Dzień Dziecka na świeżym powietrzu

Dnia 1 czerwca, oprócz festiwalu państw europejskich, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Grupa młodsza, czyli uczniowie klas I - IV, bawiła się i mierzyła swoje siły na małym boisku oraz na placu zabaw, natomiast wychowankowie z klas V - VIII udali się na boisko za salą Domu Ludowego.
Festiwal krajów europejskich

Dnia 1 czerwca 2023 r. w odbył się festiwal, podczas którego uczniowie poszczególnych klas prezentowali wybrany kraj. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się około dwóch miesięcy wcześniej, gdy przedstawiciele SU ogłosili informację i wylosowali każdej klasie jedno państwo europejskie.
Wizyta strażaków

W dniu 8.05.2023r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w nietypowej lekcji, ponieważ naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście z Państwowej Straży Pożarnej z Jarocina. Dzieci z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują.
Odwiedziny w schronisku

29 kwietnia klasa trzecia wraz z rodzicami i wychowawcą odwiedziła Schronisko dla Zwierząt w Radlinie. Była to inicjatywa uczniów, która wcześniej, również urządziła w szkole zbiórkę i zebrała dużo karmy i innych niezbędnych rzeczy. W schronisku spotkaliśmy wiele pięknych psów oraz kotów. Zwierzęta były nastawione bardzo pozytywnie. Każdy pies domagał się naszej uwagi, sygnalizował, że chce wyprowadzony na spacer.
Dzień autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole także obchodziliśmy ten dzień. 20 kwietnia, dla dwóch grup wiekowych, odbyły się zajęcia dotyczące autyzmu, przygotowane przez nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.
Dzień Ziemi

W naszej szkole przez cały rok promujemy dbanie o naszą planetę. W związku z przypadającym na 22 kwietnia Dniem Ziemi nasiliły się działania proekologiczne. Uczniowie klas I - III wzięli udział w pogadance na temat dbania o środowisko, obejrzeli prezentację pt. "Jak postępować ekologicznie?", wykonali wykreślanki oraz śpiewali piosenki związane z naszą planetą.
Konkurs z historii bankowości spółdzielczej

20 kwietnia uczniowie klas IV-VIII przystąpili do pisania testu wyboru z historii bankowości spółdzielczej. Miesiąc wcześniej otrzymali od opiekuna SKO materiały na ten temat. Do konkursu zgłosiły się 4 drużyny, które bardzo dobrze przygotowały się do tych trudnych wiedzowych zmagań. Pytania związane były z nazwiskami, datami, miejscowościami oraz nazwami związanymi z bankowością spółdzielczą.
Pieniężny Omnibusek

13 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie wiedzowym poświęconym wiadomościom o pieniądzu i banku. 6 uczestników zmagało się z pytaniami o bankomat, banknoty, monety. Uczestnicy musieli wykazać się również umiejętnościami matematycznymi. W niektórych zadaniach należało wyliczyć resztę z zakupów lub koszty zakupów.
Pisanka z logo SKO

W marcu zadanie konkursowe dla uczniów klas I-VIII bardzo mocno związane było z Wielkanocą. Zadaniem uczniów było wykonanie pisanki z logo SKO. Do opiekuna SKO pani Iwony wpłynęło13 pięknych pisanek. Wszystkie pisanki prezentowane są na gazetce SKO.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









