W tym roku z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole zorganizowano akcję proekologiczną. Zadanie polegało na wybraniu się z rodziną na spacer po najbliższej okolicy i pozbieraniu śmieci. Celem akcji było promowanie zachowań proekologicznych, budowanie  wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie zagrożeń oraz zwiększanie świadomości, że mamy wpływ na przyrodę i efekty niszczenia naturalnego środowiska.

Bardzo wielu uczniów zaangażowało się w zaproponowane przez nauczycieli działania. Jedna z grup, składająca się z dzieci i rodziców, postanowiła posprzątać parczek w Hilarowie. Okazało się, że zebrała mnóstwo śmieci, a sprzątanie trwało 4 godziny. Pozostali uczniowie również zgromadzili bardzo dużo worków z odpadami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas. Pamiętajmy, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.