Ślubowanie u Misiaków

Dnia 10 listopada odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice oraz pani dyrektor. W części artystycznej dzieci z grupy "Misiaków" zaprezentowały swoje umiejętności, pokazując zgromadzonym, jak dużo już potrafią. Najmłodsi zaprezentowali się śpiewając piosenki, recytując wierszyki oraz prezentując się w tańcu. Po części artystycznej, która została nagrodzona gromkimi brawami, dzieci złożyły przysięgę.
Plastyczny październik

Jak wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą: „Październik to miesiąc oszczędzania”. Dlatego też właśnie w tym miesiącu skupiamy się najbardziej na tematyce oszczędzania. Zadaniem uczniów klas I-III było stworzenie plakatu, który zachęci wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klas I-III bardzo poważnie podeszli do tego zadania i stworzyli przepiękne plakaty, które przy okazji opatrzyli hasłami wzywającymi do oszczędzania pieniędzy w SKO.
Wizyta w Muzeum SOWA

4 listopada br. klasy I – III wybrały się wraz z wychowawcami do Muzeum SOWA w Jarocinie. Jest to nowoczesna Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Centrum Nauki promuje ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu – eksperymentowaniu. Metoda ta umożliwia poszerzenie wiedzy, a także rozbudza ciekawość i kreatywność. Dzieci miały możliwość skorzystać z przestrzeni warsztatowej, którą oferuje SOWA.
Dzień Dyni w szkole

28 października klasy I – III wspólnie obchodziły Dzień Dyni. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do szkoły dynie i ubraliśmy się na pomarańczowo lub żółto. Dzieci zostały podzielone na grupy 4 – osobowe. Każda grupa miała do ułożenia dwa zestawy puzzli.
Pamiętamy o mogile

W okolicach Wszystkich Świętych każdego roku, uczniowie wraz z nauczycielami udają na Mogiłę Żołnierzy Napoleońskich, która znajduje się ok. 1 km od naszej szkoły, przy drodze łączącej Bachorzew z Wilkowyją. Uczniowie klas IV - VIII dnia 28 października zagrabili liście, uporządkowali otoczenie mogiły i krzyża oraz zapalili znicze i złożyli kwiaty.
Dzień Dyni w przedszkolu

Dnia 28 października w naszym przedszkolu obchodzono „Dzień Dyni”. Dzieci przyszły ubrane do przedszkola w barwach pomarańczowych. Pięknie udekorowana sala wprowadziła nas w niezwykły baśniowy nastrój. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały tego dnia. Zabawę rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej „Wędrująca miotła”, następnie łowiliśmy jabłka bez użycia rąk, przechodziliśmy przez bagno.
Nocne kodowanie

Z piątku na sobotę 21/22 października uczniowie z klas I-IV spędzili noc w szkole pod hasłem „Wesołe kodowanie”. Dzieci zostały podzielone na grupy, a każda drużyna musiała odwiedzić cztery stacja zadaniowe. Dzięki programowi Laboratorium Przyszłości uczniowie korzystali z maty podłogowej oraz robota SuperDOC.
Październikowe wiersze o oszczędzaniu

Uczniowie klas IV-VIII w październiku zmierzyli się z konkursem SKO dotyczącym napisania wiersza rymowanki na temat oszczędzania i zachęcania do oszczędzania. Do opiekuna SKO wpłynęło 13 wierszy, które skupione były na oszczędzaniu. Powstały więc wiersze o korzyściach płynących z bycia członkiem SKO, o świnkach skarbonkach, o planach na wydawanie zaoszczędzonych pieniędzy.
Lekcja w banku

24 października br. klasy I – III udały się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Jarocinie. Pani Karolina oprowadziła nas i zapoznała z działalnością tej instytucji. Wychowankowie dowiedzieli się na czym polega praca w banku. Dowiedzieliśmy się jakie są formy płatności oraz podkreślono znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej we współczesnym świecie.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









