Przejdź do głównej treści

"Krawiec Niteczka"

Dnia 12.09.2014r. uczniowie klas 1-3 obejrzeli w tym roku pierwszy spektakl przez Internet dzięki Telewizji Polskiej. Na dużym ekranie w naszej szkole został wyświetlony spektakl "Krawiec Niteczka" ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Sceniczna wersja pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego (w oryginale nosząca tytuł: „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”) została wyreżyserowana przez Zbigniewa Głowackiego.

Zakończenie roku

22. czerwca o godzinie 8.30 w sali Domu Ludowego rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego od przemówienia Agaty Sikorskiej, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Agata podkreśliła wkład pracy i zaangażowanie uczniów, podziękowała nauczycielom za całoroczną pracę, a następnie zaprosiła wszystkich do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu dzieci uczęszczających na kółko teatralne.