Grudzień to czas przygotowań do świąt, robienia ozdób choinkowych, ubierania choinki i kupowania prezentów. Tym razem na uczniów NSP w Bachorzewie czekał świąteczny konkurs SKO. Zadaniem uczniów było stworzenie świątecznej choinki, na której musiały znaleźć się logo SKO i BS-u.

Listopad upłynął uczniom klas I-VIII na budowie makiet SKO - landii. Każdy z młodych konstruktorów musiał stworzyć miasto SKO, które powstać miało z materiałów wtórnych. Uczniowie wykorzystali pudełka, butelki plastikowe, makulaturę. Pojawiły się bajkowe krainy, pełne nasyconych barw i ciekawych rozwiązań architektonicznych.

Pierwszy konkurs SKO w tym roku szkolnym dla uczniów klas IV-VIII już za nami. Tym razem uczniowie musieli wykazać się zdolnościami poetyckimi.  Do zadań dzieci należało stworzenie wiersza-rymowanki o oszczędzaniu. Wiersz musiał jednocześnie zachęcać wszystkich do oszczędzania swoich pieniędzy. DO opiekuna SKO wpłynęło 7 wierszy, które przedstawiały przeróżną tematykę, ale wszystkie, co do jednego, skupione były na oszczędzaniu.

Powstały więc wiersze o korzyściach płynących z bycia członkiem SKO, o świnkach skarbonkach, o za grubych portfelach, które powinny się odchudzić wpłacając pieniądze na SKO. Były też wiersze o Januszu, który oszczędzał, aby mieć na piękną suknię dla żony i nowe auto.

Październik to miesiąc, w którym skupiamy się na tematyce oszczędzania bardziej niż w innych miesiącach. Zadaniem uczniów klas I-III było stworzenie plakatu, który zachęci wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klas I-III bardzo poważnie podeszli do tego zadania i stworzyli przepiękne plakaty, które przy okazji opatrzyli hasłami wzywającymi do oszczędzania pieniędzy w SKO.

Wrzesień to czas powrotu do szkoły i czas poznawania nowych twarzy. W tym roku szkolnym w Szkolnej Kasie Oszczędności powitaliśmy aż 10 nowych członków.

Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:

21 maja w siedzibie Banku Spółdzielczego w Jarocinie odbył się z okazji 150-lecia Banku Spółdzielczego konkurs „Wiedzy o Banku Spółdzielczym”. W zmaganiach udział wzięło 10 szkół, a między nimi Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bachorzewie z reprezentantkami z klasy VI Martyną i Agatą.

Kwietniowe zmagania konkursowe dla uczniów klas IV-VII dotyczyły stworzenia projektu koszulki z logo SKO.

Pojawiły się świnki skarbonki, hasła o oszczędzaniu, a także Lord Vader dbający o oszczędności. W szranki stanęli Iwona, Łucja, Zuza, Anastazja i Kacper.

Wszystkie projekty były bardzo ciekawe i warte stworzenia z nich prawdziwych koszulek.

W kwietniu przypada Dzień Książki i w związku z tym świętem uczniowie klas I-III tworzyli zakładki do książki – obowiązkowo z logo SKO.

Wpłynęło aż 12 zakładek. Każda była bardzo interesująca. Były zakładki w formie Minionków, loda w wafelku, nietoperza, pojawiły się zakładki z frędzlami i koronkami.

W konkursie udział wzięli: Mikołaj, Kacper, Dominika, Robert, Wiktoria, Mikołaj, Beata, Sebastian, Kacper, Nikodem, Hania i Igor.

Marzec upłynął uczniom klas VI - VII na tworzeniu prezentacji multimedialnych związanych ze sposobami mądrego oszczędzania. 

Do opiekuna SKO wpłynęły prezentacje przedstawiające różne sposoby mądrego oszczędzania. Pojawiły się świnki skarbonki, wpłaty do banku, lecz bezapelacyjnie wygrało oszczędzanie w SKO.

W marcu uczniowie klas I-III na zmierzyli się z tematem mądrego oszczędzania w wersji plastycznej.

W pracach pojawił się motyw świnki skarbonki, wpłat do banku, a także wpłacania pieniędzy na książeczkę SKO w Szkolnej Kasie Oszczędności 

Do opiekuna SKO wpłynęły 4 prace przedstawiające sposoby mądrego oszczędzania.

19 marca uczniowie klas IV-VII przystąpili do pisania testu wyboru z historii bankowości spółdzielczej. Miesiąc wcześniej otrzymali od opiekuna SKO materiały na ten temat.

Do konkursu zgłosiły się 3 drużyn, które bardzo dobrze przygotowały się do tych wiedzowych zmagań.

12 marca uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie wiedzowym poświęconym wiadomościom o pieniądzu i banku. 3 drużyny zmagały się z pytaniami o bankomat, banknoty, monety. Pytania dotyczyły również SKO, kiedy można wpłacać pieniądze, a także jakie postaci widnieją na naklejkach wklejanych dzieciom do książeczek SKO. Uczestnicy musieli wykazać się również umiejętnościami matematycznymi. W niektórych zadaniach należało wyliczyć resztę z zakupów lub koszty zakupów.

W lutym odbył się kolejny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VII. Tym razem zadaniem uczniów było wymyślenie i wykonanie wesołej monety. Średnica monety miała wynosić 20 cm. Uczniowie przynosili swoje dzieła do końca lutego.

Pomysłowe i kolorowe monety wykonało 5 uczniów z klas I-III i 5 uczniów z klas IV-VII  i wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

W grudniu WSGB ogłosiło ogólnopolski konkurs pt.: „Superbohater SKO”. Zadaniem uczniów biorących w nim udział było stworzenie kostiumu z materiałów wtórnych dla super bohatera oraz wymyślenie hasła reklamującego go.

Do konkursu stanęły 3 ekipy z naszej szkoły, które stworzyły wspaniałe kostiumy.

Back to top