W dniu 8.05.2023r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w nietypowej lekcji, ponieważ naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście z Państwowej Straży Pożarnej z Jarocina. Dzieci z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują.

Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, a także, jeśli jest potrzeba, wyważają drzwi mieszkań. W czasie spotkania wychowankowie poznali, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Dzieci utrwaliły także numery alarmowe. Wielką radość uczniom sprawiła możliwość przymierzenia munduru i hełmu strażackiego oraz polewanie szkolnego boiska  wodą z węża strażackiego.  

Na zakończenie spotkania dzieci oraz panie podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie. 

 

Back to top