Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Od połowy października uczniowie klasy VI podczas lekcji j. niemieckiego poznawali słownictwo związane z zakupami w sklepie odzieżowym. Poznawali pytania sprzedawcy i odpowiedzi klienta. Nauczyli się pytać o rozmiar ubrania, a także o miejsce zlokalizowania przebieralni. Przypomnieli sobie nazwy ubrań poznanych w klasie II oraz poszerzyli ich zakres o legginsy, kardigany, itp.

Wreszcie nadszedł dzień, 4.11.2014, kiedy to podsumowaliśmy naszą półmiesięczną pracę zakupami. Po podzieleniu na grupy, stworzeniu dialogów i zamienieniu klasy w sklep odzieżowy, w dosłownym tego słowa znaczeniu, odbyły się zakupy po niemiecku.

Chłopcy kupowali kurtki, bluzy. Dziewczyny poszły w ciuszki na ślub: sukienki, szpilki, błyskotki, szale. Cała klasa przygotowała się do zajęć celująco. Były więc wieszaki z masą ubrań, reklamówki ze znanych sieciówek, bransoletki, łańcuszki, buty.

Furorę zrobiły dwie starsze panie, Paulina i Klaudia, które na zakupach przeszły prawdziwą metamorfozę.

Zajęcia były rewelacyjne, a uczniowie już pytają kiedy kolejne scenki.