2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole także obchodziliśmy ten dzień. 20 kwietnia, dla dwóch grup wiekowych, odbyły się zajęcia dotyczące autyzmu, przygotowane przez nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Panie Kasię przygotowały prezentacje, w których opowiedziały, że autyzm to nie choroba, a zaburzenie, opowiedziały, że dzieci z autyzmem mają trudności w nawiązywaniu relacji społecznych, w uczeniu się i postrzeganiu otoczenia. Dzieci z autyzmem nie lubią zmian, często bawią się samotnie, mogą cały dzień zajmować się tym samym, , mają różne odruchy. Mogą także mieć nadwrażliwość na dźwięki, światło itp. Nasi uczniowie mogli przekonać się z jakimi trudnościami muszą mierzyć się dzieci z autyzmem, w tym także nasz Wojtek. Uczniowie zakładali zamazane okulary i wycinali w nich obrazki lub układali klocki, zakładali rękawice i w nich także wykonywali zadania. Musieli także, gdy obok był hałas, wykonać kolejne zadania. Nasi uczniowie byli bardzo przejęci podczas tych zadań i dołączyli do grupy osób, u których podniosła się świadomość dotycząca problematyki autyzmu. Wszyscy bardzo dziękujemy Paniom Kasiom za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.