Dnia 1 czerwca 2023 r. w odbył się festiwal, podczas którego uczniowie poszczególnych klas prezentowali wybrany kraj. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się około dwóch miesięcy wcześniej, gdy przedstawiciele SU ogłosili informację i wylosowali każdej klasie jedno państwo europejskie.

Każda klasa miała przedstawić ważne informacje, zwyczaje, potrawy, ciekawostki, czyli przybliżyć pozostałym dzieciom życie w danym kraju europejskim. Uczniowie wszystkich klas przygotowali się do swoich prezentacji, były piosenki, stroje, tańce, pokaz mody. Każda grupa przygotowała również potrawy charakterystycznego do danego państwa. Na zakończenie odbyła się degustacja.

Dzięki akcji uczniowie zdobyli dodatkową wiedzę, spróbowali różnych dań. Wszyscy świetnie się bawili.