Przejdź do głównej treści
Mała szkoła
Mega misja
Kapitał ludzki
Mistrzowie kodowania
| Wydarzenia

10 grudnia dzieci z grup „Misie” i „Tygryski” wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Muzeum w Śmiełowie. Celem wyjazdu było rozwijanie wyobraźni, odkrywanie tajemnic muzealnych eksponatów oraz poznanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Podczas pobytu w muzeum przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych warsztatach, które w atrakcyjny sposób łączyły naukę z zabawą.

| Wydarzenia

„Hokus – pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary." W naszym przedszkolu co roku dbamy o tradycje związane z „Andrzejkami”. Dnia 28 listopada w przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa, w której wzięły udział dzieci z grupy Misie i Tygryski. Celem spotkania było kultywowanie tradycji związanych z wigilią św. Andrzeja oraz integracja dzieci.

| Wydarzenia

Dnia 5 grudnia br. uczniowie klas IV - VIII wraz z wychowawcami wybrali się do jarocińskiego Green Room-u, aby na kręgielni świętować Mikołajki. Po podziale na drużyny, uczniowie rozpoczęli zabawę, której celem była integracja, nauka zasad fair play, Wszyscy skupiali się na rzucaniu kulami i próbowali zbić jak największą liczbę kręgli.

| Wydarzenia

W piątek 28 listopada dla klas I-III odbyła się wyjątkowa andrzejkowa zabawa, na którą uczniowie czekali z dużym zainteresowaniem. Dzieci poznały dawne zwyczaje i tradycje związane z tym dniem. Każdy z uczniów z ciekawością zaglądał do „przyszłości”, a wspólne odkrywanie andrzejkowych niespodzianek dostarczyło mnóstwo radości.

| Wydarzenia

Dzień Życzliwości obchodzony jest 21 listopada jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to święto promujące pozytywne emocje, drobne gesty, takie jak uśmiech, dobre słowo czy pomoc. Jego celem jest uwrażliwienie na wzajemne zrozumienie i uprzejmość w codziennym życiu. W naszej szkole zainicjowano tego dnia akcję „Ubierz się na żółto” – chętni uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w żółtym elemencie garderoby.

| SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

| Wydarzenia

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości. Nieraz pociesza, innym razem pomaga zasnąć. 25 listopada uczniowie klas I – III wzięli udział w uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło ze swoim „milutkim przyjacielem”. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.

| Wydarzenia

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia – jednego z najbardziej lubianych symboli dzieciństwa. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł do placówki ze swoim ukochanym pluszowym przyjacielem, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Na dzieci czekało wiele atrakcji.

| Wydarzenia

W dniach 17 - 21 listopada w naszej szkole uczniowie klas III - VIII bawili się tabliczką mnożenia. Przez cały tydzień uczniowie utrwalali znajomość tabliczki mnożenia rozwiązując różnorodne zadania, łamigłówki lub grając w gry. Celem akcji było promowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki i zachęcanie do powtarzania tabliczki mnożenia w przyjemny sposób.

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2025/2026

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

Zapisy do naszej szkoły na rok szkolny 2025/2026

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

Życzenia na wakacje!
Drodzy Uczniowie!
życzymy Wam wakacji, które będą niezapomniane – pełne słońca, uśmiechu, nowych przygód oraz bezpiecznych wrażeń. Bawcie się dobrze, korzystajcie z każdego dnia i wracajcie wypoczęci i zadowoleni! Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Absolwentom życzymy sukcesów w edukacji w szkołach ponadpodstawowych oraz w dorosłym życiu.
 
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie
 

 

SKO

Karta kredytowa SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

Październik miesiącem oszczędzania

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

„Pszczelarska brać” – konkurs Banku Spółdzielczego w Jarocinie

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Nowa ekipa w SKO

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

Konkurs Oszczędzasz – zyskujesz! - Kolekcjonowanie książeczek SKO z naklejkami

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.