30 kwietnia, w nawiązaniu do zbliżających się tzw. świąt majowych w szkole zostały zorganizowane różnorodne działania. Najpierw uczniowie klas IV - VI udali się do sali Domu Ludowego na spotkanie z panią Elżbietą Bartkowiak, która z okazji 224 rocznicy ogłoszenia Konstytucji 3 Maja przygotowała pogadankę. To już tradycja szkolna - wspólne spotkania, rozmowy, które mobilizują uczniów do aktywnego uczestnictwa w pogadance, podnoszą świadomość dzieci.

Klasy młodsze, choć nie mają jeszcze typowych lekcji historii, mogły pochwalić się swoją, jak się okazało dość pokaźną wiedzą. Natomiast klasy starsze  - zwłaszcza klasa VI - mogły same wiele wydarzeń wyjaśnić, powiązać fakty historyczne, pochwalić się znajomością dat. Następnie na salę dotarli uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami. W dalszej części apelu został zorganizowany pokaz mody w barwach narodowych, mogły w nim uczestniczyć wszystkie chętne dzieci. Około 20 osób przemaszerowało środkiem sali, oczywiście przy akompaniamenie muzyki, którą jako składankę przygotowała Agata Karolczak z kl. VI. Wszyscy "modele" zaprezentowali się wspaniale, ale na szczególne uznanie za ciekawy strój zasługuje Aurelia Komorowska z kl. VI, a zwłaszcza jej czerowne boa z piór.

Został także rozstrzygnięty konkurs, który polegał na tym, aby jak najwięcej uczniów danej klasy ubrało się w biało - czerwonych barwach. Wyniki były rewelacyjne, gdyż ponad 90% ogółu uczniów miało na sobie ubrania w tych kolorach.

Po apelu wszyscy udali się na trawnik obok budynku szkoły, aby tam stworzyć tzw. żywą flagę.

Na koniec pani Bartkowiak zaprosiła uczniów klas I - III, aby także im przybliżyć tematykę tych świąt, czyli Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja.