Dnia 15 czerwca 2021 r. uczniowie klas V - VIII wraz z opiekunami udali się do Jarocina. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w kinie, gdzie dzieci obejrzały film pt. "Cruella". Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy głównej bohaterki, śmiejąc się i wzruszając na przemian, a wpadające w ucho melodie budowały klimat i wprowadzały uczniów w świat przygód Estelli.

Po seansie filmowym wychowankowie wybrali się do Spichlerza Polskiego Rocka. Pani Julia, przewodnik, doskonale przedstawiła historię polskiej muzyki rokowej począwszy od lat 50. ubiegłego wieku do czasów obecnych. Uczniowie mogli oglądać zbiory dotyczące jarocińskich festiwali rockowych odbywających się w naszym mieście. Następnie wszyscy udali się na lody oraz na spacer do jarocińskiego parku. Ostatnim punktem programu był piknik na polanie przy pałacu Radolińskich.

Mimo upału, wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu do Jarocina.