Zajęcia warsztatowe w przedszkolu z uczniami klas I-III

Dnia 20 października uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do przedszkola w celu nawiązania dobrych kontaktów społecznych. W sali stworzono odpowiedni klimat morski, który wprowadził uczestników w świat prawdziwej przygody. Uczniowie wraz z przedszkolakami aktywnie uczestniczyli w ciekawych zabawach warsztatowych pt. „Poszukiwanie skarbu”.
"Wesołe kodowanie" na nocce

Z piątku na sobotę 21/22 października uczniowie z klas I-IV spędzili noc w szkole pod hasłem „Wesołe kodowanie”. Kodowanie to doskonały pomysł na wspólną zabawę, nie posiada żadnych barier, ani wieku ani języka ani miejsca – można kodować właściwie zawsze i wszędzie, niezależnie od tego ile mamy lat i jakie posiadamy umiejętności.
"Opis obrazu" - lekcja w muzeum

Pasowanie na ucznia

Dnia 14 października 2022 roku odbyło się pasowanie na ucznia. Jest to wydarzenie, które wzbudza zawsze wiele emocji, zwłaszcza wśród uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców. Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko staje się pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.
Noc zawodowców 5.0

W tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły wzięli w "Nocy Zawodowców 5.0". Reprezentowali nas siódmoklasiści i ósmoklasiści: Beata, Dominika, Jakub i Kacper, którzy zmagali się z zadaniami przygotowanymi w ramach gry zespołowej "Zawodowy expres". Uczniowie musieli wykonać zadania w siedzibach lokalnych firm.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 7 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Społeczność naszej szkoły również włączyła się w obchody tego święta. Przygotowania do tej akcji rozpoczęły się wcześniej poprzez różnorodne zabawy związane z utrwalaniem tabliczki mnożenia. Uczniowie klas IV - VIII podczas lekcji matematyki grali w grę planszową, odbywali "spacery matematyczne" oraz rozwiązywali tabliczki szczęścia.
Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień, to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Dnia 6 października uczniowie naszej szkoły brali udział w zabawach z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Podczas spotkania dzieci z klas I - IV wysłuchały listu od pana Kartofla i poznały jego historię. Dowiedziały się, skąd pochodzi i jak trafił do Polski. Wszystkie dzieci brały udział w konkursach i zawodach sportowych z udziałem ziemniaków,
Fotografia na kółku plastycznym

Wizyta strażaków w przedszkolu

7.10.2022r. Wizyta strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej straży Pożarnej w Jarocinie wzbudziła duże zainteresowanie wśród przedszkolaków. W czasie spotkania strażacy przedstawili maluchom strój strażaka i zademonstrowali udzielanie pierwszej pomocy. Dzieci z zaciekawieniem przymierzały hełm strażacki, uczyły posługiwać się Walkie Talkie, sprawdzały sobie puls przy pomocy pulsoksymetru.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









