„Czy to jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny... – Miś”

25.11. 2020r. w przedszkolu obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Tym razem obchodziliśmy to święto bez naszych solenizantów – Misiów. Pozostały one w domu i z utęsknieniem czekały na dzieci. Na początek imprezy przedszkolaki przygotowały misiowe maski. Dzieci poznały historię powstania pluszaków. Nie brakowało tańców, wierszyków, piosenek o tematyce misiowej.
Andrzejkowe zabawy w przedszkolu

W dawnych czasach, pod koniec każdego roku, w wieczór poprzedzający św. Andrzeja, dzieci, młodzież i dorośli zbierali się popołudniem aby wspólnie bawić się i śpiewać. 30 listopada w naszym przedszkolu dzieci poznały andrzejkowe tradycje. Poprzez zabawy losowe takie jak np. układanie butów, przebijanie serduszek, czy koło szczęścia mogły „wywróżyć” sobie przyszłość.
Jak mądrze oszczędzać?- klasy IV-VIII

Listopad upłynął uczniom klas VI - VIII na tworzeniu prezentacji multimedialnych związanych ze sposobami mądrego oszczędzania. Do opiekuna SKO wpłynęły na adres mailowy 2 prezentacje przedstawiające różne sposoby mądrego oszczędzania. Pojawiły się świnki skarbonki, wpłaty do banku, lecz bezapelacyjnie wygrało oszczędzanie w SKO.
Jak mądrze oszczędzać?- klasy I-III

W listopadzie, w czasie pandemii uczniowie klas I-III zmierzyli się z tematem mądrego oszczędzania w wersji plastycznej. W pracach pojawił się przede wszystkim motyw pieniędzy, a także wpłacanie pieniędzy do banku. Do opiekuna SKO wpłynęły 2 prace przedstawiające sposoby mądrego oszczędzania. Obie prace, Poli i Weroniki zostały nagrodzone I miejscem.
Biało – czerwone barwy narodowe

10 listopada 2020 r. obchodziliśmy 102 rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Przedszkolaki w tym dniu przygotowały piękne kotyliony oraz flagi Polski, a ich stroje odzwierciedlały barwy narodowe. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały historii opowiadającej o drodze Polaków do wolności. Poznały symbole narodowe takie jak flaga, godło i hymn oraz oddały należyty im szacunek.
Konkurs "Jesień" - wyniki

W pierwszym etapie całorocznego konkursu szkolnego, w którym biorą udział uczniowie wszystkich klas, zadaniem w klasach I - III było wykonanie pracy plastycznej ukazującej piękną polską jesień, natomiast uczniowie kl. IV - VIII mieli wykonać zdjęcia przedstawiające także piękno jesieni ale w najbliższej okolicy, a następnie scalić te zdjęcia w formie fotokolażu. Prace były cudowne, więc komisja miała problem z ustaleniem miejsc.
Październik miesiącem oszczędzania w wierszach

Uczniowie klas IV-VIII w październiku zmierzyli się z konkursem SKO dotyczącym napisania wiersza rymowanki na temat oszczędzania i zachęcania do oszczędzania. Do opiekuna SKO wpłynęły 3 wiersze, które skupione były na oszczędzaniu. Powstały więc wiersze o korzyściach płynących z bycia członkiem SKO, o świnkach skarbonkach, o planach na wydawanie zaoszczędzonych pieniędzy.
Plastyczny październik

Jak wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą: „Październik to miesiąc oszczędzania”. Dlatego też właśnie w tym miesiącu skupiamy się najbardziej na tematyce oszczędzania. Zadaniem uczniów klas I-III było stworzenie plakatu, który zachęci wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klas I-III bardzo poważnie podeszli do tego zadania i stworzyli przepiękne plakaty, które przy okazji opatrzyli hasłami wzywającymi do oszczędzania pieniędzy w SKO.
Opieka nad mogiłą

Dnia 30 października 2020r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami udali się na Mogiłę Żołnierzy Napoleońskich. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych i panującej pandemii, zachowując wszelkie środki ostrożności dzieci zaopiekowały się mogiłą, która znajduje się na piaszczystym wzgórzu, przy drodze z Hilarowa do Wilkowyi. Na kopcu stoi krzyż, z kilkoma wyrytymi, ważnymi dla Polaków datami.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









