Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 29.10.2020r. w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Misiaki od rana były bardzo podekscytowane tym wydarzeniem. Dzieci przygotowały z wychowawcą część artystyczną, podczas której tańczyły i śpiewały oraz recytowały wiersze. Na koniec przedstawienia wychowankowie złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Beata Fengler „pasowała” magicznym ołówkiem obecne dzieci na przedszkolaka.
Pasowanie na ucznia klasy I

Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Aktu Pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała pani dyrektor Beata Fengler w asyście wychowawczyni. Ponadto Pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami.
Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 2 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to akcja, która miała na celu przypomnieć tabliczkę mnożenia. Uczniowie klas IV - VIII podczas lekcji matematyki sprawdzali stopień przyswojenia tabliczki mnożenia oraz rozwiązywali łamigłówki matematyczne.
Nowy Samorząd Uczniowski wybrany

Wrzesień do tradycyjnie w naszej szkole czas wyborów nowego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas IV - VIII wraz z wychowawcami ustalili osoby kandydujące do szkolnego samorządu, a kandydaci przygotowali programy wyborcze oraz plakaty, które zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym.
Chłopaki z przedszkola obchodzą swoje święto

Dnia 30.09.2020r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopca. W ten szczególny dzień dziewczynki pamiętały, aby zaśpiewać chłopcom tradycyjne „sto lat”. Chłopcy mieli wiele zadań do wykonania, z którymi radzili sobie doskonale. Dziewczynki uważnie obserwowały zmagania chłopców i kibicowały im. Chłopcy świetnie spisali się w konkursach i zasłużyli na miano „super chłopaka”.
Dzień Przedszkolaka

Dzień 22.09.2020r. jest to Dzień Przedszkolaka. Jak co roku o tej porze każdy przedszkolak doczekać się nie może. Przedszkolaki święto mają tańczą, skaczą i śpiewają. Było to motto naszej imprezy. Tego dnia było wesoło i kolorowo. Dzieci z wymalowanymi buźkami bawiły się przy muzyce, brały udział w zabawach integracyjnych.
Przedszkolaki sprzątają świat

Dnia 18.09.2020r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie wzięły udział w akcji Sprzątanie świata. Staramy się już od najmłodszych lat zaszczepić w młodym pokoleniu wrażliwość poszanowania przyrody. Zwracamy uwagę, że należy dbać o środowisko segregując śmieci.
Zabawy z ziemniakami

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej okazji skorzystali uczniowie klas I - VI dnia 25 września obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. W związku z sytuacją pandemiczną uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i wraz z opiekunami udali się na szkolne boisko. W tym dniu we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









