Dnia 20 października uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do przedszkola w celu nawiązania dobrych kontaktów społecznych. W sali stworzono odpowiedni klimat morski, który wprowadził uczestników w świat prawdziwej przygody. Uczniowie wraz z przedszkolakami aktywnie uczestniczyli w ciekawych zabawach warsztatowych pt. „Poszukiwanie skarbu”.

Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na 4 grupy. Drużyny musiały rozwiązać zadania w celu zdobycia skarbu. Każda drużyna dzielnie wykonywała zadania. Uczyły się rywalizować między sobą i panować nad emocjami. Dzieci brały udział w następujących konkurencjach: łowienie rybek, malowanie statku pirackiego, wciąganie liny na pokład, rozwiązywanie rebusów, układanie bajki o piratach. Drużyna, która pierwsza wykonała zadanie, miała możliwość odkrycia części hasła. Uczestnicy przygody mieli nie lada wyzwanie, aby odszukać skarb. Po wielu trudach skarb został odnaleziony. Widać było duże zaangażowanie i zadowolenie dzieci.

W czasie zajęć dzieci uczyły się nawiązywać kontakty towarzyskie, komunikować się, integrować z grupą. Dobra współpraca w grupie jest kluczem do sukcesu. Zdrowa rywalizacja jest też bardzo ważna w życiu dziecka. Pobudza nasze wewnętrzne pokłady energii i motywuje do cięższej pracy. Z bagażem nowych doświadczeń dzieci wróciły do szkoły.