W tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły wzięli w "Nocy Zawodowców 5.0". Reprezentowali nas siódmoklasiści i ósmoklasiści: Beata, Dominika, Jakub i Kacper, którzy zmagali się z zadaniami przygotowanymi w ramach gry zespołowej "Zawodowy expres". Uczniowie musieli wykonać zadania w siedzibach lokalnych firm.

Nasi reprezentanci wylosowali wizytę w Przedsiębiorstwie Handlowo - Usługowym Janusz Urny w Golinie oraz w Przedsiębiorstwie Budowlano - Handlowym Marek Troiński. W pierwszym zakładzie drużyna dowiedziała się w jaki sposób wykonuje się  części maszyn, części zamiennych do maszyn i urządzeń produkcyjnych. Uczniowie musieli wykonać rzut przedmiotu, który został oceniony przez pana Janusza na maksymalną liczbę punktów. Podczas drugiej wizyty ekipa musiał pobudować mur, współpraca, wzajemna pomoc pozwoliła również uzyskać 10 punktów. Kolejnym etapem gry było rozwiązanie quizu zawodoznawczego.

Finał "Nocy zawodowców" odbył się 7 października w Hali Widowiskowo- Sportowej w Opatówku. Przed finałem uczniowie musieli wykonać ostatnie zadanie w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: pokazy zawodowców oraz niesamowite widowisko wizualne z użyciem laserów.

Nasza drużyna nie znalazła się na podium, ale zdobyła mnóstwo przydatnych informacji oraz umiejętności. Serdecznie gratulujemy!