Z piątku na sobotę 21/22 października uczniowie z klas I-IV spędzili noc w szkole pod hasłem „Wesołe kodowanie”. Kodowanie to doskonały pomysł na wspólną zabawę, nie posiada żadnych barier, ani wieku ani języka ani miejsca – można kodować właściwie zawsze i wszędzie, niezależnie od tego ile mamy lat i jakie posiadamy umiejętności.

Warto to robić, ponieważ kompetencje nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach.

W nocce wzięło udział 30 uczniów, którzy zostali podzieleni na grupy i po kolei każda grupa wykonywała określone zadanie rozmieszczone w szkole. Układali wzór ukryty pod postacią współrzędnych, poszukiwali błędu w przygotowanym kodzie, ale także podawali różne sposoby jego naprawienia, zaprogramowali w SCRATCH swoje imię. Poznali także korzyści płynące z nauki kodowania.

Na koniec czekała jeszcze jedna niespodzianka - film pt: „Roboty”. Po wspólnym obejrzeniu uczniowie rozeszli się do przydzielonych klas i grzecznie przygotowali swoje śpiwory i poszli „spać”. Niestety po takiej nocy i tylu atrakcjach nie wszystkim udało się zasnąć.

O 8.00 rano opuściliśmy budynek, udając się do domów na zasłużony sen.

Mamy nadzieję, że akcja ta jeszcze się powtórzy w naszej szkole…