Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

Dnia 4 września br. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego, uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczennice: Alicja, Nadia i Kornelia zaprezentowały się w krótkiej części artystycznej.
Przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”

Przed wakacjami

Ostatnie dni przed wakacjami w naszej szkole nie było typowych lekcji, ale i tak wiele się działo. Uczniowie wzięli udział w edukacyjnych akcjach "Jak nie czytam, jak czytam", "Żyję zdrowo - na sportowo". Dzieci oglądały filmy, robiły roboty z kartonów i odpadów, udały się do gospodarstwa oraz na pieszy rajd nad Lutynię, robiły zdjęcia, poszły na lody.
Wizyta w jarocińskim muzeum oraz w "SOWIE"

Dnia 16 czerwca uczniowie klas IV - VIII wybrali się na wycieczkę do Jarocina. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Pałacu Radolińskich w Jarocinie, gdzie dzieci zwiedziły Muzeum Regionalne oraz „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i naprzemiennie zwiedzali wystawy oraz eksperymentowali w tzw. małym Koperniku.
Wizyta w "Gangu Alpak"

Dnia 16 czerwca 2023 roku uczniowie klas I-III odwiedzili Gang Alpak w Potarzycy. Było mnóstwo gier i zabaw, karmienie alpak, spacer z alpakami oraz czas spędzony w towarzystwie osiołka. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach decoupage i wykonały sylwetkę alpak z wykorzystaniem alpaczej wełny.
Spotkanie z dietetykiem

Wycieczka do Łodzi

Dnia 10 czerwca, w sobotę 48 osób wyruszyło na wycieczkę do ZOO i Orientarium w Łodzi. Mieliśmy okazję obejrzeć mnóstwo gatunków zwierząt i ptaków w warunkach stworzonych na wzór tych naturalnych. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać można było 1300 zwierząt i roślin morskich, w tym kilka gatunków rekinów, płaszczek i rafę koralową.
Pożegnanie ósmoklasistów

Dnia 2 czerwca, uczniowie klasy ósmej, rodzice oraz wychowawca, spotkali się na kręgielni w Green Room w Jarocinie, aby wspólnie spędzić czas. Rodzice zarezerwowali tory, na których odbyły się rozgrywki pomiędzy uczniami oraz dorosłymi. Był to też czas podziękowania wychowawczyni za wspólnie spędzony czas, opiekę oraz motywację do zdobywania wiedzy.
Rozgrywki matematyczne

Dnia 2 czerwca naszą szkołę odwiedziło dwóch studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Celem wizyty było zaproszenie uczniów klas IV - VI do wspólnej zabawy matematyką z nutką rywalizacji w konkursie na "Najbardziej matematyczną klasę".
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









