Wizyta w planetarium

Dnia 25 listopada uczniowie klas I-IV wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka, które znajduje się w Szkole Podstawowej w Potarzycy. Głównym celem wycieczki było zdobycie wiedzy z zakresu astronomii oraz poznanie podstawowych przyrządów astronomicznych, a także rozbudzenie zainteresowania tą dziedziną wśród uczniów.
Światowy Dzień Misia w naszej szkole

25 listopada klasa I – III uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło ze swoim „milutkim przyjacielem”. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. Dzieci zapoznały się z historią Pluszowego Misia. Dowiedziały się, że jego historia rozpoczęła się w 1902 roku za sprawą Prezydenta Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelta, który wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, podczas którego został postrzelony mały niedźwiadek.
6 x "20 drzew na 20-lecie szkoły niepublicznej"

W sobotę, 20 listopada, chętni uczniowie wraz z rodzicami przyłączyli się do akcji "20 drzew na 20-lecie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie". Początkowo mieliśmy posadzić 20 drzew, jednak akcja rozrosła się do większych rozmiarów i ostatecznie uczestnicy posadzili 100 grabów oraz 20 innych drzew liściastych (lipy, brzozy, daglezje) na terenie naszej szkoły.
Pasowanie w przedszkolu

Dnia 16.11.2021r. w naszym przedszkolu odbyło się długo wyczekiwane "Pasowanie na Przedszkola". Był to szczególny dzień dla grupy "Misiaków", ale i ogromne przeżycie. Po pięknych tańcach oraz wierszach Pani Dyrektor za pomocą "Czarodziejskiej kredki" dokonała uroczystego pasowania.
Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

W środę, 10 listopada, społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie oraz nauczyciela zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie uczniowie z kółka teatralnego wraz z panią Iwoną Stasik zaprezentowali się w przedstawieniu o tematyce patriotycznej. Dzięki temu dzieci poszerzyły wiedzę na temat własnej ojczyzny.
Październik miesiącem oszczędzania – plastycznie

„Październik to miesiąc oszczędzania”, o tym wie każdy uczeń naszej szkoły. Dlatego też właśnie w tym miesiącu skupiamy się najbardziej na tematyce oszczędzania. Zadaniem uczniów klas IV-VIII było stworzenie plakatu, który zachęci wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klas IV-VIII bardzo poważnie podeszli do tego zadania i stworzyli przepiękne plakaty, które przy okazji opatrzyli hasłami wzywającymi do oszczędzania pieniędzy w SKO.
Poetycki październik

Uczniowie klas I-III w październiku musieli pokazać swoje zdolności poetyckie tworząc wiersz propagujący oszczędzanie. Do opiekuna SKO wpłynęło 7 wierszy, które skupione były na oszczędzaniu. Powstały więc wiersze o korzyściach płynących z bycia członkiem SKO, o świnkach skarbonkach, o planach na wydawanie zaoszczędzonych pieniędzy.
Porządki na mogile

W dniach 28 oraz 29 października uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się na Mogiłę Żołnierzy Napoleońskich. Pierwszego dnia uczniowie klas najmłodszych, a kolejnego - ich starsi koledzy, zagrabili teren przy mogile, a następnie zapalili znicze. Dzieci wysłuchały również historii o mogile, która znajduje się na piaszczystym wzgórzu, przy drodze z Hilarowa do Wilkowy oraz przypomniały sobie, jakie wydarzenia są powiązane z datami, które zostały wyryte na krzyżu.
Ślubowanie pierwszaków i Dzień Nauczyciela

Dnia 15 października w naszej szkole odbyło się podwójne święto: Ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz Dzień Edukacji Narodowej. Zgromadzonych gości powitała wychowawczyni klasy I - pani Iwona Stasik - oraz zaprosiła wszystkich do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez jej wychowanków. Pierwszoklasiści zaprezentowali się podczas recytacji wierszy, podczas śpiewania piosenek oraz w tańcach. Gościnnie wystąpili również uczniowie klasy II oraz klasy III.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









