"Misie" pasowane na przedszkolaków

Występy publiczne dzieci w formie przedstawień i uroczystości stanowią bardzo ważny element życia przedszkolnego. Dzieci uczą się pokonywać nieśmiałość i prezentować publicznie własne umiejętności. Nabywają w ten sposób wiary w siebie, uczą się, że ich praca włożona w naukę wierszy, piosenek, w przygotowania do występu ma określony cel i przynosi zamierzony efekt, co zachęca dzieci do dalszej nauki.
Spotkanie z policjantami

8 listopada 2023 r. uczniów klas I-III odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Pani Karina przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze, przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz właściwego zachowania, gdy zaatakuje nas agresywny pies.
Obchody Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły w stroju galowym przyozdobionym kotylionem narodowym. Uczniowie klas IV - VII pod opieką pani Iwony Stasik przygotowały apel z okazji rocznicy odzyskania prze Polskę Niepodległości.
Śniadanie daje moc!

Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się akcja “Śniadanie daje moc!”. Była to świetna okazja do przypomnienia lub uświadomienia sobie, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia oraz zwiększenie świadomości w kwestii prawidłowego odżywiania. Tego dnia wszyscy uczniowie przynieśli produkty, z których przygotowali zdrowe i pożywne śniadanie.
Opieka nad mogiłą

Przed świętem Wszystkich Świętych każdego roku uczniowie wraz z nauczycielami udają na Mogiłę Żołnierzy Napoleońskich, która znajduje się ok. 1 km od naszej szkoły, przy drodze łączącej Bachorzew z Wilkowyją. Uczniowie naszej szkoły dnia 30 października zagrabili liście, uporządkowali otoczenie mogiły i krzyża oraz zapalili znicze.
Wizyta w dwóch muzeach

Październikowe wiersze o oszczędzaniu

Uczniowie klas IV-VIII w październiku zmierzyli się z konkursem SKO dotyczącym napisania wiersza rymowanki na temat oszczędzania i zachęcania do oszczędzania. Do opiekuna SKO wpłynęło 12 wierszy, które skupione były na oszczędzaniu. Powstały więc wiersze o korzyściach płynących z bycia członkiem SKO, o świnkach skarbonkach, o planach na wydawanie zaoszczędzonych pieniędzy.
Plastyczny październik

Jak wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą: „Październik to miesiąc oszczędzania”. Dlatego też właśnie w tym miesiącu skupiamy się najbardziej na tematyce oszczędzania. Zadaniem uczniów klas I-III było stworzenie plakatu, który zachęci wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klas I-III bardzo poważnie podeszli do tego zadania i stworzyli przepiękne plakaty, które przy okazji opatrzyli hasłami wzywającymi do oszczędzania pieniędzy w SKO.
Ślubowanie uczniów I klasy

Dnia 13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i wzorem ubiegłych lat, tego dnia odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Podniosłą atmosferę podkreślili wszyscy uczniowie ubrani w galowe stroje, piękny wystrój sali Domu Ludowego oraz obecni rodzice i inni członkowie rodziny.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









