Przedświąteczny czas

Przygotowania do świąt w naszej szkole trwały od początku grudnia: uczniowie przyozdabiali sale lekcyjne na święta, odbył się konkurs bożonarodzeniowy. W ostatnim dniu został przeprowadzony ostatni etap konkursu, uczniowie zasiedli do klasowych wigilii oraz wzięli udział z zadaniach świątecznych przygotowanych przez nauczycieli.
Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu Misiaków

Dnia 15 grudnia dzieci z grupy Misie przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe dla zaproszonych rodziców. Przedstawienie było wyjątkowe. Przedszkolaki w przepięknych strojach prezentowali się doskonale.. Śpiewały przepiękne kolędy oraz recytowały przygotowane wierszyki.
Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Choć za oknem panowała deszczowa pogoda, to właśnie tego dnia ważny był strój czerwony. Od samego rana z każdej strony, kręciły się po korytarzu dzieci ubrane na czerwono i w pięknych mikołajkowych czapkach. Głównym celem Mikołajek była integracja uczniów poprzez wspólne gry i zabawy oraz dostarczenie dzieciom radości poprzez obdarowanie ich słodkościami.
Wyjazd do fabryki bombek

02 grudnia klasy I-IV wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych w Gnieźnie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Pod opieką pana przewodnika mieliśmy możliwość obejrzenia całego procesu powstawania bombek. Pani dmuchacz nad palnikiem ogniowym rozgrzewała szkło, a następnie wydmuchiwała okrągłe bańki.
Portfel SKO

Listopadowy konkurs nosił tytuł „Portfel SKO”. Zadaniem uczestników było stworzenie portfela z surowców wtórnych. Uczestnicy zrobili swoje portmonetki z kartoników po napojach, starych gazet, folii bąbelkowej, wikliny papierowej i tektury. Do pani Iwony wpłynęło 12 prac w dwóch kategoriach klasy I-III i klasy IV—VIII. W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:
Zajęcia otwarte u Tygrysów

01.12.2022r. W naszym przedszkolu w grupie „Tygryski” przeprowadzono zajęcia otwarte przy udziale rodziców. Tematem zajęć był „Dom pełen niespodzianek”. Na zajęciach oprócz rodziców była również zaproszona pani dyrektor. W czasie zajęć rodzice mieli okazję poznać metody pracy nauczyciela, a także zobaczyć jak pracują ich pociechy.
Wizyta przedszkolaków w Muzeum Piekarnictwa

Dnia 30.11.2022r. przedszkolaki „Misie” i „Tygryski” wybrali się na wycieczkę do Muzeum Piekarnictwa „Vogt” w Pleszewie. Celem wycieczki było: poznanie drogi od ziarenka do bochenka, poznanie procedury wypieku bułeczek, zapoznanie z eksponatami zbieranymi przez wiele lat.W muzeum powitała nas miła pani, która przedstawiła historię powstania piekarni.
Andrzejki w przedszkolu

29 listopada 2022r. dzieci z naszego przedszkola obchodziły Andrzejki połączone z balem przebierańców. Od samego rana panowała magiczna atmosfera. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, która zdradzała tajniki przyszłości. Andrzejki w naszym przedszkolu były dniem wspaniałych zabaw i wróżb.
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola swoją ulubioną maskotkę, opowiadając skąd się wzięła w ich domu. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną oraz poznały historię tego święta. Wielką atrakcję okazała się wizyta tygrysa "Zbyszka", który zaprosił dzieci do wspólnych zabaw.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









