7.10.2022r. Wizyta strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej straży Pożarnej w Jarocinie wzbudziła duże zainteresowanie wśród przedszkolaków. W czasie spotkania strażacy przedstawili maluchom strój strażaka i zademonstrowali udzielanie pierwszej pomocy. Dzieci z zaciekawieniem przymierzały hełm strażacki, uczyły posługiwać się Walkie Talkie, sprawdzały sobie puls przy pomocy pulsoksymetru.

Jednak ogromne zainteresowanie wzbudził czerwony wóz strażacki i możliwość lania wody z węża strażackiego. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale w coraz większym stopniu udzielaniu pomocy poszkodowanym. Udział w spotkaniu umożliwił dzieciom poznanie ciężkiej, niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Na zakończenie wizyty strażacy włączyli dzieciom sygnały dźwiękowe i świetlne. Goście dostarczyli nam dużo wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.