W marcu, podczas ostatnich dwóch zajęć, przedszkolaki zapoznały się z naszymi robotami. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, niektórzy przytulali roboty, inni rozpoczęli od zapoznania się z nimi. Na początku wszyscy nauczyli się programować kolory robota, poznawali dźwięki, jakie roboty mogą wydawać oraz sprawdzili, jakie tańce mogą wykonać Dash'e. Kolejną czynnością była nauka sterowania robotem.

Część przedszkolaków od początku świetnie sobie radziła, pozostali musieli okiełznać nowych przyjaciół i sprawić, aby milusińscy ich "słuchali". Na kolejnych zajęciach "dogadywanie" się z robotami było już łatwiejsze. Podczas drugiego spotkania roboty musiały wykonywać określone przez nauczyciela czynności: przewracać przeszkody, omijać przeszkody, parkować w garażu, przejeżdżać tunelem. Po kilku ćwiczeniach wszystkim udało się wykonać zadania. Pisków i okrzyków radości nie było końca, każdy z niecierpliwością czekał na swoją kolejkę poruszania robotem. Były to zajęcia, które na pewno na długo zostaną w pamięci i które na pewno trzeba będzie kontynuować.