„Poznaj, zanim ocenisz”

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. Autyzm to zaburzenie rozwoju związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Wśród nas są osoby z tym zaburzeniem, dlatego nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Dnia 04.04.2022r. zorganizowano warsztaty, aby uświadomić młodemu pokoleniu czym jest autyzm oraz zwrócić uwagę na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb.
Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie w przedszkolu

Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z postrzeganiem świata, komunikacją i rozumieniem relacji społecznych. Tej okazji dnia 1 kwietnia uczniowie przedszkola wzięli udział w zajęciach, które miały na celu uświadomić dzieciom problemy osób zmagających się z tym schorzeniem.
Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

Tego dnia wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami uroczyście powitały wiosnę, żegnając jednocześnie zimę. Korzystając z ładnej pogody, wybraliśmy się na spacer z Marzanną symbolizującą przemijającą porę roku. Podczas spaceru śpiewaliśmy piosenki o Pani Wiośnie, szukając jej pierwszych zwiastunów.
Warsztaty kodowania w bibliotece

Dnia 25 marca 2022 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na warsztaty do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin w Jarocinie. Dzieci utrwaliły sobie podstawy kodowania i programowania z wykorzystaniem gier edukacyjnych i tabletów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zabawy z chustą animacyjną.
Powitanie wiosny

Dnia 21 marca uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami wybrali się na przemarsz po okolicy, aby powitać wiosnę. Wydarzenie to poprzedziły przygotowania: uczniowie trzeciej klasy, zgodnie z coroczną tradycją, przygotowali Marzannę, pozostali uczniowie przygotowali wiosenne gaiki. W tym roku większość gaików była w kolorach niebieskim i żółtym, aby podkreślić solidarność z Ukrainą.
Pomoc dla Ukrainy

Dnia 27 lutego br. Pani Dyrektor ogłosiła zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewnia pomoc poszkodowanym. Odzew ze strony uczniów, ich rodzin i nauczycieli szkoły oraz przedszkola przerósł nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za otwarte serca i bezinteresowną pomoc!
SKO-SKA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

W lutym uczniowie klas I-III tworzyli zakładki do książki – obowiązkowo z logo SKO. Wpłynęło 5 zakładek. Każda była bardzo interesująca. Były zakładki w formie żaby, rakiet, pojawiły się zakładki z frędzlami i koronkami. W konkursie udział wzięli: Marta, Bartek, Maja, Wiktor i Milena.
Jak mądrze oszczędzać?

W lutym uczniowie klas IV-VIII na zmierzyli się z tematem mądrego oszczędzania w wersji plastycznej. W pracach pojawił się przede wszystkim motyw pieniędzy, a także wpłacanie pieniędzy do banku. Do opiekuna SKO wpłynęło 5 prac przedstawiających sposoby mądrego oszczędzania.
Ferie w przedszkolu pełne wrażeń

Ferie w przedszkolu rozpoczęły się od eksperymentów. Mali badacze w celu zaspokojenia swojej ciekawości przeprowadzali eksperymenty. Przez zabawę badacze uczyli się obserwować, wyciągać wnioski, szukać rozwiązań i określać związki przyczynowo-skutkowe. Kolejny dzień przeznaczono na zajęcia kulinarne. Dzieci uczyły się łączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieci miały ogromną radość nie tylko z uczestnictwa w zajęciach, ale i jedzenia swoich pysznych wypieków.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









