Wyjazd do Jarocina

Dnia 17 czerwca 2021 r. dzieci z klas I-IV pod opieką swoich nauczycielek wyjechały na wycieczkę do kina w Jarocinie na film animowany pt. „Tom i Jerry”. Dzieci po przybyciu do sali kinowej z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie seansu. Przenieśliśmy się do Nowego Jorku, gdzie rozgrywały się perypetie bohaterów. Komedia wszystkim bardzo się podobała. Wszyscy wyszli z kina w wyśmienitych humorach.
Wizyta w kinie i muzeum

Dnia 15 czerwca 2021 r. uczniowie klas V - VIII wraz z opiekunami udali się do Jarocina. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w kinie, gdzie dzieci obejrzały film pt. "Cruella". Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy głównej bohaterki, śmiejąc się i wzruszając na przemian, a wpadające w ucho melodie budowały klimat i wprowadzały uczniów w świat przygód Estelli.
Wycieczka do Kluczewa

Dnia 14 czerwca klasy I-IV odwiedziły Starą Chatę u Kowala w Kluczewie. Na powitanie otrzymały słodką niespodziankę. Dzieci miały okazję poznać jak hoduje się i pielęgnuje zwierzęta w gospodarstwie, czym się żywią i w jakich warunkach żyją. Ponadto dzieci piekły kiełbaskę na ognisku i odbyły przejażdżkę bryczką po okolicy.
Zabawy z okazji Dnia Dziecka w szkole

Dnia 2 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów. Od rana uczniowie, podzieleni na mniejsze grupy, grali w gry planszowe, oglądali filmy. Następnie wszyscy przenieśli się na boiska szkole, gdzie przeprowadzono różnorodne gry i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Dzień Dziecka w przedszkolu

31.05.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto wszystkich przedszkolaków - Dzień Dziecka. Misie i Tygryski otrzymały prezenty (gry, piłki i hula-hop) od wychowawców oraz paczki z łakociami od Rady Rodziców. Dużą niespodzianką dla dzieci były zabawy na świeżym powietrzu z animatorami. Przedszkolaki z zaangażowaniem i radością wykonywały postawione przed nimi zadania.
Wielkie sprzątanie z okazji Dnia Ziemi

W tym roku z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole zorganizowano akcję proekologiczną. Zadanie polegało na wybraniu się z rodziną na spacer po najbliższej okolicy i pozbieraniu śmieci. Celem akcji było promowanie zachowań proekologicznych, budowanie wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie zagrożeń oraz zwiększanie świadomości, że mamy wpływ na przyrodę i efekty niszczenia naturalnego środowiska.
"Bądź widoczny - bądź bezpieczny"

Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie, w ramach akcji "Bądź widoczny - bądź bezpieczny", przekazał dla uczniów I klasy kamizelki odblaskowe oraz mapy "Rowerowym szlakiem przez Gminę Jarocin". Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci.
Wykaz dzieci zakwalifikowanych do przedszkola w roku szkolny 2021/2022
Wykaz dzieci zakwalifikowanych do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie - rok szkolny 2021/2022
Wykaz został przygotowany na podstawie wniosków i deklaracji, które wpłynęły do sekretariatu.
Banknot SKO

Uczniowie klas I-VIII zmierzyli się w kwietniu ze stworzeniem banknotu SKO. Zadaniem uczniów było wykonanie w formacie 20x10cm banknotu, który mógłby być pieniądzem w krainie SKO. Wzory banknotów możecie podziwiać poniżej. Wszystkie prace bardzo podobały się jury, a wyniki prezentują się następująco:
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









