25 listopada 2022r. dzięki współpracy z Biblioteką Miasta i Gminy Jarocin w naszej szkole gościł RAFAŁ WITEK – autor powieści, wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Autor przedstawił się, pytając dzieci kim jest i które to jego imię, a które nazwisko. Dzieci odgadnęły bez problemu. Podczas spotkania wędrowaliśmy poprzez różnorodne formy literackie. Zaczęliśmy od zagadek, na które nie ma złych odpowiedzi.

Autor pytał, co to jest wiersz, co to znaczy, że jest rymowany i czy każdy może być poetą. Oczywiście nie mogło obyć się bez pytań od publiczności: Ile pan Rafał Witek napisał książek? Jak długo pisze się książkę? Następnie nadszedł czas rozdawania autografów. Kolejka do uśmiechniętego autora ustawiła się długa.