29 kwietnia klasa trzecia wraz z rodzicami i wychowawcą odwiedziła Schronisko dla Zwierząt w Radlinie. Była to inicjatywa uczniów, która wcześniej, również urządziła w szkole zbiórkę i zebrała dużo karmy i innych niezbędnych rzeczy. W schronisku spotkaliśmy wiele pięknych psów oraz kotów. Zwierzęta były nastawione bardzo pozytywnie. Każdy pies domagał się naszej uwagi, sygnalizował, że chce wyprowadzony na spacer.

Na spacer zabraliśmy Kazika, Lokena, Stefana, Psotkę, Filipa, Czopera oraz Norka. Były one bardzo zadowolone i radosne. Podczas spaceru oraz całego pobytu w schronisku spędziliśmy bardzo sympatyczne chwile z psami oraz obudziliśmy w sobie odwagę i chęć pomocy zwierzętom. Nasze spotkanie było świetnym czasem do integracji i rozwijania umiejętności pracy zespołowej. Na dzieci również czekała niespodzianka – każdy uczestnik otrzymał kalendarz, kolorowankę oraz zakładkę do książki.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzin zwierząt w schronisku. Każdy może przyjść i przynieść dary lub spędzić mile chwilę z psami podczas spaceru.