Witaj wiosno!

Pod tym hasłem odbyły się zajęcia otwarte w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie. Z powodu pandemii w tym roku były one „wirtualnie” otwarte. Rodzice mogli zobaczyć prace swoich dzieci oglądając nagranie z zajęć. Misiaki przygotowały część artystyczną podczas, której recytowały wiersze oraz śpiewały i tańczyły oznajmiając, że nadeszła już wiosna.
Gaik - rozstrzygnięcie konkursu

W marcu tego roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wiosennego gaika. Następnie należało wykonać zdjęcie pracy i przesłać je do pani dyrektor lub do wychowawcy. Łącznie wpłynęło 17 zdjęć prac. Komisja konkursowa brała pod uwagę, czy praca spełnia (czy jest to forma gaika), pomysłowość, kolorystykę, estetykę.
Pisanka 3D z logo SKO

W marcu zadanie konkursowe dla uczniów klas IV-VI bardzo mocno związane było z Wielkanocą. Zadaniem uczniów było wykonanie w formie 3D pisanki z logo SKO. Do opiekuna SKO pani Iwony wpłynęło 9 pięknych pisanek. Ze względu na zdalne nauczanie, pisanki wpłynęły na platformę Teams.
Konkurs fotograficzny „Moja okolica w zimowej szacie” – rozstrzygnięcie

W styczniu 2021 został ogłoszony konkurs fotograficzny. Prace można było nadsyłać do 5 marca. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo zdjęć, bo aż 20. Ośmioosobowa komisja zadecydowała, komu przyznać I, II i III miejsce.
A oto zwycięzcy:
SKO-SKA TORBA

Lutowe zmagania konkursowe dla uczniów klas IV-VIII dotyczyły stworzenia projektu torby z logo SKO. Pojawiły się hasła o oszczędzaniu, akcenty ekologiczne w kształcie liści, a także wykorzystano pozostałości po ostrzeniu kredek. W szranki stanęli Robert, Anastazja i Kacper. Wszystkie projekty były bardzo ciekawe i warte stworzenia z nich prawdziwych toreb.
Pieniężny Omnibusek

25 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie wiedzowym poświęconym wiadomościom o pieniądzu i banku. 5 drużyn zmagało się z pytaniami o bankomat, banknoty, monety. Uczestnicy musieli wykazać się również umiejętnościami matematycznymi. W niektórych zadaniach należało wyliczyć resztę z zakupów lub koszty zakupów.
Walentynki w przedszkolu

Dnia 14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Sala była pięknie udekorowana czerwonymi serduszkami. Ten wyjątkowy dzień stał się okazją do wspólnej zabawy. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, np. szukały drugiej połówki serca „złamane serca”, „serce parzy”.
Przedszkolaki dla dziadków

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki przygotowały piękny program artystyczny. Tym razem uroczystość odbyła się w nietypowy sposób. Z uwagi na pandemię w przedszkolu nie mogliśmy gościć naszych dziadków. Jednak zrobiliśmy im miłą niespodziankę, nagrywając filmiki z występu. „Misie” zaprezentowały krótki program artystyczny i przygotowały upominki. „Tygryski” przypomniały naszym dziadkom historię czasów PRL-u.
Twój 1% podatku

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dzielą się z Nami swoim 1% podatku. To dla Nas ważne.
Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia, które prowadzi Niepubliczną Szkołę Podstawową oraz Niepubliczne Przedszkole w Bachorzewie.
Nasz numer KRS to: 0000010466
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









