Spotkanie z policjantem w przedszkolu

W dniu 22.11.2022 dzieci z naszego przedszkola odwiedziła policja. Pani Karina przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze, przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz jak zachować się gdy zaatakuje nas agresywny pies. Dużo radości sprawiło dzieciom zabawa zaprezentowanym sprzętem policyjnym.
Wróżby andrzejkowe

Jest jedna taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do wspaniałej zabawy. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości. 30 listopada wychowawcy klas I-III wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla wszystkich uczniów.
Wypalanie w drewnie

Na lekcjach techniki uczniowie klasy V zapoznawali się z właściwościami drewna i możliwościami jego wykorzystania. Wykonywali też pracę praktyczną wykorzystując wypalarki do drewna zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Na początek dzieci zapoznały się ze sposobem obsługi urządzenia oraz zasadami BHP podczas pracy.
„Bank Przyszłości”

Listopad upłynął uczniom naszej szkoły na tworzeniu makiet Banku Spółdzielczego. Każdy musiał stworzyć wizerunek banku w przyszłości wykorzystując materiały wtórne. Uczniowie dostarczyli do szkoły aż 11 pięknych makiet. Dzieci wykorzystały papier, tekturę, butelki plastikowe, kartony, styropian, a nawet stare zabawki i sztuczne rośliny.
Spotkanie z autorem

25 listopada 2022r. dzięki współpracy z Biblioteką Miasta i Gminy Jarocin w naszej szkole gościł RAFAŁ WITEK – autor powieści, wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Autor przedstawił się, pytając dzieci kim jest i które to jego imię, a które nazwisko. Dzieci odgadnęły bez problemu. Podczas spotkania wędrowaliśmy poprzez różnorodne formy literackie. Zaczęliśmy od zagadek, na które nie ma złych odpowiedzi.
Nocka w szkole

W piątek 18 listopada o godz. 18:00 w naszej szkole zrobiło się gwarno. Do szkoły przybyli uczniowie klas V - VIII, aby wziąć udział w szkolnym nocowaniu. Wszyscy uczniowie przygotowali świetne przebrania. Na początek odbył się grupowy konkurs na najładniej wyciętą dynię. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, a wyniki były zachwycające.
Akcja „Herbatka dla Seniora”

W październiku, w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” została zorganizowana akcja „Herbatka dla Seniora” z okazji przypadającego w dniu 14 listopada Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Celem zbiórki było zbieranie różnego rodzaju herbat oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób starszych. Uczniowie przygotowali paczki, które zostały rozdane osobom starszym.
Długopisy 3D podczas zajęć koła informatycznego

Podczas zajęć koła informatycznego uczniowie z klasy IV oraz V korzystali z długopisów 3D, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki pracy z długopisami uczestnicy zajęć kształtowali wytrwałość, cierpliwość i dokładność w wykonywaniu podjętego zadania. Dzieci dopiero rozpoczynają przygodę z długopisami 3D, ale już powstały ciekawe projekty.
Obchody Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada wszyscy uczniowie spotkali się na sali Domu Ludowego by uczcić 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Tego dnia wszyscy przyszli do szkoły ubrani na galowo, a ich stroje przyozdobiły biało-czerwone kotyliony lub flagi w barwach narodowych. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego odśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









