pierwszy konkurs SKO. Październik od zawsze jest miesiącem oszczędzania i z tym związany był nasz pierwszy konkurs. Zadaniem uczniów było stworzenie plakatu, który zachęciłby uczniów, i nie tylko ich, do oszczędzania.  Do opiekuna SKO pani Iwony Grodzkiej-Wojtaszak wpłynęło aż 13 prac. Uczniowie wykorzystali różne techniki plastyczne, aby stworzyć ciekawy plakat.

Wrzesień to czas powitań, także wśród członków Szkolnej Kasy Oszczędności. 18 września 2017 roku do naszego grona dołączyło 10 uczniów klasy I: Hania, Julia, Ola, Nadia, Zuzanna, Mateusz, Natan, Nikodem, Robert i Kacper, a także 3 nowych uczniów: Maciej, Zuzanna i Julia. W trakcie zajęć dowiedzieli się, jak działa SKO w naszej szkole, kiedy mogą oszczędzać, a także o możliwości brania udziału w przeróżnych, ciekawych konkursach.

Back to top