W kwietniu zadaniem uczniów klas IV-VIII było stworzenie znaczka pocztowego z logo SKO o wymiarach 20cm x 20cm. Wpłynęło 6 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące kolorowe druciki, a nawet stworzone w programie komputerowym Paint.

25 marca uczniowie klas IV-VIII przystąpili do pisania testu wyboru z historii bankowości spółdzielczej. Miesiąc wcześniej otrzymali od opiekuna SKO materiały na ten temat. Do konkursu zgłosiło się 6 drużyn, które bardzo dobrze przygotowały się do tych wiedzowych zmagań. Pytania związane były z nazwiskami, datami, miejscowościami oraz nazwami związanymi z bankowością spółdzielczą. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące nazwisk założycieli, początków bankowości spółdzielczej, o jej losy w czasie II wojny światowej.

W marcu uczniowie klas I-III na zmierzyli się z tematem mądrego oszczędzania w wersji plastycznej. W pracach pojawił się przede wszystkim motyw pieniędzy na książeczkę SKO w Szkolnej Kasie Oszczędności. Na jednej z prac uwieczniona została nawet opiekunka SKO pani Iwona. Do opiekuna SKO wpłynęły 3 prace przedstawiające sposoby mądrego oszczędzania.

Luty upłynął uczniom klas IV-VIII na tworzeniu prezentacji multimedialnych związanych z przekonaniem kolegów do mądrego oszczędzania. 

Do opiekuna SKO wpłynęły prezentacje przedstawiające różne sposoby przekonywania do oszczędzania. Uczniowie w swoich prezentacjach przedstawili sposoby oszczędzania, od skarbonki, poprzez SKO, aż do oszczędzania w bankach. Dzieci pokazały również korzyści płynące z posiadania gotówki.

25 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie wiedzowym poświęconym wiadomościom o pieniądzu i banku. 4 drużyny zmagały się z pytaniami o bankomat, banknoty, monety. Pytania dotyczyły również SKO, kiedy można wpłacać pieniądze, a także jakie postaci widnieją na naklejkach wklejanych dzieciom do książeczek SKO. Uczestnicy musieli wykazać się również umiejętnościami matematycznymi. W niektórych zadaniach należało wyliczyć resztę z zakupów lub koszty zakupów.

Świnka Skarbonka to bohaterka nowego komiksowego konkursu, który odbywał się w styczniu. Zadaniem uczniów, było stworzenie na 3 kartkach A4 komiksu o przygodach Świnki Skarbonki. Do konkursu stanęło 4 uczniów, którzy wymyślili ekscytujące przygody Śwince. Pojawiła się Świnka szukająca pieniędzy, a potem wpłacająca je na SKO, była Świnka super - bohater, która ratowała ludzi z ekstremalnie trudnych sytuacji.

Grudzień to czas przygotowań do świąt, robienia ozdób choinkowych, ubierania choinki i kupowania prezentów. Tym razem na uczniów NSP w Bachorzewie czekał świąteczny konkurs SKO. Zadaniem uczniów było stworzenie świątecznej choinki, na której musiały znaleźć się logo SKO i BS-u.

Listopad upłynął uczniom klas I-VIII na budowie makiet SKO - landii. Każdy z młodych konstruktorów musiał stworzyć miasto SKO, które powstać miało z materiałów wtórnych. Uczniowie wykorzystali pudełka, butelki plastikowe, makulaturę. Pojawiły się bajkowe krainy, pełne nasyconych barw i ciekawych rozwiązań architektonicznych.

Pierwszy konkurs SKO w tym roku szkolnym dla uczniów klas IV-VIII już za nami. Tym razem uczniowie musieli wykazać się zdolnościami poetyckimi.  Do zadań dzieci należało stworzenie wiersza-rymowanki o oszczędzaniu. Wiersz musiał jednocześnie zachęcać wszystkich do oszczędzania swoich pieniędzy. DO opiekuna SKO wpłynęło 7 wierszy, które przedstawiały przeróżną tematykę, ale wszystkie, co do jednego, skupione były na oszczędzaniu.

Powstały więc wiersze o korzyściach płynących z bycia członkiem SKO, o świnkach skarbonkach, o za grubych portfelach, które powinny się odchudzić wpłacając pieniądze na SKO. Były też wiersze o Januszu, który oszczędzał, aby mieć na piękną suknię dla żony i nowe auto.

Październik to miesiąc, w którym skupiamy się na tematyce oszczędzania bardziej niż w innych miesiącach. Zadaniem uczniów klas I-III było stworzenie plakatu, który zachęci wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klas I-III bardzo poważnie podeszli do tego zadania i stworzyli przepiękne plakaty, które przy okazji opatrzyli hasłami wzywającymi do oszczędzania pieniędzy w SKO.

Wrzesień to czas powrotu do szkoły i czas poznawania nowych twarzy. W tym roku szkolnym w Szkolnej Kasie Oszczędności powitaliśmy aż 10 nowych członków.

Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:

21 maja w siedzibie Banku Spółdzielczego w Jarocinie odbył się z okazji 150-lecia Banku Spółdzielczego konkurs „Wiedzy o Banku Spółdzielczym”. W zmaganiach udział wzięło 10 szkół, a między nimi Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bachorzewie z reprezentantkami z klasy VI Martyną i Agatą.

Kwietniowe zmagania konkursowe dla uczniów klas IV-VII dotyczyły stworzenia projektu koszulki z logo SKO.

Pojawiły się świnki skarbonki, hasła o oszczędzaniu, a także Lord Vader dbający o oszczędności. W szranki stanęli Iwona, Łucja, Zuza, Anastazja i Kacper.

Wszystkie projekty były bardzo ciekawe i warte stworzenia z nich prawdziwych koszulek.

W kwietniu przypada Dzień Książki i w związku z tym świętem uczniowie klas I-III tworzyli zakładki do książki – obowiązkowo z logo SKO.

Wpłynęło aż 12 zakładek. Każda była bardzo interesująca. Były zakładki w formie Minionków, loda w wafelku, nietoperza, pojawiły się zakładki z frędzlami i koronkami.

W konkursie udział wzięli: Mikołaj, Kacper, Dominika, Robert, Wiktoria, Mikołaj, Beata, Sebastian, Kacper, Nikodem, Hania i Igor.

Back to top