Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Klasa druga wybrała się w kulinarną podróż. Uczniowie poznawali typowe potrawy dla danego regionu Polski. Najpierw dzieci rozwiązywały zagadki o warzywach, rozpoznawały smaki a następnie zabrały się za przygotowanie zdrowych i pysznych surówek.

23 października tematem dnia była ,,Jesienna surówka ,,Samo zdrowie". Każdy samodzielnie kroił, tarł i doprawiał surówkę  z warzyw lub owoców. Śniadanie bardzo smakowało i dało dużo energii!!! 27 października klasa zabrała się za przygotowanie bułeczek na  śniadanie. Wszyscy byli zaskoczeni, gdy okazało się że ciasto ,,wychodziło" z miski a wszystko za sprawą drożdży.Każdy brał kawałek ciasta i kulał bułeczki. Czekaliśmy aż się upieką. W klasie unosił się wspaniały zapach.  A do bułeczek warzywa pomidor i ogórek. Było smacznie.