Dnia 14 czerwca klasy I-IV odwiedziły Starą Chatę u Kowala w Kluczewie. Na powitanie otrzymały słodką niespodziankę. Dzieci miały okazję poznać jak hoduje się i pielęgnuje zwierzęta w gospodarstwie, czym się żywią i w jakich warunkach żyją. Ponadto dzieci piekły kiełbaskę na ognisku i odbyły przejażdżkę bryczką po okolicy.

Zwiedziły staropolską chatę i obejrzały dawne narzędzie niezbędne w codziennym życiu, takie jak żelazko u „Wujka Krzysia” oraz własnoręcznie robione dawne zabawki. W kuźni przekonały się jak z kawałka metalu kowal potrafi „wyczarować” podkowę.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału, dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami.