Dnia 14 października 2022 roku odbyło się pasowanie na ucznia. Jest to wydarzenie, które wzbudza zawsze wiele emocji, zwłaszcza wśród uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców. Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko staje się pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w stroje galowe, piękna dekoracja sali – wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor. Następnie głos zabrał przewodniczący szkoły. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Po ślubowaniu dzieci rodzice również złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pierwszaki wraz ze swoją panią musieli wypić magiczny napój, którym okazał się sok z cytryny. Wszyscy zdali egzamin na szóstkę.

Przyszedł czas na pasowanie, którego dokonała Dyrektor Szkoły – Beata Fengler. Ukoronowaniem aktu pasowanie było założenie biretów oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. Każdy pierwszoklasista otrzymał upominek.

Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci pierwszoklasistów. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.