Dnia 15 października w naszej szkole odbyło się podwójne święto: Ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz Dzień Edukacji Narodowej. Zgromadzonych gości powitała wychowawczyni klasy I - pani Iwona Stasik -  oraz zaprosiła wszystkich do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez jej wychowanków. Pierwszoklasiści zaprezentowali się podczas recytacji wierszy, podczas śpiewania piosenek oraz w tańcach. Gościnnie wystąpili również uczniowie klasy II oraz klasy III.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego, pierwszoklasiści złożyli przysięgę, podczas której ślubowali być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Następnie pani Iwona zaprosiła rodziców do złożenia ślubowania, w którym obiecali, że będą słuchać tego, co dzieci mówią, doceniać i przytulać. Po złożeniu deklaracji pani vice dyrektor, dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów za pomocą kredki. Na zakończenie najmłodsi otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Następnie głos zabrała pani Beata Zawisła, która oficjalnie powitała pierwszoklasistów i zachęciła ich do bycia zdobywcami, poszukiwaczami oraz podróżnikami. Kolejne słowa były skierowane do rodziców uczniów klasy I. Były też słowa podziękowania do nauczycieli oraz prośba do uczniów, aby swoim zachowaniem odpłacali się pedagogom za ich pracę, trud i zaangażowanie. Pani vice dyrektor wręczyła również nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi.

Na zakończenie uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali się podczas przedstawienia pt. "Czerwony Kapturek".