31 maja szóstoklasistki - Julia Płonka i Paulina Hybiak – wraz z opiekunkami, a zarazem nauczycielami prowadzącymi zajęciach w ramach programu Mistrzowie Kodowania wybrały się do Warszawy. Celem podróży był udział w festiwalu podsumowującym 2. edycję programu, na który przyjechało ponad 1300 osób z 280 szkół z całej Polski.

Pierwszego dnia pobytu w stolicy uczennice uczestniczyły w pikniku z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera. Organizatorzy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji i niespodzianek: teatrzyki, boiska sportowe, gry, wspólne malowanie, bajkowe postacie, eksperymenty naukowe, wóz strażacki i wozy policyjne, stoiska straży granicznej, puszczanie baniek, dmuchane zjeżdżalnia, kino 5D i wiele innych. Dziewczynom udało się również pokodować w strefie Mistrzów oraz zrobić zdjęcia ze znanymi osobami.

Wieczorem bachorzewski team wybrał się na zwiedzanie miasta stołecznego, podczas którego zobaczył Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Defilad, ulicę Krakowskie Przedmieście z licznymi obiektami oraz zabytkami. Kolejnymi ciekawymi miejscami, które obejrzeli podróżnicy to Plac Zamkowy, Stare Miasto, Barbakan oraz Nowe Miasto. Na zakończenie wędrówki wszyscy obejrzeli multimedialny pokaz fontann.

Kolejny dzień również obfitował w atrakcje, ponieważ finał podsumowujący pracę w projekcie Mistrzowie Kodowania odbył się na Stadionie Narodowym. Czerwonym dywanem drużyna programistów dumnie wkroczyła na boisko. Ceremonię otwarcia festiwalu prowadził Tomasz Kamel, a głos zabrali m.in.: Minister Administracji i Cyfryzacji, pan Andrzej Halicki, pan Włodzimierz Marciński, pani Iwona Wendel oraz pan Grzegorz Napieralski. Podczas trwania festiwalu uczestnicy programu mogli prezentować swoje projekty na specjalnie do tego celu przygotowanych kolorowych scenach. Młodzi reprezentanci z całego kraju mogli dzielić się swoimi programistycznymi osiągnięciami oraz korzystać z wielu atrakcji, które zostały specjalnie dla nich przygotowane. Pod okiem animatorów uczennice bawiły się wspólnie z innymi uczestnikami festiwalu. Wspaniałą niespodzianką była możliwość zwiedzania Stadionu Narodowego, przejścia tzw. trasą piłkarza, zobaczenia miejsc dostępnych wyłącznie dla piłkarzy i trenerów, oraz tych, w których pracują dziennikarze relacjonujący mecze piłkarskie. Festiwal był też okazją dla nauczycieli do spotkania z innymi, wymiany doświadczeń, uczestnictwa w wykładach.

Te dwa dni z Mistrzami Kodowania były pełne pozytywnych emocji oraz wspaniałej atmosfery. W świetnych humorach i z mnóstwem wspomnień wszyscy szczęśliwie wrócili do domów. Wspólnie ustalono, że to nie będzie koniec przygody naszej szkoły z tym programem.

 

Back to top