Dnia 1 czerwca, oprócz festiwalu państw europejskich, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Grupa młodsza, czyli uczniowie klas I - IV, bawiła się i mierzyła swoje siły na małym boisku oraz na placu zabaw, natomiast wychowankowie z klas V - VIII udali się na boisko za salą Domu Ludowego.

Młodsi rozpoczęli od zorganizowania pikniku na kocach, gdzie odpoczywali, grali w gry planszowe. Następnie, podzieleni na mniejsze zespoły, bawili się w projektantów mody. Zadanie polegało na stworzeniu ubrania z materiałów papierniczych. Na zakończenie uczniowie mierzyli swoje siły podczas przeciągania liny.

Starsza grupa została podzielona na cztery drużyny i swoje rozgrywki rozpoczęli od malowania obrazu pt. "Szczęśliwe dzieci - szczęśliwe dzieciństwo". Oprócz wykonywania pracy plastycznej, dzieci układały wyrazy z hasła "międzynarodowy dzień dziecka", tworzyły rapowankę czy brały udział w konkursie wiedzowym. Następnie drużyny rywalizowały podczas biegów w parach z balonem, zbieraniu elementów przyrody rozpoczynających się na literę "k" czy przeciąganiu liny.

Wszyscy świetnie się bawili i będą mile wspominać wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu.