1 czerwca w Szkole Podstawowej w Bachorzewie także świętowano Dzień Dziecka. Klasy I i II zostały w szkole z panią Sylwią Bień, panią Magdaleną Ludwiczak oraz z panią Marią Ziętek. Najpierw w sali komputerowej obejrzały film, następnie w klasie samodzielnie przygotowały śniadanie, aby wspólnie je zjeść. Było także mnóstwo atrakcji na boisku szkolnym: gry, zabawy, skakanki, trampolina, którą dostarczyła pani Dastych. Pani Sylwia zakupiła także dla dzieci słodycze.

Klasy III - VI natomiast udały się do Krzesin, gdzie znajduje się 31. Baza Lotnictwa Taktycznego. Uczniom towarzyszyły nauczycielki: pani Elżbieta Bartkowiak, pani Beata Fengler oraz pani Iwona Stasik.

Na miejscu okazało się, że żołnierze przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji: można było podziwiać startujące lub lądujące samoloty F-16, które hałasowały do tego stopnia, że należało zasłaniać uszy, ale mimo to widok był niesamowity. Można było także podziwiać samoloty zabytkowe, przy których ustawieni byli żołnierze, którzy opowiadali ciekawostki o tych samolotach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość strzelania do elektornicznej tarczy - niektórzy chłopcy wielokrotnie korzystali z tej możliwości - oraz spadanie na określony punkt w specjalnych gumach. Wśród atrakcji było także malowanie twarzy, udział w mini kursie karate, oglądanie i dotykanie różnorodnego wyposażenia. Każda grupa dzieci z Poznania i okolic, a było ich około 100, miała przydzielonego żołnierza, który kierował ich w określone miejsce. Uczniami z Bachorzewa zajął się tata uczennic Aurelii i Zuzi, któremu na koniec nauczyciele bardzo dziękowali za możliwość spędzenia Dnia Dziecka w taki sposób.