Lekcja w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Dzień Uśmiechu

Corocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami postanowili uczcić tak radosne święto. Symbolem przewodnim jest znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Każdy otrzymał żółty balon. Po nadmuchaniu zadaniem dzieci było narysowanie swojej uśmiechniętej buźki.
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 1 października br. w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to akcja, która miała na celu przypomnieć tabliczkę mnożenia. Wcześniej wśród uczniów klas IV - VIII rozpoczęły się przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia podczas wspólnych zabaw tj. "Matematyczne spacery", "stacja zadaniowe" oraz rozwiązywania łamigłówek matematycznych.
Wybory do SU na rok szkolny 2021/2022

Dnia 30 września 2021 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku kandydaci z klas IV - VIII musieli do 17 września przygotować swoje plakaty z hasłami i programem wyborczym. W tym roku do SU kandydowało 11 osób, a plakaty rozwieszono na korytarzach szkoły.
Dzień Chłopca w przedszkolu

30.09.2021r. w przedszkolu chłopcy obchodzili swoje święto „Dzień Chłopca”. W tym szczególnym dla nich dniu dziewczynki wręczyły swoim kolegom drobne prezenty, zaśpiewały sto lat oraz zaprosiły do wspólnych zabaw. Dzień był pełen uśmiechów i tanecznych zabaw. Na zakończenie dnia chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Święto Pieczonego Ziemniaka

29 września obchodziliśmy w szkole „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tego dnia dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, a zabawy rozpoczęliśmy od konkursu tańca, do którego zgłosiły się dwie drużyny. Następnie wychowankowie podzielili się na dwie grupy. Uczniowie klas I - IV wysłuchali historii o pochodzeniu ziemniaka. Dowiedzieli się skąd pochodzi, jak nazywa się w różnych rejonach Polski oraz co z ziemniaków można przyrządzić.
Rodzinna wycieczka do Kruszwicy, Strzelna i Inowrocławia

Dnia 25 września o godzinie 7.30 wyjechaliśmy 42 osobową grupą na jednodniową wycieczkę do Kruszwicy i Inowrocławia. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik i bardzo ciekawie opowiedziała nam historię zamku i legendarnej Mysiej Wieży, gdzie myszy Popiela zjadły. Następnie weszliśmy na 32 metrową wieżę i z górnego tarasu widokowego podziwialiśmy Jezioro Gopło, jak i miasto.
Lekcja o segregacji odpadów w ZGO

Dnia 23.09.2021 r. odbyła się wycieczka szkolna klas I-III do ZGO w Jarocinie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze sposobami segregacji odpadów oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za nasze wspólne środowisko. Uczniowie wraz z wychowawcami zostali oprowadzeni po całym zakładzie. Pracownicy opowiedzieli nam pokrótce co dzieje się z odpadami, które do nich trafiają.
Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Była to okazja do świętowania i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Wspólnie spędziliśmy dzień w miłej i wesołej atmosferze. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w pokazie eksperymentów. Chętnie uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









