W środę, 10 listopada, społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o  godzinie 11:11 uczniowie oraz nauczyciela zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie uczniowie z kółka teatralnego wraz z panią Iwoną Stasik zaprezentowali się w przedstawieniu o tematyce patriotycznej. Dzięki temu dzieci poszerzyły wiedzę na temat własnej ojczyzny.

Pani Beata Z. odczytała cytaty sławnych Polaków, które wcześniej przygotowali uczniowie klas VI - VIII w ramach akcji "Warte zapamiętania", a uczniowie wyjaśniali znaczenie słów znanych rodaków. Kolejnym punktem uczczenia 103 rocznicy odzyskania niepodległości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.