Dnia 7 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Społeczność naszej szkoły również włączyła się w obchody tego święta. Przygotowania do tej akcji rozpoczęły się wcześniej poprzez różnorodne zabawy związane z utrwalaniem tabliczki mnożenia. Uczniowie klas IV - VIII podczas lekcji matematyki grali w grę planszową, odbywali "spacery matematyczne" oraz rozwiązywali tabliczki szczęścia.

W czwartek odbył się finał akcji, podczas którego chętni uczniowie zdawali egzamin z tabliczki mnożenia. 25 uczniów pozytywnie wykonało zadania i jednocześnie zakwalifikowało się do kolejnego szczebla. Ostatnim etapem był udział w konkursach: "Piłkarz Matematyk" oraz "Królowa skakanki", który pozwolił wyłonić najlepszych strzelców lub skoczków na skakance znających doskonale tabliczkę mnożenia. Najwyższe wyniki w grze "Piłkarz matematyk" uzyskał Szymon, na drugim miejscu podium stanął Mateusz, a na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo: Jakub, Gracjan, Przemek, Nikodem z klasy 6 oraz Kacper z klasy 6. Pierwsze miejsce w grze "Królowa skakanki" zajęła Alicja, na drugim miejscu znalazła się Wiktoria z klasy 4, a ostatnie miejsce na podium zajęła Hania.

Był to czas pełen wrażeń, nauki przez zabawę. Mamy nadzieję, że znajomość tabliczki mnożenia w naszej szkole jest na 5+. ;-)